Franchi Team

Είχε πέσει στα χέρια μου το απλό,όχι το aluminum, κάνει για τα τσόκ και τα κλειδιά στο δίκανο;
Αν όχι,που μπορώ να το χρησιμοποιήσω;
Μπορεί το αλουμινίου να έχει καταργηθεί. Στο σάιτ έχει μόνο ένα σε διάφορες συσκευασίες και λέει ότι είναι μίξη αλουμινίου, χαλκού και κάτι άλλο. Την ίδια δουλειά θα κάνει και λογικά θα κάνει για τη δυνατότητα χρήση που θες. Θα μας πει ο @jnp
 
Είχε πέσει στα χέρια μου το απλό,όχι το aluminum, κάνει για τα τσόκ και τα κλειδιά στο δίκανο;
Αν όχι,που μπορώ να το χρησιμοποιήσω;
Ότι είναι antiseize (αντικολλητικο) δεν είναι για κινούμενα μέρη του οπλου. Κάνει μόνο για εξαρτήματα που βιδώνουμε, δουλεύουν ακίνητα και ξεβιδωνουν οποτε θέλουμε. Πχ τα τσοκ, τα μπουζί, βίδες, κλπ.
 
Ότι είναι antiseize (αντικολλητικο) δεν είναι για κινούμενα μέρη του οπλου. Κάνει μόνο για εξαρτήματα που βιδώνουμε, δουλεύουν ακίνητα και ξεβιδωνουν οποτε θέλουμε. Πχ τα τσοκ, τα μπουζί, βίδες, κλπ.
Ευχαριστώ πολύ! :)
 
Στον ναυπλιωτη
Ευχαριστώ Βαγγέλη. Μπορεί να μην το έθεσα σωστά.. Βελτιωτικά ελατηρια εννοούσα, όχι ανταλλακτικά από αντιπροσωπεία.. Έχω δει κάτι κιτακια αλλά σε site του εξωτερικού και έλεγα μήπως κανείς ξέρει για κάτι αντίστοιχο εντός Ελλάδος και αν τα έχει δοκιμάσει..
 
Καλημέρα συνάδελφοι!
Πριν μέρες έπεσε στα χέρια μου μια μεταχειρισμενη franchi fast με ξύλινα μέρη..το οπλο μου ρχεται ωραία..παρατήρησα όμως μια ελαστικότητα στον ξυστό..καπως σαν να βουλιαζε μες στην παλαμη ,σαν να είχε τζόγο,δεν ξερω πως να το εξηγήσω...Είναι επειδή το μοντέλο έχει ελαφριά ξύλα ή το συγκεκριμένο είχε θέμα;
 
Καλημέρα συνάδελφοι!
Πριν μέρες έπεσε στα χέρια μου μια μεταχειρισμενη franchi fast με ξύλινα μέρη..το οπλο μου ρχεται ωραία..παρατήρησα όμως μια ελαστικότητα στον ξυστό..καπως σαν να βουλιαζε μες στην παλαμη ,σαν να είχε τζόγο,δεν ξερω πως να το εξηγήσω...Είναι επειδή το μοντέλο έχει ελαφριά ξύλα ή το συγκεκριμένο είχε θέμα;
Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό, άμα μπορείς πήγαινε το σε έναν οπλουργο.
 
Back
Top