Franchi Team

Παιδιά καλησπέρα έχω μια καραμπίνα Franchi 48al hunter 76 full * φερμενη από Αμερική. Ο θείος μου την είχε μόνο για κυνήγι βάλτου και δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια είναι σε άριστη κατάσταση. Θέλω να την πουλήσω γιατί δεν με βολεύει για το κυνήγι μου(τσίχλα κυρίως). Μπορείτε να μου πείτε πόσα λεφτά θα πιάσει περίπου;
να μην την πουλησεις
 
Αφού λοιπόν η 302 μετά από χρόνια μεταβιβάστηκε στη νεότερη γενιά κι έμεινα άνευ αυτογεμους κι αποφάσισα μετά από πολλά χρόνια ν αλλάξω εταιρεία ήρθε στο δρόμο μου η affinity sporting και δεν την άφησα να φύγει.τ όπλο το τουφεκισα πρώτη φορά σήμερα τ απόγευμα.μου άφησε άριστες εντυπώσεις αλλά περισσότερα θα πούμε εν καιρώ κι αφού μπορέσω να ρίξω και καμμία τουφεκιά στον πίνακα γιατί αύριο έχει δουλειά και δεν μπορω
Καλορίζικη, καλοτουφεκη φίλε, να είσαι γερός να τη χαρείς!!!!
 
Καλησπέρα συνάδελφοι...Κάτοχος κ εγώ franchi inertia raptor και φανατικός της franchi γενικώς...είμαι ευχαριστημένος το μόνο παραπονο που έχω είναι ότι νιώθω μετά από αρκετές τουφεκιές σε τσίχλες κάπως να μην είναι τόσο σταθερά τα μέρη του...Λίγο με προβληματίζει...Σκέφτομαι για κάποιο μοντέλο affinity...Σε ένα που έπεσε το μάτι μου είναι αυτό το επετειακό για τα 150 χρόνια ..Έχει κάτι που με τράβηξε πάντως .Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα...Το έχει κάποιος;;Γνώμες ίσως από κάποιο συνάδελφο...
 
γνωμη για franchi FEELING ALLOY
Το ελαφρύ δε ξέρω. Το ατσάλινο που είχα είναι πάρα πολύ καλό. Ωραίο κοντάκι και πολύ καλές συγκεντρώσεις. Ωραίες εφαρμογές αλλά τα ξύλα του μέτρια. Αν το κρατούσα θα τα
έτριβαν και θα τα έκανα με τρου οιλ Έχει και σκληρό πελμα
 
Παίδες πριν την αφινιτυ ποιο μοντέλο αυτογεμους έβγαζε η Φράνκι; Βασικά θα ήθελα να ξέρω τα μοντέλα αδράνειας με χρονολογική σειρά.
Νομιζω σειρα inertia τα raptor predator και λοιπα εκτος αν λες ακομα πιο πισω απο δεκαετια
 
Ξερουμε πως δινουμε σε affinity περισσοτερο cast off? Με τις υπαρχουσες φλαντζες; Μιλαω για συνθετικο.
Με τις φλαντζες δε γίνεται κάτι παραπάνω εκτός από αυτό που σου επιτρέπουν. Ούτε με διπλές που κάνουν ορισμένοι. Δεν έχει νόημα. Ίσως άμα μακρύνεις το κοντάκι να κερδίσεις λίγο καστ ακόμα.
 
Με τις φλαντζες δε γίνεται κάτι παραπάνω εκτός από αυτό που σου επιτρέπουν. Ούτε με διπλές που κάνουν ορισμένοι. Δεν έχει νόημα. Ίσως άμα μακρύνεις το κοντάκι να κερδίσεις λίγο καστ ακόμα αλλά ταυτόχρονα θα αλλάξει και το ντροπ
 
Καλησπέρα σε όλους.
Ξέρει κάποιος συνάδελφος το πάχος σπειρώματος για το σκοπευτικό στη ρίγα των affinity?
Διαφέρει ανά μοντέλο ή είναι σταθερό τόσο στη συνθετική όσο και στην ξύλινη?
 
Καλησπέρα σε όλους.
Ξέρει κάποιος συνάδελφος το πάχος σπειρώματος για το σκοπευτικό στη ρίγα των affinity?
Διαφέρει ανά μοντέλο ή είναι σταθερό τόσο στη συνθετική όσο και στην ξύλινη?
2,6 είναι ιδιο. Η κάννη είναι benelli
 
Back
Top