Fabarm Team

εχω καταγωγη κατα το ημισυ απο τα χανια και ενα κυνηγι ειδικα στην φασα δεν εχω κανει στην κρητη
Δεν ξέρω για Χανιά αλλά Νότια Ηρακλειου εν έτη 2000-2013 καμια 10αρια φάσες είχα δει όλες και όλες όλα αυτα τα χρόνια. Όχι περισσότερες.
 
Εννοείς στον Ομαλό Χανίων σαν κάμπο? Επιτρέπεται εκεί το κυνήγι? Εμάς στον Ομαλό Λασιθίου δεν επιτρέπεται.

Μένω Ηράκλειο και το χωριό μου είναι νότια του νομού Ηρακλείου! Εκεί κυνηγάω!
 
@Μυρος. δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις με τις παραπάνω επισυνάψεις.
Ναι ο Ομαλός Λασιθίου είναι στα σύνορα νομού Ηρακλειου -Λασιθίου. Έχει πρόσβαση απο 2 χωριά του δήμου Βιάννου από όπου και κατάγομαι και είναι αρκετά κοντά από Βιάννο. Μία με μιάμιση ώρα ανάλογα απο που θα πας. Αλλά απαγορεύεται. Την ίδια εντύπωση είχα και για τον ομαλό Χανίων. Αλλά δεν έχω πάει εκεί και δεν ξέρω για αυτό ρώτησα.
 
Last edited:
Εννοείς στον Ομαλό Χανίων σαν κάμπο? Επιτρέπεται εκεί το κυνήγι? Εμάς στον Ομαλό Λασιθίου δεν επιτρέπεται.
Στον κάμπο του Ομαλού έτσι κι αλλιώς δε μπορείς να κυνηγήσεις.βγαινεις μαδαρα αλλά εκεί δύσκολα τις βρίσκεις τις καριολες.θελει πόδια και αν τις βρεις
 
Κα

Κανει καλο να ιδρωνεις συνεχισε
κάτι θα ξέρεις εσύ από ιδρώτα... πέφτει πολύς ιδρώτας ψάχνοντας για να βρεις τέτοιες κακοτεχνίες σε πλαγιόκαννο 2.700 €............

και να μην ξεχνιόμαστε:

**κι επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια κι αφού υποστηρίζεις όσα λες περί εφαρμογών κ.λπ :
ΧΡΥΣΑΝΘΕ ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ!
ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟΥ ΑΞΙΑΣ ΟΧΙ 2.700€, ΟΧΙ 1.700€, ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ 1.000€
ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΝΤΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΚΑΝΝΩΝ - ΒΑΣΗΣ!!!!
εδώ σε θέλω κάβουρα να περπατάς στα κάρβουνα.........
 
Last edited:
και δύο ερωτησούλες προς άπαντες τους συμμετέχοντες στην συζήτηση, για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όπλο των φωτογραφιών:

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-classis-cal-12.3945/post-736974

1ον) θεωρείτε ότι ΑΞΙΖΕΙ πράγματι τα 2.700 €;
2ον) θεωρείτε ότι έπρεπε να βγει από το εργοστάσιο και να φτάσει στον "καταναλωτή" κυνηγό;
 
αν θέλει και μπορεί η διαχείριση να μεταφερθούν τα συγκεκριμένα μηνύματα στην σχετική ενότητα του fabarm Classis
topic.
 
και δύο ερωτησούλες προς άπαντες τους συμμετέχοντες στην συζήτηση, για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όπλο των φωτογραφιών:

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-classis-cal-12.3945/post-736974

1ον) θεωρείτε ότι ΑΞΙΖΕΙ πράγματι τα 2.700 €;
2ον) θεωρείτε ότι έπρεπε να βγει από το εργοστάσιο και να φτάσει στον "καταναλωτή" κυνηγό;
Ούτε τυφλός να ήταν….δεν θα το έβγαζε στην αγορά έτσι.
 
Το πλάγιο της fabarm καλό είναι ,αλλά είναι και υπερτιμημένο.Οπως υπερτιμημένα είναι και της Beretta , αυτο είναι το μέλλον και η πορεία του πλαγίου στην αγορά.Για το δόντι που κάνει οι βάση με τις κάννες είναι πιστεύω υπορβολικη η κριτική.Αν βγάλεις μια κοντινή φωτογραφία του προσώπου σου και μετά την ζουμαρεις οι πόροι του δέρματος θα φαίνονται σαν κρατήρες,κάτι που φυσιολογικά περνάει απαρατήρητο.
 
