Impala Plus

Δεν είναι λίγα τα 680€ για την πλειοψηφία από μας,που δεν θα το μετάνιωνε αν καθόταν η στραβή κ δεν θα έλεγε ότι με άλλα τόσα....θα είχε καλύτερο όπλο‼️
Είναι γενικώς να μη σου κάτσει η στραβή....συνήθως όμως κάθεται στο φτηνό...κ όχι στο ακριβό....
509 την αγόρασα και εννοείται ότι δεν είναι λίγα τα χρήματα για όλους μας. Εμπιστευτηκα φίλο που την έχει 2 χρόνια και είναι πολύ ικανοποιημένος. Τι να πω....ελπίζω να μην κάτσει η στραβή.Παντως το όπλο δείχνει αρκετά ποιοτικό.
 
Εμπιστευτηκα φίλο που την έχει 2 χρόνια και είναι πολύ ικανοποιημένος.
Δεν παίζουν ρόλο τα χρόνια όσο τα φυσίγγια που έχει ρίξει (αριθμός, ποιότητα, πιέσεις που αναπτύσσουν) και η συντήρηση.
Μην μπαίνετε καθόλου στην λογική των ετών που κάποιος έχει στην κατοχή του ένα όπλο, αλλά στην χρήση που του έχει γίνει.
 
509 την αγόρασα και εννοείται ότι δεν είναι λίγα τα χρήματα για όλους μας. Εμπιστευτηκα φίλο που την έχει 2 χρόνια και είναι πολύ ικανοποιημένος. Τι να πω....ελπίζω να μην κάτσει η στραβή.Παντως το όπλο δείχνει αρκετά ποιοτικό.
Καλορίζικη ‼️
 
Γιάννη το κοντάκι του είναι ίσιο ή έχει έντονο cast off;
Σε ρωτάω γιατί κοιτάζω για καραμπίνα στα 500-600€, όχι μπροστόβαρη άρα μάλλον προς αδράνεια, με το πρόβλημα ότι επωμίζω αριστερά.
Χωρίς φλάντζες είναι ίσιο, έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ. Για μένα θέλει λίγο δεξιά (ελαφρά αριστεροτουφεκάει στη διόφθαλμη). Με μονόφθαλμη σκόπευση είναι διαβήτης. Πρέπει όμως να το επωμίσεις γιατί διαφέρει η αίσθηση και η σκόπευση του καθενός. Δεν είναι μπροστόβαρη, τουλάχιστον στα 66cm. Αντίθετα είναι πολύ ζυγισμένη.
Αξίζει το κόπο να το δεις. Εγώ έψαξα σχεδόν όλα τα όπλα της αγοράς μέχρι 550€ και 3-4 μτχ. Το έκρινα καλύτερο από όλα.
 
Δεν παίζουν ρόλο τα χρόνια όσο τα φυσίγγια που έχει ρίξει (αριθμός, ποιότητα, πιέσεις που αναπτύσσουν) και η συντήρηση.
Μην μπαίνετε καθόλου στην λογική των ετών που κάποιος έχει στην κατοχή του ένα όπλο, αλλά στην χρήση που του έχει γίνει.
Απολύτως συμφωνώ!!
 
509 την αγόρασα και εννοείται ότι δεν είναι λίγα τα χρήματα για όλους μας. Εμπιστευτηκα φίλο που την έχει 2 χρόνια και είναι πολύ ικανοποιημένος. Τι να πω....ελπίζω να μην κάτσει η στραβή.Παντως το όπλο δείχνει αρκετά ποιοτικό.
Και εγώ τόσο ακριβώς την πήρα (Καλκατζάκος) και μέχρι στιγμής το όπλο δείχνει πολύ ποιοτικό.
 
Hobbystore karditsa
Η επίσημη τιμή αντιπροσωπείας (εισαγωγέας η Kalco) είναι 559€. Ο Καλκατζάκος την δίνει 509€.
https://www.kalco.gr/impala-plus-nero/
https://www.kalkantzakos.com/Product/6365/impala-plus-synthetic,-karampina-impala-plus
Αν σε ενδιαφέρει και την έχουν στην Καρδίτσα, δες την καλά εκεί και παράγγειλέ την αλλού. Το ίδιο όπλο θα πάρεις.
 
Δεν παίζουν ρόλο τα χρόνια όσο τα φυσίγγια που έχει ρίξει (αριθμός, ποιότητα, πιέσεις που αναπτύσσουν) και η συντήρηση.
Μην μπαίνετε καθόλου στην λογική των ετών που κάποιος έχει στην κατοχή του ένα όπλο, αλλά στην χρήση που του έχει γίνει.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές... είμαι 41 ετών και είναι το πρώτο μου όπλο μιας και εγκαταστάθηκα στο χωριό.Ειναι αρκετά πράγματα που δεν ξέρω και σιγά σιγά μαθαίνω και κατανοώ.Σημερα βρήκα την ευκαιρία και παρόλο το κρύο βγήκα μια βόλτα και το καταχαρηκα.
 
Ευχαριστώ για τις συμβουλές... είμαι 41 ετών και είναι το πρώτο μου όπλο μιας και εγκαταστάθηκα στο χωριό.Ειναι αρκετά πράγματα που δεν ξέρω και σιγά σιγά μαθαίνω και κατανοώ.Σημερα βρήκα την ευκαιρία και παρόλο το κρύο βγήκα μια βόλτα και το καταχαρηκα.
Και εγω ξεκινησα με κυνηγι πριν 5-6 χρονια. Με οπλα ασχολουμαι αρκετο παραπανω καιρο. Ειμαι 49. Σιγα σιγα ξεπερναω το σταδιο του οπλακια και καταληγω σιγα σιγα. Το φορουμ θα σε γλυτωσει απο πολυ χρημα. Εχει συσσωρευμενη γνωση εδω μεσα. Δυστυχως το ανακαλυψα σχετικα αργα και μετα απο πολλα ευρω και φολες
 
Ευχαριστω Γιαννη.....ρωταω σχεδον οσους βλεπω οτι την εχουν (οπως και αλλα παιδια με αλλες μαρκες) για να βγαζουμε ενα συμπερασμα! Απο ποιοτητα βαφης τι βλεπεις?
Ως καινούργιο παραπάνω από εξαιρετική. Και στη βάση και στη κάννη.
 
Back
Top