Impala Plus

Αλλά τότε τα θεωρούσαμε τη κορυφή των κορυφών, μη δε εμού εξαιρουμένου, που ήταν το 3ο όπλο που είχα πάρει. Η 11-48. Made in USA....Σχεδόν 4 κιλά! Τότε κοροϊδεύαμε τα ιταλικά. Μετά 4-5 χρόνια πήραμε Franchi 48 Al και ήταν ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Μήπως συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και τώρα;
Μακάρι ,για όλους εσάς που αγοράσατε.
 
Είναι γνωστά σε όλους αυτά των remi
Μονο το δικο μου το σκλι το μαυρο αντεχει ακομα, και εχει ριξει παρα πολλα φυσιγγια, αλλα ειναι και 2010 μοντελο με αλλα εκκεντροφορια πανω και βελτιωμενη κεφαλη... ;)
Αν αποδειχθουν αξιοπιστα τα impala θα ειναι μια πολυ καλη αγορα με την τιμη που εχουν!
 
Μονο το δικο μου το σκλι το μαυρο αντεχει ακομα, και εχει ριξει παρα πολλα φυσιγγια, αλλα ειναι και 2010 μοντελο με αλλα εκκεντροφορια πανω και βελτιωμενη κεφαλη... ;)
Αν αποδειχθουν αξιοπιστα τα impala θα ειναι μια πολυ καλη αγορα με την τιμη που εχουν!
Κ μια 1100 φίλου δεν ράγισε‼️
 
Μονο το δικο μου το σκλι το μαυρο αντεχει ακομα, και εχει ριξει παρα πολλα φυσιγγια, αλλα ειναι και 2010 μοντελο με αλλα εκκεντροφορια πανω και βελτιωμενη κεφαλη... ;)
Αν αποδειχθουν αξιοπιστα τα impala θα ειναι μια πολυ καλη αγορα με την τιμη που εχουν!
Θα πρέπει να τα πάρει κάποιος κ αφού τα ξεκ@λιασει να μας πει ....εντυπωσεις
 
Ενδιαφερον εχει να δουμε αν καποιος θελησει να πουλησει το οπλο του,
(οχι σωνει και καλα επειδη δεν ειναι καλο, για οποιονδηποτε λογο) αν θα βρεθει αγοραστης, η η υπαρχουσα καχυποψια θα ανεβει στα υψη ?
 
Εχω δει τα impala στην εκθεση παλιότερα. Δεν ελυσα φυσικά το όπλο να δω μέσα, αλλά εκ πρώτης όψεως δεν είχε καμία σχεση με τα πιο παλιά τούρκικα. Πολυ πιο ποιοτικό. Επίσης δεν είχε σχέση ακόμα και με μια άλλη τωρινή μάρκα δε θυμάμαι όμως ποια που φαινόταν πιο φθηνό και στο μάτι.Γενικά όμως δεν πιστεύω σε θαύματα και υπερπροσφορές , είμαι στο εμπόριο και ξέρω, εννοώ, οτι δεν πιστεύω όπλο που πωλείται στον καταναλωτή 600 ευρώ, μπορεί να συγκριθεί με όπλο των 2000 ευρω. Μπορεί όμως να αξίζει όλα του τα λεφτά μέχρι το τελευταίο ευρώ.
 
Το πρώτο μου όπλο στα δεκαοκτώ μου ήταν Remington. Τότε κυνηγούσα λαγό και γουρούνια για 10 χρόνια.μολις άρχισα το φτερό και να καίω σφαίρες άρχισαν τα όργανα.... ράγισμα στην βάση, σπασμένα δακτυλίδια, σιδηρόδρομος, αναστολέας, ράγισμα μαστού κάνης, ξεκόλλησε η αποθήκη φυσιγγίων,εξωλκεας 3 φορές, πάπια σπασμένη.. είναι λίγα? Τι να το κάνω αν είναι Αμερικής και έχει Καλή κανη ? Γιατί δεν τα λέμε αυτά ? Εκτιμώ ότι όπλα που συνδυάζουν αδράνεια και συνχρονες κανες είναι τα ποιο λειτουργικά .και το impala για κάποιον που θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο είναι ότι πρέπει.
Εγώ που τα λέω χύμα με περνούσαν για τρελό αχαχα
Ούτε φοβερή και τρομερή κάνη έχουν ... μια νορμάλ κάνη είναι.
Πάει και αυτός ο μύθος (τουλάχιστον στο δικό μου όπλο).
Αφήστε να νομίζουν ότι βαράνε στα 100 :)
 
