HW 77k 5,5

Ναι μου το πρότεινε ένας φίλος που το βάζει στο αεροβόλο του, βέβαια μετά από 3000 χιλιάδες και βάλε βλήματα ένα περασμα σε πανακι και μετά καθαρισμό με ένα λιπαντικό κανης!! Τι να μην το χρησιμοποιήσω λες καθόλου;
Εγω δε θα το χρησιμοποιουσα. Αυτο ειναι για να βγαζει πυριτιδα και επιχαλκοσεις. Εσυ δεν εχεις τετοια καταλοιπα, μονο την πουδρα που βγαζουν οι βολιδες και αντε αν το οπλο ειναι πολυ δυνατο πανω απο 1000fps καποια μολυβδωση. Το μπαλιστολ ειναι υπερ αρκετο,
 
Εγω δε θα το χρησιμοποιουσα. Αυτο ειναι για να βγαζει πυριτιδα και επιχαλκοσεις. Εσυ δεν εχεις τετοια καταλοιπα, μονο την πουδρα που βγαζουν οι βολιδες και αντε αν το οπλο ειναι πολυ δυνατο πανω απο 1000fps καποια μολυβδωση. Το μπαλιστολ ειναι υπερ αρκετο,
Ευχαριστώ φίλε kollias!!
 
Πριν απο τρεις μερες πηρα και εγω το ιδιο οπλο HW 77K Ακουσα και εγω τον Ηρακλη Δυστυχως μου επεσε την πρωτη μερα και τσαλακωθηκε λιγο το μπροστινο σκοπευτικο εκει που κανει την κουρμπα Η πρωτη ερωτηση ειναι αν υπαρχει περιπτωση να εχει στραβωση η κανη Αν ναι πως μπορω να το εξακριβωσω ;;; Σημειωτεον οτι κατοπιν πτωσης ,εριξα με μια χειριστης ποιοτητος δανεικη διοπτρα στα 13 μετρα ,και οι δυο στις τρεις βολες εμπαιναν σε κυκλο οσο ενα 5 λεπτο σεντ Η αλλη ερωτηση ειναι πως θα αντικαταστησω το μπροστινο ανοικτο σκοπευτικο Εχω και αλλες ερωτησεις σχετικα με πιθανες ρυθμισεις και συντηρηση αλλα τις αφηνω για αργοτερα Ευχαριστω εκ των προτερων
 
Πριν απο τρεις μερες πηρα και εγω το ιδιο οπλο HW 77K Ακουσα και εγω τον Ηρακλη Δυστυχως μου επεσε την πρωτη μερα και τσαλακωθηκε λιγο το μπροστινο σκοπευτικο εκει που κανει την κουρμπα Η πρωτη ερωτηση ειναι αν υπαρχει περιπτωση να εχει στραβωση η κανη Αν ναι πως μπορω να το εξακριβωσω ;;; Σημειωτεον οτι κατοπιν πτωσης ,εριξα με μια χειριστης ποιοτητος δανεικη διοπτρα στα 13 μετρα ,και οι δυο στις τρεις βολες εμπαιναν σε κυκλο οσο ενα 5 λεπτο σεντ Η αλλη ερωτηση ειναι πως θα αντικαταστησω το μπροστινο ανοικτο σκοπευτικο Εχω και αλλες ερωτησεις σχετικα με πιθανες ρυθμισεις και συντηρηση αλλα τις αφηνω για αργοτερα Ευχαριστω εκ των προτερων
Λιγο δυσκολο το βλεπω να εχει στραβωσει η καννη.
Η δοκιμη με την διοπτρα ειναι σαν να μην την εκανες........
Ριξε σε ενα σταθερο σημειο στα 20 μετρα χωρις οπτικο και οσο πιο σταθερα μπορεις να δεις τι γκρουπαρισμα κανεις.....ειναι ενας ευκολος τροπος αλλα με καποιες προυποθεσεις.
Πρεπει να ξερεις τι σφαιρακι του ταιριαζει γιατι σε διαφορετικη περιπτωση δεν θα μπορεις να εχεις ασφαλη συμπερασματα.
Δοκιμασες να το επαναφερεις το σκοπευτικο???αν εχεις σκοπο να βαλεις οπτικο μην σε απασχωλει και πολυ......
 
