Impala Plus

Το εχω ξαναπει.... πιστευω η εντυπωση - επιφυλαξη αυτη μας εχει δημιουργηθει απο τα πρωτα Τουρκικα, τα οποια ηταν παραγγελια απο εμπορο της Ελλαδας και τα διεθετε στα 200€ με χρυσα ενθετα κλπ κλπ με βαφες λαδομπογια στην καννη.....τα οποια τα βλεπαμε στην Εκθεση και αν θυμαστε και οπτικα δεν ειχανε καμια επαφη με stoeger, impala κ.α! Και σπαγανε βασεις, κλειστρα, παπιες....ενας χαμος! Και οπως λενε και τα παιδια αγοραζαμε Ιταλικα π.χ. δικαννα στο 1000€ που διπλοτουφεκουσανε με χρυσες σκανδαλες και απεικονισεις και δεν μιλαγαμε καθολου!! Οπως και στις μεγαλες εταιρειες τα τελευταια χρονια τυχαινουν απιστευτες αστοχιες....σκανδαλοθηκες, στραβα τσοκ, σιδηροδρομοι, στραβες ριγες, κλπ. και το δεχομαστε λεγοντας "ενταξει σιδερα ειναι θα τυχει και αστοχια υλικου"!!
 
Το εχω ξαναπει.... πιστευω η εντυπωση - επιφυλαξη αυτη μας εχει δημιουργηθει απο τα πρωτα Τουρκικα, τα οποια ηταν παραγγελια απο εμπορο της Ελλαδας και τα διεθετε στα 200€ με χρυσα ενθετα κλπ κλπ με βαφες λαδομπογια στην καννη.....τα οποια τα βλεπαμε στην Εκθεση και αν θυμαστε και οπτικα δεν ειχανε καμια επαφη με stoeger, impala κ.α! Και σπαγανε βασεις, κλειστρα, παπιες....ενας χαμος! Και οπως λενε και τα παιδια αγοραζαμε Ιταλικα π.χ. δικαννα στο 1000€ που διπλοτουφεκουσανε με χρυσες σκανδαλες και απεικονισεις και δεν μιλαγαμε καθολου!! Οπως και στις μεγαλες εταιρειες τα τελευταια χρονια τυχαινουν απιστευτες αστοχιες....σκανδαλοθηκες, στραβα τσοκ, σιδηροδρομοι, στραβες ριγες, κλπ. και το δεχομαστε λεγοντας "ενταξει σιδερα ειναι θα τυχει και αστοχια υλικου"!!
+ 1000 !!
 
Παίδες έχω αλλάξει δύο Remington 1187 και η δύο ήταν σε αστοχία υλικού ότι χειρότερο έχω δει.να μήν πω καλύτερα τη λέξη......να χέσω τις τουφεκες τους, όταν δεν βασίζεσε να βγεις με ένα όπλο...μια χαρά είναι η Τουρκάλα και έχει όλο το πακέτο ! Το επόμενο όπλο μου θα είναι το impala..
Αφου ειναι remi με το γαματο κοντακι που ταιριαζει σε ολους και την αχρωμιωτη καννη που σκοτωνει στη στρατοσφαιρα. Ολα γκουτ ετυχε. Το αλλο ειναι τουρκικο. Η πλακα ειναι οτι στην Αμερικη σαρρωνουν τα τουρκικα και η remi................
 
Με το black duck πάλι rotwail 40gr n2

Με το black duck πάλι rotwail 40gr n2
Οι πρώτες δοκιμές που έκανα με 30 και 32 gr στα 30, 32,5 και 38 μέτρα με εναλλαγές τσοκ έδωσαν παραπλήσιες αποτυπώσεις. Για διάφορους λόγους βρίσκομαι μακριά από τα χαρτόνια μου. Όταν μπορέσω να επιστρέψω (8-10 ημέρες) και μάθω να ανεβάζω φωτογραφίες θα τα δείτε.
Θεωρώ ότι είναι πολύ ικανοποιητικές, αλλά θα ψάξω και άλλους συνδυασμούς.
 