και δύο ερωτησούλες προς άπαντες τους συμμετέχοντες στην συζήτηση, για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ όπλο των φωτογραφιών:

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-classis-cal-12.3945/post-736974

1ον) θεωρείτε ότι ΑΞΙΖΕΙ πράγματι τα 2.700 €;
2ον) θεωρείτε ότι έπρεπε να βγει από το εργοστάσιο και να φτάσει στον "καταναλωτή" κυνηγό;
Κοιτα Μαριε,αστοχιες υλικου υπηρχαν,υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν.
Εδω βρισκεις προβληματα σε αλλα,πολυ πιο ακριβα και χρηστικα προϊοντα οπως πχ τα αυτοκινητα,δεν θα βρεις σε οπλα;

Ακουω για διαφορα προβληματα που βγαζουν τ Fabarm,αλλα εμενα η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα και ακαθαριστη 13 χρονια τωρα.
Μια φορα πηγε για καθαρισμο σε οπλουργο και μια φορα εβγαλε σοβαρο προβλημα απο δικια μου λαθος χρηση (18 χρονων,εκανα οτι να 'ναι)

Θεωρητικα ναι,δεν θα επρεπε να βγει απο το εργοστασιο αλλα οπως ειπα,παντου υπαρχουν αστοχιες...

Δεν χρειαζεται να ειμαστε εριστικοι,ουτε να μπαινουμε στη διαδικασια κοντρας και ασχημου αντιλογου με εκφρασεις του στυλ "αστο αγορι μου,το γ@@@@σες και ψοφησε" και αλλα τετοια παρεμφερη...

Ο καθενας εχει το δικαιωμα της αποψης του,αρκει να μην προσπαθει να την επιβαλλει και να μην γινεται εριστικος στην αντιθετη γνωμη...
 
Κοιτα Μαριε,αστοχιες υλικου υπηρχαν,υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν.
Εδω βρισκεις προβληματα σε αλλα,πολυ πιο ακριβα και χρηστικα προϊοντα οπως πχ τα αυτοκινητα,δεν θα βρεις σε οπλα;

Ακουω για διαφορα προβληματα που βγαζουν τ Fabarm,αλλα εμενα η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα και ακαθαριστη 13 χρονια τωρα.
Μια φορα πηγε για καθαρισμο σε οπλουργο και μια φορα εβγαλε σοβαρο προβλημα απο δικια μου λαθος χρηση (18 χρονων,εκανα οτι να 'ναι)

Θεωρητικα ναι,δεν θα επρεπε να βγει απο το εργοστασιο αλλα οπως ειπα,παντου υπαρχουν αστοχιες...

Δεν χρειαζεται να ειμαστε εριστικοι,ουτε να μπαινουμε στη διαδικασια κοντρας και ασχημου αντιλογου με εκφρασεις του στυλ "αστο αγορι μου,το γ@@@@σες και ψοφησε" και αλλα τετοια παρεμφερη...

Ο καθενας εχει το δικαιωμα της αποψης του,αρκει να μην προσπαθει να την επιβαλλει και να μην γινεται εριστικος στην αντιθετη γνωμη...
Το δόντι δεν είναι αστοχία, έτσι το σχεδίασε η fabarm έτσι το έβγαλε .Το είχε επισημάνει και ο Ν. Κυπριδημος λέγοντας ότι αυτός είναι ψείρας και ότι δεν υπάρχει θέμα.Η τιμή και παλιά ήταν αυτή και ξαφνικά μέσα στη δεκαετία της κρίσης ο αντιπρόσωπος το έβαλε 1890€.Αυτη είναι μια λογική τιμή για ένα βιομηχανικό όπλο και για το όνομα της εταιρείας .Τώρα αν πιστεύουν κάποιοι ότι ανεβάζοντας τιμή αυξάνει και το πρεστίζ τους,με μπόλικη αγάπη και σεβασμό θα τους έλεγα να πάρουνε και μπόλικη βαζελίνη.
 
