Impala Plus

δεν το έχω αλλά ο μαμά ειναι 3,5 και αυλος 18.8.

Εδώ κάποιος την είχε και με πειραγμενο κονο στα 6-7 εκ και πάλι έριχνε


Είναι μύθος ότι η αδράνεια θέλει μικρό κονο η στενό αυλο. Με το ανάλογο στήσιμο ρίχνει νερό.

Η καλιστον πως έριχνε δηλαδή
Και οι μπενελες με ρεμη και με μοσμπερκ κανες φτιαγμενες πως ριχνουνε ρε παιδια μια χαρα δεν υπαρχει θεμα
 
Πως και δεν κοιτας και την stoeger m3000; αδρανειας και αυτη και εχει πουλησει αρκετα χρονια στους Αμερικανους οι οποιοι την εχουν σε υποληψη! Επισης αξιολογη φαινεται και η Huglu renova (αντιγραφη benelli οποτε εχεις και ανταλλακτικα) που καναμε συζητηση σε αλλο θεμα....(σε ζαλισα...:D)
Σιγά μη με ζάλισες! Εγώ ζητάω πληροφορίες και γνώμες.
Οι λόγοι που έβαλα πρώτη την Impala είναι δύο.
Ότι μου έκανε εντύπωση η απτή ποιότητά της (πιο μέσα τι γίνεται δεν ξέρω) και ότι μου έκατσε γάντι.
Έχω δει σχεδόν όλα τα τούρκικα, πλην της Huglu (δεν ήταν διαθέσιμη).
Ωστόσο, χρόνια και χρόνια Baikalάκιας (όλα πλην αυτογεμούς) επιμένω να συγκρίνω την 155 με τα (καλά) τούρκικα. Και είναι μία απόφαση που πρέπει να πάρω σύντομα.
 
Σιγά μη με ζάλισες! Εγώ ζητάω πληροφορίες και γνώμες.
Οι λόγοι που έβαλα πρώτη την Impala είναι δύο.
Ότι μου έκανε εντύπωση η απτή ποιότητά της (πιο μέσα τι γίνεται δεν ξέρω) και ότι μου έκατσε γάντι.
Έχω δει σχεδόν όλα τα τούρκικα, πλην της Huglu (δεν ήταν διαθέσιμη).
Ωστόσο, χρόνια και χρόνια Baikalάκιας (όλα πλην αυτογεμούς) επιμένω να συγκρίνω την 155 με τα (καλά) τούρκικα. Και είναι μία απόφαση που πρέπει να πάρω σύντομα.
Γιαννη να σου πω και κατι. Ολα οσα κοιτας ειναι πολυ καλα. Παρε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο. Ασε το συναισθημα να αποφασισει. Αν η impala που σου ταιριαζει σου αρεσει κιολας παρτη. Αλλιως θα σου μεινει αποθημενο
 
Αν είναι καλές και αρχίσουν να κυκλοφορούν θα γίνεται παιχνίδι.Τωρα κοίταξε να δεις ένα όπλο που το αγοράζεις 500/600€ καινούριο ότι μάρκα και να ναι 300/350 θα το πουλήσεις και σε άριστη κατάσταση .Μην ανησυχείτε σε 2/3 χρονακια με την αφραγκεια που θα πέσει όλα τα μεταχειρο ειδικά αυτογεμη δεν θα ξεπερνούν τα 500€ .
 
Α και μιας που το ειπαμε δες και τη αγγελια της 390
Την είδα, τις ξέρω, τις εκτιμώ ΑΛΛΑ
α) Μου πέφτει μακρύ το κοντάκι
β) Σε αυτό το budget (500€) όσα μτχ είδα είναι άνω των 15 ετών και, όσο καλά συντηρημένα και να είναι, έχουν κουραστεί.
γ) Προτιμώ τα πλαστικά (καθαρά αισθητικά, κουράστηκα μετά από 12 ξύλινα).
δ) Ρίχνω (πια....) λίγες τουφεκιές περ. 15- 20 κουτιά το χρόνο και σχεδόν μόνο σε τσίχλες, οπότε η ιδιαίτερη μακροζωία λίγο με νοιάζει. Απλά θέλω να είναι σύγχρονο και ελαφρύ.
 
Γιαννη σκεψου και την περιπτωση που για οποιονδηποτε λογο θελησεις να πουλησεις το οπλο.
Τον ¨ibaloglou¨ τον παντρευτηκες.....
ΑΥΤΟ είναι το μόνο που με κρατάει στα τούρκικα και για αυτό λοξοκοιτάω την καταξιωμένη 155.
Επί ίσοις όροις ΒΛΗΤΙΚΑ θα έπαιρνα αυτήν (155).
Για αυτό ζητάω τις συγκρίσεις.
 
Κοίταξε Γιάννη .Όπως και να τον δούμε η μπαικαλ έχει μείνει λίγο πίσω όσον αφορά την εξέλιξη άλλων εταιριών .Από τη στιγμή που δε σε ενδιαφέρει η προέλευση του όπλου στην τιμή αυτή που αναζητάς ένα τούρκικο αδράνειας είναι μονόδρομος γιατί θέλεις και καινούριο και ελαφρύ και καλώς σκέφτεσαι.Με 500 έχει και μπενελι μεταχειρισμένα και με κανες σεντ Ετιέν που είναι αξιολογα όπλα και ας είναι παλιάς κοπής που και σε άλλα 10 χρόνια πάλι 500 θα κάνουν γιατί απλά είναι μπενελι και έχουν αποδείξει για πολλά χρόνια την αξία τους.Αν θες τη γνώμη μου πάρε αυτό το ιμπάλα που σου κάθεται γάντι και είναι αδράνειας το καθαρίζεις αμέσως ελαφρύ ωραίο αυλό και να ρίξεις κάνα βαρύ φυσίγγι θα δεις χαμηλές ανακρουσεις .Εκτιμώ πολύ τους Ρώσους αλλά στα αυτογεμη θέλουν δουλειά ακόμη άποψη μου βέβαια.
 
