Maxus 2 vs Benelli Be diamond

Απο οτι βλεπω...η συζητηση εχεστηκε....γνωμες για καινουργιο μιλαει ο ανθρωπος...και εμεις...
κυρ Μητσος...κεραμικη...Α302π.χ.....500Ε ντουφεκαρες...Μπραβο μας!
Η πλάκα θα είναι να προτείνει κάποιος κανά από τα γνωστά που είπες αλλά αυτός δε το αγοράζει
 
Πάντως για όποιον λέει ότι πχ η benelli ζητάει ότι θέλει σαν φιρμα μπορεί να βρει το m2 και το montefeltro μεταξύ 750-1050
όπλα που έχουν αποδείξει την αξία τους διαχρονικά. Τώρα σου βγάζει ένα όπλο κατά κοινή ομολογία μου....ρα με όλα τα καλούδια (δεν στέκομαι αν χρειάζονται η όχι στο κυνήγι) και σου λέει αν το θέλεις δώσε 1000 ακόμα και πάρτο. Κρίνεις και αποφασίζεις.
 
Αν έπαιρνα καινούργιο μπενελι θα επερνα κάτι με powerbore
Ναι είναι το Diamond. Η Benelli λέει ότι είναι ανώτερο βλητικα. Προσωπικά υποπτευομαι ότι το powerbore από κάτι Αμερικανικά φορουμ δίνει καλύτερες διατρήσεις. Αν δίνει και κατανομές μένει να το δούμε.
 
Σε παρουσίαση της rafaello με power bore κάννη που είχε κάνει στο hunter passion ο Λεωνίδας ο Μητσιάλης αν δεν κάνω λάθος είχε γράψει ότι είχε όντως καλύτερες κατανομές, δεν το έχω πρόχειρο να το τσεκάρω αυτή την στιγμή
Τα τσοκ σηγουρα ειναι πιο προσεγμενα παντως
 
Τα τσοκ σηγουρα ειναι πιο προσεγμενα παντως
Δεν ξέρω ρε Τόλη ούτε και πρόκειται να βγάλουμε ποτέ άκρη με τις εταιρείες τι κάνουν και τι λένε
Έχω απορία γιατί η Benelli ενώ έλεγε ότι μετά από έρευνες διαπίστωσε ότι ο ιδανικός αυλός είναι 18.3 -18.4 και το δίκαννο που βγάζει το έχει 18.5
 
Δεν ξέρω ρε Τόλη ούτε και πρόκειται να βγάλουμε ποτέ άκρη με τις εταιρείες τι κάνουν και τι λένε
Έχω απορία γιατί η Benelli ενώ έλεγε ότι μετά από έρευνες διαπίστωσε ότι ο ιδανικός αυλός είναι 18.3 -18.4 και το δίκαννο που βγάζει το έχει 18.5
Διπολική διαταραχή καραμπινατη‼️
 
Αν δεν δω κατανομή μετά μάτια μου δεν πείθομαι για τίποτα. Όμως η αλήθεια είναι ότι μόνο η Benelli ρίχνει πολύ βάρος και φυσικά χρήμα στο R&D. Το βελτιωμένο κοντάκι η BEST βαφή και στο βαθμό που δουλεύει power bore δεν τα θεωρώ αμελητέα.
 
Δεν ξέρω ρε Τόλη ούτε και πρόκειται να βγάλουμε ποτέ άκρη με τις εταιρείες τι κάνουν και τι λένε
Έχω απορία γιατί η Benelli ενώ έλεγε ότι μετά από έρευνες διαπίστωσε ότι ο ιδανικός αυλός είναι 18.3 -18.4 και το δίκαννο που βγάζει το έχει 18.5
Έλεγε ότι ο ιδανικός για την καραμπίνα είναι ο 18.35 .Όχι για το δίκανο .Γι'αυτό πρόσφατα είχα γράψει ότι κάτι υπάρχει συσχέτιση μεταξύ αυλού και απόδοσης στο σύστημα αδράνειας και η μπενελι δεν αναιβαζει πάνω από 18.4 .
 
Δεν ξέρω ρε Τόλη ούτε και πρόκειται να βγάλουμε ποτέ άκρη με τις εταιρείες τι κάνουν και τι λένε
Έχω απορία γιατί η Benelli ενώ έλεγε ότι μετά από έρευνες διαπίστωσε ότι ο ιδανικός αυλός είναι 18.3 -18.4 και το δίκαννο που βγάζει το έχει 18.5
γιατι αυτο ζηταει τωρα η αγορα
 
Δεν ξέρω ρε Τόλη ούτε και πρόκειται να βγάλουμε ποτέ άκρη με τις εταιρείες τι κάνουν και τι λένε
Έχω απορία γιατί η Benelli ενώ έλεγε ότι μετά από έρευνες διαπίστωσε ότι ο ιδανικός αυλός είναι 18.3 -18.4 και το δίκαννο που βγάζει το έχει 18.5
Πιάσε το αυγό και κούρεφτο.

Αν δεν δούμε πολλές (πραγματικές, όχι ζωγραφιστές) κατανομές από πολλά φυσίγγια δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη.
Έχεις δει εταιρίες να πλασάρουν νέο προϊόν και να λένε ότι είναι χειρότερο από το παλιό ;

Και καλύτερο να είναι εγώ θα μείνω με το χειρότερο μέχρι να χαλάσει, αλλιώς θα έπρεπε να στάζω 2 χιλιάρικα τον χρόνο σε σίδερα ;)
 
Κααααλο‼️‼️‼️
Πάρε ένα καλύτερο εσύ.
Τα 2 χιλιάρικα προτιμώ να τα κάψω στο σκοπευτήριο και σε έναν σοβαρό δάσκαλο σκοποβολής παρά να αγοράσω καινούργιο όπλο με βλητική υπεροχή.
Το πρώτο θα μου μείνει, το δεύτερο θα το αλλάξω τον επόμενο χρόνο γιατί θα έχει βγει κάτι με ακόμα μεγαλύτερη βλη(μα)τική υπεροχή.
Αναρωτιέμαι, με την συχνότητα που βγαίνουν νέα μοντέλα και την ΣΑΦΗ βλητική υπεροχή τους σε σχέση με τα προηγούμενα γιατί αγκομαχάμε να βαρέσουμε καθάριο στα 60μ ενώ θα έπρεπε να το βαράμε στο χιλιόμετρο και βάλε και επίσης γιατί όλοι ψάχνουν παλιά μοντέλα αχαχαχαχ
 
Back
Top