Εγώ το 2000 είχα αγοράσει μια FABARM euro caccia με 310000δρχ το όπλο ήταν παρά πολύ κλπ από τουφεκιές κανόνι με 66εκ και 3 άστρα τσοκ έκανα σχεδόν όλα τα κυνήγια μου δεν καταλάβαινε από αποστάσεις και τα παπια τα έβλεπα στον αέρα ήταν σαν να τα χτυπούσε κεραυνός. Αλλά μετά από δυο χρόνια ξεκίνησε της εμπλοκές σφήνωνε το φυσίγγι της αποθήκης και το άφηνε μισώ μέσα μισό έξω. Το καθάρισα επιμελώς και την αποθήκη αλλά συνέχισε να το κάνει μετά παρατήρησα ότι ο αναστολέας της αποθήκης σαν να είχε στραβώσει. Τον βγάζω τον ισιώνω λίγο και το όπλο δούλευε κανονικά αλλά μετά από λίγες μέρες ξανά τα ίδια… μιας και η σεζόν ήταν στο τέλος λέω το ισιώνω και μετά το στέλνω αντιπροσωπεία μόλις τελειώσει το κυνήγι. Το στέλνω μετά το πέρας της σεζόν στην αντιπροσωπεία έρχεται πίσω με καινούριο φολοουερ στην αποθήκη καινούρια γλώσσα αποθήκης και καινούριο αναστολέα αποθήκης. Δεν το δοκίμασα Γιατί δεν μπορούσα περίμενα να ανοίξει το κυνήγι, μόλις ξεκινάει και το δοκιμάζω πάλι τα ίδια και χειρότερα τώρα μου κολλούσε το φυσίγγι πριν την Θαλάμη η μισώ πάνω στο κλείστρο μισώ έξω έτοιμο να το πετάξει σαν να ήταν ριγμένο στο κουτί μου έκανε 10 με 15 εμπλοκές. Παίρνω τηλέφωνο το ξανά στέλνω κάτω έρχεται μετά ένα μήνα ακριβός το ίδιο δεν άλλαξαν κάτι τα ίδια πάλι της ίδιες εμπλοκές. Τηλέφωνο ξανά πάλι κάτω έρχεται σε 3 εβδομάδες ξανά το δοκιμάζω πάλι εμπλοκές τώρα μου πέταγε κι από την αποθήκη από κάτω ήρθε χειρότερο από πριν. Με αυτά όλα φτάσαμε Δεκέμβριο και όπλο δεν είχα πήγαινε ερχότανε αντιπροσωπεία. Αγανάκτησα το πήρε ένας παππούς για ασφάλεια στο σπιτι του είπα το πρόβλημα και μου λέει δεν με ενδιαφέρει δεν τα το κυνηγήσω. Το έδωσα 450€ και συμπλήρωσα αλλά 200€ και πήρα μια beretta ES100 και βρήκα την ησυχία μου. Το μόνο που μου έχει λείψει από αυτό το όπλο είναι η Τουφεκιά του ο φίλος μου με την browning gold μου έλεγε από Τουφεκιά είναι το μόνο όπλο που θα έβαζα δίπλα στην browning. Για αυτό είμαι διστακτικός στο να ξανά πάρω FABARM ξέρω ότι η Τουφεκιά της είναι το κάτι άλλο αλλά δεν μπορώ να κάμω πειράματα ποια με 1500+€.
Ομήρου Οδύσσεια ‼️κ δεν πηδήξες κ την Πενέλοπε‼️
 
Κοιτα Μαριε,αστοχιες υλικου υπηρχαν,υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν.
Εδω βρισκεις προβληματα σε αλλα,πολυ πιο ακριβα και χρηστικα προϊοντα οπως πχ τα αυτοκινητα,δεν θα βρεις σε οπλα;
δεν είναι θέμα αστοχίας υλικού αλλά κακοτεχνίας
και μάλιστα ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑΣ ΟΛΚΗΣ
αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι άλλα οπλα του ΙΔΙΟΥ μοντέλου δεν τις έχουν!
Ακουω για διαφορα προβληματα που βγαζουν τ Fabarm,αλλα εμενα η δικια μου λειτουργει απροβληματιστα και ακαθαριστη 13 χρονια τωρα.
Μια φορα πηγε για καθαρισμο σε οπλουργο και μια φορα εβγαλε σοβαρο προβλημα απο δικια μου λαθος χρηση (18 χρονων,εκανα οτι να 'ναι)
δεν μιλάμε για όλα τα όπλα της φαμπαρμ ούτε καν για το κλασσις αλλά για το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΟΠΛΟ!
Θεωρητικα ναι,δεν θα επρεπε να βγει απο το εργοστασιο αλλα οπως ειπα,παντου υπαρχουν αστοχιες...
ξαναλέω: δεν είναι θέμα αστοχίας υλικού αλλά κακοτεχνίας
Δεν χρειαζεται να ειμαστε εριστικοι,ουτε να μπαινουμε στη διαδικασια κοντρας και ασχημου αντιλογου με εκφρασεις του στυλ "αστο αγορι μου,το γ@@@@σες και ψοφησε" και αλλα τετοια παρεμφερη...