Το ίδιο επιτυγχαναμε (οικονομικότερα) αγοράζοντας Baikal ,σοβιέτ αισθητική μεν‼️ αλλλλλλα όπλα‼️ ενώ τα τουρκιε....μπήκαν στην αγορά ως το ίδιο οικονομικά αλλλλλλα λίγο αργότερα ,σκαγαν βάσεις κλπ ,επομένως καλώς είμαστε επιφυλακτικοί...
Μιλάς για τα πρώτα τουρκικά πριν 15 χρόνια τα σημερινά δεν έχουν σχέση με εκείνα τα όπλα έχουν βελτιωθεί παρά πολύ και μάλιστα στην Αγγλία,Γαλλία και λοιπές χώρες που εισάγονται περνούν τράπεζα δοκιμών και σφραγίζονται κανονικά.
 
Κ μια με biturbo k τσοκ black duck.
Θα ήθελα αν είναι εύκολο να κανείς μια δοκιμή με τα biturbo 38gr γιατί φίλος μου που έχει την maxus που έχουν ίδιες κάνες σε εσωτερική διαμόρφωση και τσοκ μου λέει ότι τα 36γρ γενικά δεν έχει βρει κάποιο που να τον εντυπωσιάσει ενώ το 38γρ αλλά και τα 40γρ τα πάει παρά πολύ καλά.
 
Θα ήθελα αν είναι εύκολο να κανείς μια δοκιμή με τα biturbo 38gr γιατί φίλος μου που έχει την maxus που έχουν ίδιες κάνες σε εσωτερική διαμόρφωση και τσοκ μου λέει ότι τα 36γρ γενικά δεν έχει βρει κάποιο που να τον εντυπωσιάσει ενώ το 38γρ αλλά και τα 40γρ τα πάει παρά πολύ καλά.
Την έδωσα σε φίλο μου αλλά εάν τύχει καμία μέρα θα δοκιμάσω.
 
Αφου ειναι remi με το γαματο κοντακι που ταιριαζει σε ολους και την αχρωμιωτη καννη που σκοτωνει στη στρατοσφαιρα. Ολα γκουτ ετυχε. Το αλλο ειναι τουρκικο. Η πλακα ειναι οτι στην Αμερικη σαρρωνουν τα τουρκικα και η remi................

Αφου ειναι remi με το γαματο κοντακι που ταιριαζει σε ολους και την αχρωμιωτη καννη που σκοτωνει στη στρατοσφαιρα. Ολα γκουτ ετυχε. Το αλλο ειναι τουρκικο. Η πλακα ειναι οτι στην Αμερικη σαρρωνουν τα τουρκικα και η remi................
Το πρώτο μου όπλο στα δεκαοκτώ μου ήταν Remington. Τότε κυνηγούσα λαγό και γουρούνια για 10 χρόνια.μολις άρχισα το φτερό και να καίω σφαίρες άρχισαν τα όργανα.... ράγισμα στην βάση, σπασμένα δακτυλίδια, σιδηρόδρομος, αναστολέας, ράγισμα μαστού κάνης, ξεκόλλησε η αποθήκη φυσιγγίων,εξωλκεας 3 φορές, πάπια σπασμένη.. είναι λίγα? Τι να το κάνω αν είναι Αμερικής και έχει Καλή κανη ? Γιατί δεν τα λέμε αυτά ? Εκτιμώ ότι όπλα που συνδυάζουν αδράνεια και συνχρονες κανες είναι τα ποιο λειτουργικά .και το impala για κάποιον που θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο είναι ότι πρέπει.
 
