Impala Plus

Τσίχλες και κυρίως κοσυφια.Ειμαι πολύ νέος για φάσσες οι οποίες δεν εμφανιστηκανε από τα μέρη μου.32gr 8αρια... μικρή ανάκρουση θα έλεγα.Επειδη δεν ξέρω πολλά από όπλα δεν είμαι και ο πλέον κατάλληλος...αλλά νομίζω ότι το όπλο έχει καλά χαρακτηριστικά είναι ελαφρύ με χαμηλή ανάκρουση και τουλάχιστον σε αυτά που έριξα (ακόμη και σε χαρτόνια) έχει καλή συγκέντρωση στα σκάγια.
Τη ξύλινη πήρες, ή τη πλαστική;
 
Καλορίζικη να ναι αν κάνεις καμιά δοκιμή αναιβαδσε να δούμε τι κάνει η αδρανεια με 18.8 και μεγάλο κώνο με τα λεγομενα του μαστορακου.
Μεγάλο κώνο δεν έχει εργοστασιακό..
Φίλος που την έχει 4 χρόνια την μέτρησε σε αυλό και είναι 18,7 και της έκανε επιμήκυνση κώνου και το όπλο πάει πολύ καλά...
 
Για ανεξάρτητους από το κυνήγι και τα όπλα λόγους, η αγορά έχει ψιλοπαγώσει. Ελπίζω πολύ σύντομα να επανέλθει.
Για αυτό κάθε άποψη και γνώση ακόμη είναι ενεργή.
Οι επιλογές απέμειναν δύο : Impala Plus και Baikal 155.
 
Εγώ την είχα και μου άρεσε πολύ.. ζύγισμα, λειτουργία, σκοπευτική γραμμή.Το πρόβλημα ήταν ότι ακόμα κ με φουλ τσοκ είχε χάλια συγκέντρωση μετά τα 30 μέτρα,πολύ ανοιχτές τουφεκιιες.τα τσοκ του δεν έκαναν καθόλου.Ίσως με κανένα kicks και κωνο να έστρωνε.το ψιλομετανιωσα που το έδωσα και δεν πειραματίστηκα λίγο παραπάνω...
 
Για ανεξάρτητους από το κυνήγι και τα όπλα λόγους, η αγορά έχει ψιλοπαγώσει. Ελπίζω πολύ σύντομα να επανέλθει.
Για αυτό κάθε άποψη και γνώση ακόμη είναι ενεργή.
Οι επιλογές απέμειναν δύο : Impala Plus και Baikal 155.
Πως και δεν κοιτας και την stoeger m3000; αδρανειας και αυτη και εχει πουλησει αρκετα χρονια στους Αμερικανους οι οποιοι την εχουν σε υποληψη! Επισης αξιολογη φαινεται και η Huglu renova (αντιγραφη benelli οποτε εχεις και ανταλλακτικα) που καναμε συζητηση σε αλλο θεμα....(σε ζαλισα...:D)
 
Last edited:
Εννοεις με τον κωνο που εχει απο μαμα ή με επιμηκυνση? Την εχεις?
δεν το έχω αλλά ο μαμά ειναι 3,5 και αυλος 18.8.

Εδώ κάποιος την είχε και με πειραγμενο κονο στα 6-7 εκ και πάλι έριχνε


Είναι μύθος ότι η αδράνεια θέλει μικρό κονο η στενό αυλο. Με το ανάλογο στήσιμο ρίχνει νερό.

Η καλιστον πως έριχνε δηλαδή
 
δεν το έχω αλλά ο μαμά ειναι 3,5 και αυλος 18.8.

Εδώ κάποιος την είχε και με πειραγμενο κονο στα 6-7 εκ και πάλι έριχνε


Είναι μύθος ότι η αδράνεια θέλει μικρό κονο η στενό αυλο. Με το ανάλογο στήσιμο ρίχνει νερό.

Η καλιστον πως έριχνε δηλαδή
Thanks. Ρωταω γιατι η Α5 ειναι μεσα στα αυτογεμη που κανω σκεψεις να αγορασω σε μεταχειρισμενο λογω οικονομικου αν βρω...... λεμε τωρα (η ελπιδα πεθαινει τελευταια )
Τα αλλα ειναι το ata sp, ata neo, impala plus, stoeger m3000 και huglu renova.
:)
 
Thanks. Ρωταω γιατι η Α5 ειναι μεσα στα αυτογεμη που κανω σκεψεις να αγορασω σε μεταχειρισμενο λογω οικονομικου αν βρω...... λεμε τωρα (η ελπιδα πεθαινει τελευταια )
Τα αλλα ειναι το ata sp, ata neo, impala plus, stoeger m3000 και huglu renova.
:)
Είδες την μπερετα στις αγγελίες του φόρουμ με 500 ευρώ . Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά φαίνεται σπαθί το όπλο
 
Thanks. Ρωταω γιατι η Α5 ειναι μεσα στα αυτογεμη που κανω σκεψεις να αγορασω σε μεταχειρισμενο λογω οικονομικου αν βρω...... λεμε τωρα (η ελπιδα πεθαινει τελευταια )
Τα αλλα ειναι το ata sp, ata neo, impala plus, stoeger m3000 και huglu renova.
:)
Η Α5 τσοκ θέλει μια σειρά στις πραγματικές συσφίξεις,τα δικά της ειναι ότι να'ναι
 
Back
Top