Εγώ που τα λέω χύμα με περνούσαν για τρελό αχαχα
Ούτε φοβερή και τρομερή κάνη έχουν ... μια νορμάλ κάνη είναι.
Πάει και αυτός ο μύθος (τουλάχιστον στο δικό μου όπλο).
Αφήστε να νομίζουν ότι βαράνε στα 100 :)
Οπως λενε κατοχοι οτι σπανε, λενε και οτι εχουν πολυ καλες κανες, καπνος χωρις φωτια υπαρχει? ;)
 
Οπως λενε κατοχοι οτι σπανε, λενε και οτι εχουν πολυ καλες κανες, καπνος χωρις φωτια υπαρχει? ;)
Έτσι έλεγα και εγώ.
Στις δοκιμές όμως ήταν ντροπαλή.
Δεν έβγαλε το δολοφονικό της κύρος.
Εξάλλου μίλησα για το δικό μου όπλο.
Όλα τα άλλα μπορεί να είναι φοβερά.
;)
 
Οπως λενε κατοχοι οτι σπανε, λενε και οτι εχουν πολυ καλες κανες, καπνος χωρις φωτια υπαρχει? ;)
Όλα τα όπλα σκοτώνουν και όλες οι κάννες δεν είναι ίδιες, αυτή είναι η πραγματικότητα. Δύσκολα θα βρεις κάτοχο Ρεμί να είναι δυσαρεστημένος από την τουφεκιά της. Προσωπικά δεν είμαι από τους ανθρώπους που τους αρέσει η αναζήτηση φυσιγγίου και οι δοκιμές ή η αναζήτηση τσοκ κλπ. Με δυο μάρκες, μια για καλό καιρό και μία για κρύο- υγρασία κυνηγάω τα περισσότερα πτερωτά. Με μια μάρκα μονόβολο και ενα 8 βολο πάω για γουρουνια και πάει λέγοντας. Αυτό ήθελα από τη Ρεμί, αυτό αγόρασα και παράπονα μέχρι τώρα δεν έχω, πάντα με τα εργοστασιακά τσοκ, τα οποία δεν ήρθαν σε όλες τις συσφίξης.Φουλ, ντεμί και βελτιωμένο κύλινδρο έχω μόνο και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.
 
Θα πρέπει να τα πάρει κάποιος κ αφού τα ξεκ@λιασει να μας πει ....εντυπωσεις
Αυτό θα αργήσει να έρθει γιατί τα όπλα αυτά είναι λίγο καιρό στην ελληνική αγορά. Εγώ την όποια σχετική πληροφορία άντλησα ήταν από ρώσικα sites, που όλοι ξέρουμε τι δοκιμές κάνουνε και που.
 
Όλα τα όπλα σκοτώνουν και όλες οι κάννες δεν είναι ίδιες, αυτή είναι η πραγματικότητα. Δύσκολα θα βρεις κάτοχο Ρεμί να είναι δυσαρεστημένος από την τουφεκιά της. Προσωπικά δεν είμαι από τους ανθρώπους που τους αρέσει η αναζήτηση φυσιγγίου και οι δοκιμές ή η αναζήτηση τσοκ κλπ. Με δυο μάρκες, μια για καλό καιρό και μία για κρύο- υγρασία κυνηγάω τα περισσότερα πτερωτά. Με μια μάρκα μονόβολο και ενα 8 βολο πάω για γουρουνια και πάει λέγοντας. Αυτό ήθελα από τη Ρεμί, αυτό αγόρασα και παράπονα μέχρι τώρα δεν έχω, πάντα με τα εργοστασιακά τσοκ, τα οποία δεν ήρθαν σε όλες τις συσφίξης.Φουλ, ντεμί και βελτιωμένο κύλινδρο έχω μόνο και κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.