Πριν απο τρεις μερες πηρα και εγω το ιδιο οπλο HW 77K Ακουσα και εγω τον Ηρακλη Δυστυχως μου επεσε την πρωτη μερα και τσαλακωθηκε λιγο το μπροστινο σκοπευτικο εκει που κανει την κουρμπα Η πρωτη ερωτηση ειναι αν υπαρχει περιπτωση να εχει στραβωση η κανη Αν ναι πως μπορω να το εξακριβωσω ;;; Σημειωτεον οτι κατοπιν πτωσης ,εριξα με μια χειριστης ποιοτητος δανεικη διοπτρα στα 13 μετρα ,και οι δυο στις τρεις βολες εμπαιναν σε κυκλο οσο ενα 5 λεπτο σεντ Η αλλη ερωτηση ειναι πως θα αντικαταστησω το μπροστινο ανοικτο σκοπευτικο Εχω και αλλες ερωτησεις σχετικα με πιθανες ρυθμισεις και συντηρηση αλλα τις αφηνω για αργοτερα Ευχαριστω εκ των προτερων
Ανταλλακτικό θα βρεις στο Μηλιδωνη. Τσιμπάει λίγο να ξέρεις από τιμή. Για την κάννη θα βάλεις το όπλο σε τέτοια γωνιά έτσι ώστε η αντανάκλαση από τη λάμπα να σχηματίζει στην κάννη μια ευθεία γραμμή. Αν έχει στραβωσει η γραμμή δε θα είναι ίσια.
 
Ανταλλακτικό θα βρεις στο Μηλιδωνη. Τσιμπάει λίγο να ξέρεις από τιμή. Για την κάννη θα βάλεις το όπλο σε τέτοια γωνιά έτσι ώστε η αντανάκλαση από τη λάμπα να σχηματίζει στην κάννη μια ευθεία γραμμή. Αν έχει στραβωσει η γραμμή δε θα είναι ίσια.
Aυτο με την λαμπα γινεται μονο στα σπαστης καννης αλλα το 77αρι δεν ειναι σπαστης καννης αλλα σταθερης.
 
Χρονη ακομα δεν ειδες τιποτα........οταν το μαθεις τοτε θα καταλαβεις ποσο ποιοτικο ειναι αυτο το οπλο.........τοτε θα καταλαβεις και θα ευχαριστηθεις σκοποβολη........τοτε θα δεις πως το σφαιρακι παει εκει που σημαδευεις(και οχι εκει που θελει αυτο)......τοτε θα καταλαβεις τις διαφορες απο οτι ειχες μεχρι σημερα και σιγουρα θα καταλαβεις γιατι επιμενω σε αυτην την εταιρια!!!!!
Καλοριχτο και να το ευχαριστηθεις!!!!
ΥΓ.....με το καλο το επομενο HW !!!!!!!!
Το πήρα και το επόμενο!!
 

Attachments

  • 16574878435302236096595840014005.jpg
    16574878435302236096595840014005.jpg
    362,3 KB · Προβολές: 55
ευχαριστω πολυ
πες μας σε ποια βληματα να ψαχτουμε και ποιο βαρος
του χρονου θα του κανω δωρο και ενα οπτικο με βαση αλλα ποιο
JSB EXACT 4.52mm / 500 (8,4 grains) - JSB στο airgunshop.gr
H&N FIELD TARGET TROPHY 4.52/500 (8,6 grains) - H&N στο airgunshop.gr
CROSMAN PREMIER .177/1250 (7,9 grains) - Διάφορα στο airgunshop.gr
Αυτες θα ειναι οι πρωτες σου επιλογες.....μπορει να ταιριαξουν και αλλα και παντα σε μπομπε.........οχι μυτερα......πλακε και οτι εχει πλαστικο.
 
Back
Top