Ο καθενας εχει το δικαιωμα της αποψης του,αρκει να μην προσπαθει να την επιβαλλει και να μην γινεται εριστικος στην αντιθετη γνωμη...
Φίλε Θοδωρή το παν είναι ο σεβασμός στον συνομιλητή μας, ανεξάρτητα εάν συμφωνούμε ή όχι μαζί του! αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να ανεχόμαστε εξωφρενικές απόψεις ή παράλογα πράγματα!
Ή ότι πρέπει να ανεχόμαστε ειρωνείες ή εριστική συμπεριφορά!
Δεν δίνω σημασία ούτε τα παίρνω στα σοβαρά - ΠΛΑΚΑ ΣΠΑΩ, αλλά πλέον απαντώ με τον ίδιο τρόπο δεν χαρίζομαι...
Όπως μου φέρονται θα τους φερθώ... τόσο απλά!
κι όσοι θέλουν ας έρθουν να ξυθούν στην γκλίτσα.............

δες τώρα τι συνέβη, γράφω στο ΠΑΡΟΝ θέμα ότι η Φαμπαρμ είχε ανέβει πολύ στην υπόληψή μου αλλά με τις φωτό του φίλου μας του Μύρου αυτή η υπόληψη κατακρημνίστηκε στα τάρταρα! κι έρχεται ο Χρύσανθος που "γνωριζόμαστε" εδώ και 15+ χρόνια και από αλλού να "μου την πει" με ειρωνείες και μπηχτές για το κλάσις του Μύρου βάζοντας και τον Μύρο μπροστά. Ο οποίος Χρύσανθος πάλι είχε αμόλυσει ειρωνείες και μπηχτές https://www.hunterslife.gr/forums/threads/fabarm-classis-cal-12.3945/post-736688
και που ΔΕΝ απάντησα παρότι έχω έτοιμη απάντηση εις άπταιστον ελληνικήν
Παράλληλα βρίσκουν ευκαιρία να ανακατευτούν "άλλα άτομα" - κάποιοι - κατά δήλωσή τους - "μη μαϊμού πατριώτες"......

Αλλά η ιστορία ξεκινάει από αλλού φίλε Θοδωρή, από τις βλητικές δοκιμές που κάποιοι ξοδεύουν χρόνο, χρήμα και φαιά ουσία και κάποιοι ΑΣΧΕΤΟΙ με το αντικείμενο εξυπνάκηδες ειρωνεύονται....... και ειρωνεύονται όχι μόνον εμάς τους συμμετέχοντες στο φόρουμ αλλά και ανθρώπους που αφιέρωσαν την ζωή τους στο αντικείμενο της βλητικής..................
 
Last edited:
Και δεν είναι θέμα "γνώμης" ή "άποψης" θέμα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ είναι!
εδώ τον λύκο τον έχουμε μπροστά μας τον ντορό του ψάχνουμε!
κράζουμε την Μπενέλλι για τις απλές και όχι κρυο κάννες που βάζουν στα όπλα
κράζουμε την Μπραου ή την μπερέττα για χίλιους δυο λόγους (μετέφεραν την παραγωγή εκτός Βελγίου - αντιπροσωπεία κ.λπ.
κράζουμε την Ρεμι για τα σπασίματα
και η φαμπαρμ θα πάει στο απυρόβλητο με τέτοια ΚΑΚΟΤΕΧΝΙΑ επειδή κάποιοι είναι "οπαδοί" της; (το καλό σενάριο)
 
Back
Top