Εχω δει τα impala στην εκθεση παλιότερα. Δεν ελυσα φυσικά το όπλο να δω μέσα, αλλά εκ πρώτης όψεως δεν είχε καμία σχεση με τα πιο παλιά τούρκικα. Πολυ πιο ποιοτικό. Επίσης δεν είχε σχέση ακόμα και με μια άλλη τωρινή μάρκα δε θυμάμαι όμως ποια που φαινόταν πιο φθηνό και στο μάτι.Γενικά όμως δεν πιστεύω σε θαύματα και υπερπροσφορές , είμαι στο εμπόριο και ξέρω, εννοώ, οτι δεν πιστεύω όπλο που πωλείται στον καταναλωτή 600 ευρώ, μπορεί να συγκριθεί με όπλο των 2000 ευρω. Μπορεί όμως να αξίζει όλα του τα λεφτά μέχρι το τελευταίο ευρώ.

Εχω δει τα impala στην εκθεση παλιότερα. Δεν ελυσα φυσικά το όπλο να δω μέσα, αλλά εκ πρώτης όψεως δεν είχε καμία σχεση με τα πιο παλιά τούρκικα. Πολυ πιο ποιοτικό. Επίσης δεν είχε σχέση ακόμα και με μια άλλη τωρινή μάρκα δε θυμάμαι όμως ποια που φαινόταν πιο φθηνό και στο μάτι.Γενικά όμως δεν πιστεύω σε θαύματα και υπερπροσφορές , είμαι στο εμπόριο και ξέρω, εννοώ, οτι δεν πιστεύω όπλο που πωλείται στον καταναλωτή 600 ευρώ, μπορεί να συγκριθεί με όπλο των 2000 ευρω. Μπορεί όμως να αξίζει όλα του τα λεφτά μέχρι το τελευταίο ευρώ.
Φίλε μου,
Όπως έχω γράψει παραπάνω είχα σχεδόν μισό αιώνα στη πιάτσα (εμπόριο) και έχω καταλάβει αρκετά πράγματα για τους κανόνες του. Και ο σπουδαιότερος και αδιαμφισβήτητος είναι ότι οι τιμές διαμορφώνονται (και) με βάση τη ζήτηση. Εν προκειμένω, ένα προϊόν των 2000€ προφανώς κάτι καλύτερο θα έχει από ένα των 600€.
Όμως, δεν παραβλέπουμε το κόστος παραγωγής (ας θυμηθούμε τα κινέζικα, επί χρόνια τα κοροϊδεύαμε και σήμερα είναι αντάξια των ευρωπαϊκών, βέβαια τσίμπισαν οι τιμές). Η Τουρκία είναι η Κίνα της Ευρώπης, δουλεύουν για 10-15€ και είναι μέσα στη πρωτογενή παραγωγή.
Τώρα αν συλλογιστούμε ποιά είναι η ζήτηση της (άγνωστης) Impala και ποιά π.χ. της (καταξιωμένης) Benelli (δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι 1/100) και το αντιστρέψουμε, η Impala, χωρίς να γίνει καλύτερη, θα είχε τουλάχιστον τιμές Franchi.
Όλα αυτά μένει να επιβεβαιωθούν από τη χρήση. Ίδωμεν!...
 
Last edited:
Ετσι μονο εγω ειμαι ο τυχερος και δεν εσπασε...ακομα...θα παω να παιξω κι ενα τζοκερ τωρα και αν μου κατσει...
Είχα Remi 5 χρόνια, παλαιάς κοπής βέβαια, σταθερό τσοκ κλπ. Εξαιρετική τουφεκιά, κανένα σπάσιμο, αλλά με είχε πρήξει στις εμπλοκές και ήταν πολύ βαρύ. Πήρα τότε μία 48 ΑL, πούπουλο, 2* και κένταγε. Το καλύτερο όπλο που είχα ποτέ.
 
Ετσι μονο εγω ειμαι ο τυχερος και δεν εσπασε...ακομα...θα παω να παιξω κι ενα τζοκερ τωρα και αν μου κατσει...
Εσύ έχεις 1100 g3 μη την μπερδεύεις με τις άλλες Ρεμ Την έχει και φίλος μου αυτή .Αν δε κάνω λαθος κάπου είχα δει ότι έχεις αυτήν.
 
Ετσι μονο εγω ειμαι ο τυχερος και δεν εσπασε...ακομα...θα παω να παιξω κι ενα τζοκερ τωρα και αν μου κατσει...
Το joker το ξες...ότι είναι μλκ ,όσες φορές κ να κληρώσει τα ίδια νούμερα θα βγουν....αυτά που δεν παίζεις ...κ πιο σωστά.....η ίδια εξάδα‼️
 
Back
Top