Joel Shotgun series

Ισως έχεις δίκιο. Το "ρίχνει" το έγραψα εγώ, οι διατροφολόγοι λένε "το ρυθμίζει" με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό. Δεν είμαι διατροφολόγος αλλά μόνο πολυφαγάςbbq2 (στα hyper-μοντέρνα ελληνικά: γευσιγνώστης.think. - ακόμα ένας μη-δόκιμος όρος, κατ' εμέ).
Αμ εγώ δεν είμαι? Άσε και πρέπει να χάσω 10!!
 
Καιιιιιιι!!!!
Κράτησα 2 πράγματα Κώστα ..

1. Αυτά χωρίς τρύπες πάνε ΠΑΝΤΑ πιο σφιχτά.
2. Η κατασκευή του τσοκ ώστε να ταιριάζει στον αυλό και η κατάλληλη σύσφιξη είναι τα κύρια στοιχεία για την απόδοση.

Καλύτερα πήγαν τα Muller κατά τον Joel ... πίσω τα carlsons και μετά το χάος.
 
Κράτησα 2 πράγματα Κώστα ..

1. Αυτά χωρίς τρύπες πάνε ΠΑΝΤΑ πιο σφιχτά.
2. Η κατασκευή του τσοκ ώστε να ταιριάζει στον αυλό και η κατάλληλη σύσφιξη είναι τα κύρια στοιχεία για την απόδοση.

Καλύτερα πήγαν τα Muller κατά τον Joel ... πίσω τα carlsons και μετά το χάος.
Το 2ο το κάνει και η brain... Εντυπωσιακά όμως τα ποσοστά συγκέντρωσης με φυσίγγια εμπορίου με τα Muller UFO (80%++). Πάλι σε έξοδα θα μπω...😅😅
 
Τελικά, που καταλήγουμε? Σε 3 περιπτώσεις: α. Ιδιογομωση, β. Όπλα όπως τα καλά δίκανα με σταθερά τσοκ, μελετημένα για την γεωμετρία των συγκεκριμένων καννων, γ. Custom εναλλασσόμενα τσοκακια.
 
Και μια απορία: ο Muller σύμφωνα με τα λεγόμενα του Joel, παίρνει τα περισσότερα δημοφιλή όπλα, μελετάει τις κάννες τους και φτιάχνει τα αντίστοιχα τσοκ. Μέχρι εδώ καλά.
Γιατί όμως η εταιρεία που βγάζει ένα συγκεκριμένο μοντέλο με μια κάννη που γνωρίζει καλύτερα από όλους τη γεωμετρία της, ΔΕΝ κάνει το ίδιο?
 
Back
Top