Σιγά μη με ζάλισες! Εγώ ζητάω πληροφορίες και γνώμες.
Οι λόγοι που έβαλα πρώτη την Impala είναι δύο.
Ότι μου έκανε εντύπωση η απτή ποιότητά της (πιο μέσα τι γίνεται δεν ξέρω) και ότι μου έκατσε γάντι.
Έχω δει σχεδόν όλα τα τούρκικα, πλην της Huglu (δεν ήταν διαθέσιμη).
Ωστόσο, χρόνια και χρόνια Baikalάκιας (όλα πλην αυτογεμούς) επιμένω να συγκρίνω την 155 με τα (καλά) τούρκικα. Και είναι μία απόφαση που πρέπει να πάρω σύντομα.
Την huglu την επωμισα πρόσφατα και έχει αίσθηση στα χέρια σαν την impala.Δεν έχει τοσο υπερυψωμένη ρίγα και το κοντάκι είναι σαν του ιμπάλα σε μήκος περίπου,κοντό θα το έλεγα.τα πλαστικά πολύ ωραία κ βαφή ματ όχι κάτι ιδιαίτερο,(ίσως λίγο καλύτερη από m2 κ a350..... αλήθεια λέω!!η βαφή κάνης της IMPALA φοβερή.
 
Εννοείται δε συγκρίνεται αλλά όταν θελει καινούριο ελαφρύ με τα εσωτερικά τσοκ καλουδια κτλ .Ειναι θέμα Παναγιώτη τι ζητά ο κάθε ένας όχι ποιο είναι το καλύτερο .Εννοείται ότι αν δεν υπήρχε το καινούριο εγώ θα συμβούλευα σε αυτά τα χρήματα μόνο μπενελι και Μπερέτα κανένα άλλο όπλο μεταχειρισμένο γιατί νουμ ένα έχω την αξιοπιστία και αν μου κάνει εμπλοκή τα παίρνω άσχημα και κόσμι να χα θα τη πούλαγα .Άσε που αν δεν έπαιρνα το πόζε θα έπαιρνα μια τέτοια μπενελι που έχω δει στο car .
 
Συμφωνω, αν το εχεις νταλκα παρε το!
Να μας πεις και εμας τι σοι πραμα ειναι...
Παναγιώτη,
Το έγραψες μια χαρά πιο πάνω Τον ¨ibaloglou¨ τον παντρευτηκες.....
Ξαναλέω αυτό με τρομάζει. Το να το πάρω 500 και μετά 3-4 χρόνια να το δώσω 250 δεν με απασχολεί καθόλου. Το να το "χρεωθώ" ισόβια δεν θέλω.
Βλητικά, όλες οι κριτικές που έχω διαβάσει (απανταχού της γης) είναι από 8/10 και πάνω για όλα τα τούρκικα που προαναφέραμε.
 
Κοίταξε Γιάννη .Όπως και να τον δούμε η μπαικαλ έχει μείνει λίγο πίσω όσον αφορά την εξέλιξη άλλων εταιριών .Από τη στιγμή που δε σε ενδιαφέρει η προέλευση του όπλου στην τιμή αυτή που αναζητάς ένα τούρκικο αδράνειας είναι μονόδρομος γιατί θέλεις και καινούριο και ελαφρύ και καλώς σκέφτεσαι.Με 500 έχει και μπενελι μεταχειρισμένα και με κανες σεντ Ετιέν που είναι αξιολογα όπλα και ας είναι παλιάς κοπής που και σε άλλα 10 χρόνια πάλι 500 θα κάνουν γιατί απλά είναι μπενελι και έχουν αποδείξει για πολλά χρόνια την αξία τους.Αν θες τη γνώμη μου πάρε αυτό το ιμπάλα που σου κάθεται γάντι και είναι αδράνειας το καθαρίζεις αμέσως ελαφρύ ωραίο αυλό και να ρίξεις κάνα βαρύ φυσίγγι θα δεις χαμηλές ανακρουσεις .Εκτιμώ πολύ τους Ρώσους αλλά στα αυτογεμη θέλουν δουλειά ακόμη άποψη μου βέβαια.
Είναι ακριβώς όπως τα λες. Δεν διαφέρουμε πουθενά. Εφτά φορές θα είχα πάρει "καλό" μτχ, αν μου καθόταν καλά (εσύ προσωπικά το ξέρεις καλά...) αλλά δεν μου έτυχε.
Και για τους Ρώσους συμφωνώ, αλλά ρε φίλε το πουλάς σε 1/2 ώρα. Μόνο για αυτό.
 
Είναι ακριβώς όπως τα λες. Δεν διαφέρουμε πουθενά. Εφτά φορές θα είχα πάρει "καλό" μτχ, αν μου καθόταν καλά (εσύ προσωπικά το ξέρεις καλά...) αλλά δεν μου έτυχε.
Και για τους Ρώσους συμφωνώ, αλλά ρε φίλε το πουλάς σε 1/2 ώρα. Μόνο για αυτό.
Φιλε εγω εχω κυνηγησει αρκετα με την mp153......ειναι ιδιοτροπες λιγο στην αρχη μεχρι να ρυθμισεις τα αερια...μετα δεν εχεις κανενα θεμα.....επισης την 155 την εχουν αρκετα παιδια και θα βρεις ακρη αμεσα για φυσιγγια και τσοκ.....οπως επισης και για τις ρυθμισεις! Και η μεταπωληση μετραει οπως και τα ανταλλακτικα!
 
Back
Top