Είναι γνωστά σε όλους αυτά των remi
Αλλά τότε τα θεωρούσαμε τη κορυφή των κορυφών, μη δε εμού εξαιρουμένου, που ήταν το 3ο όπλο που είχα πάρει. Η 11-48. Made in USA....Σχεδόν 4 κιλά! Τότε κοροϊδεύαμε τα ιταλικά. Μετά 4-5 χρόνια πήραμε Franchi 48 Al και ήταν ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Μήπως συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και τώρα;
 
Αλλά τότε τα θεωρούσαμε τη κορυφή των κορυφών, μη δε εμού εξαιρουμένου, που ήταν το 3ο όπλο που είχα πάρει. Η 11-48. Made in USA....Σχεδόν 4 κιλά! Τότε κοροϊδεύαμε τα ιταλικά. Μετά 4-5 χρόνια πήραμε Franchi 48 Al και ήταν ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ.
Μήπως συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και τώρα;
Πολυ πιθανον...το μελλον θα δειξει!
Παντως το Impala ειναι πραγματικα εντυπωσιακο.
Ειναι κριμα που για μενα δεν παιρνει προεκταση αλλιως με το διευρυμενο αυλο και invector+ τσοκ θα την επαιρνα μια...
 
Το πρώτο μου όπλο στα δεκαοκτώ μου ήταν Remington. Τότε κυνηγούσα λαγό και γουρούνια για 10 χρόνια.μολις άρχισα το φτερό και να καίω σφαίρες άρχισαν τα όργανα.... ράγισμα στην βάση, σπασμένα δακτυλίδια, σιδηρόδρομος, αναστολέας, ράγισμα μαστού κάνης, ξεκόλλησε η αποθήκη φυσιγγίων,εξωλκεας 3 φορές, πάπια σπασμένη.. είναι λίγα? Τι να το κάνω αν είναι Αμερικής και έχει Καλή κανη ? Γιατί δεν τα λέμε αυτά ? Εκτιμώ ότι όπλα που συνδυάζουν αδράνεια και συνχρονες κανες είναι τα ποιο λειτουργικά .και το impala για κάποιον που θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο είναι ότι πρέπει.
Σταυρε μη λες τετια θα φας καταρα και το οπλο σου θα γινει σκορποσκαγιαστρα και αδυναμη κεντρο περιφερια αχαχαχαχαχ
 
Πολυ πιθανον...το μελλον θα δειξει!
Παντως το Impala ειναι πραγματικα εντυπωσιακο.
Ειναι κριμα που για μενα δεν παιρνει προεκταση αλλιως με το διευρυμενο αυλο και invector+ τσοκ θα την επαιρνα μια...
Παρε τη maxima ρε το ιδιονοπλο.με προεκταση
 
Παρε τη maxima ρε το ιδιονοπλο.με προεκταση
Δεν ειναι ετσι, εγω θελω μικροτερη προεκταση και κοντυτερη κανη.
Κατι σαν αυτη, 61εκ με αποθηκη 7 η 8+1.
 

Attachments

  • 243593148_1309458546179386_7207431783997448208_n.jpg
    243593148_1309458546179386_7207431783997448208_n.jpg
    48,4 KB · Προβολές: 52
Το πρώτο μου όπλο στα δεκαοκτώ μου ήταν Remington. Τότε κυνηγούσα λαγό και γουρούνια για 10 χρόνια.μολις άρχισα το φτερό και να καίω σφαίρες άρχισαν τα όργανα.... ράγισμα στην βάση, σπασμένα δακτυλίδια, σιδηρόδρομος, αναστολέας, ράγισμα μαστού κάνης, ξεκόλλησε η αποθήκη φυσιγγίων,εξωλκεας 3 φορές, πάπια σπασμένη.. είναι λίγα? Τι να το κάνω αν είναι Αμερικής και έχει Καλή κανη ? Γιατί δεν τα λέμε αυτά ? Εκτιμώ ότι όπλα που συνδυάζουν αδράνεια και συνχρονες κανες είναι τα ποιο λειτουργικά .και το impala για κάποιον που θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο είναι ότι πρέπει.
Έτσι όπως τα λες είναι από τα 100 όπλα τα 70 είχαν αυτά τα προβλήματα αλλά τα παραβλέπουμε ότι είναι αμερικανικά και βγάζουν καλές τουφεκιές. Και ούτε αυτά περνούν τράπεζα δοκιμών έχουν μια εξαιρετική κάνη μόνο αυτό όλο το υπόλοιπο είναι για τα ανάθεμα.
 
Back
Top