Fabarm Team

@Θοδωρής-Εύβοια @Prowler® Γιατί δεν τα λέτε μόνοι σας ιδιωτικά και τα γράφετε εδώ? Απ' ότι βλέπω είναι θέμα που απασχολεί αποκλειστικά εσάς και όχι την υπόλοιπη κοινότητα του forum.
Αυτο ακριβώς.
 
@Θοδωρής-Εύβοια @Prowler® Γιατί δεν τα λέτε μόνοι σας ιδιωτικά και τα γράφετε εδώ? Απ' ότι βλέπω είναι θέμα που απασχολεί αποκλειστικά εσάς και όχι την υπόλοιπη κοινότητα του forum.
Το να γράφετε ότι γράφετε και να εγκαλείτε την διαχείριση να μαζέψει το θέμα το θεωρείται σωστό μάγκες; Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι που ζητήσατε να σβήσουμε τα μηνύματα σας. Τόσα προβλήματα έχουμε στην καθημερινότητα μας ας μην φορτώνουμε και άλλα. Δεν θέλω να σας προσβάλλω αλλά κάνετε σαν παιδιά του δημοτικού.
 
Άσχετο δε σας έχει τύχει όπλο που ενώ βγάζει προβλήματα το κρατάτε γιατί σας έρχεται σωστά και σας ικανοποιούν στο μέγιστο οι ντουφεκιες του.Εγω έχω φίλο με φαμπαρμ που ενώ του κάνε θέματα την είχε πολλά χρόνια γι'αυτό το λόγο που ανέφερα ήταν από τις παλαιότερες.Τωρα κολησαμε σε ένα κατασκευαστικό λάθος και τι να κάνουμε σημάσια έχει πως τα φαμπαρμ βγάζουν εξαιρετικές ντουφεκιες από όσους έχω δει και ακούσει γιατί είναι το μόνο αυτογεμη που δεν έχω πάει για κυνήγι μαζί του .Και οι περισσότερες εταιρίες με όπλα αερίων την εμπλοκουλα τους μπορεί να την κάνουν ακόμη και η Μπερέτα που για μένα βρίσκεται στη κορυφή των όπλων αερίων από μηχανισμό.Οποιος δε θέλει εμπλοκές παίρνει αδράνεια για 99% σιγουριά πάντα κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.
 
Και αφού ανανέωσα την άδεια τελικά ξελαδωσα το φαμπαρμ.

Το φαμπαρμ προόριζοταν για το γιο αλλά σκέφτηκα ότι θέλω κι ένα 20αρι και θα ήταν καλύτερο να ξεκινήσει με ένα πιο μικρό διαμετρημα και αν συνεχίσει θα πάρει και το elos.

Οποτε κυνήγι φέτος με το φαμπαρμ.
Για να δούμε λοιπόν τι λέει αυτό το όπλο που το χω και κάθεται τόσο καιρό.
 
Και αφού ανανέωσα την άδεια τελικά ξελαδωσα το φαμπαρμ.

Το φαμπαρμ προόριζοταν για το γιο αλλά σκέφτηκα ότι θέλω κι ένα 20αρι και θα ήταν καλύτερο να ξεκινήσει με ένα πιο μικρό διαμετρημα και αν συνεχίσει θα πάρει και το elos.

Οποτε κυνήγι φέτος με το φαμπαρμ.
Για να δούμε λοιπόν τι λέει αυτό το όπλο που το χω και κάθεται τόσο καιρ
L4S για ενα τυπικο ελεγχο ,το εργαλειο τα σπαει
Πολύ ωραια τα fabarm και με εξαιρετικές κάνες και τουφεκιές θα έπαιρνα ένα XLR waterfowler western η μια Columba palumbus αλλά έχω απογοητευθεί από της εμπλοκές με την euro caccia που είχα παλιά και φοβάμαι να ξανακάνω αυτό το βήμα για αυτό και στράφηκα προς την browning A5 grand passage.
 
Πολύ ωραια τα fabarm και με εξαιρετικές κάνες και τουφεκιές θα έπαιρνα ένα XLR waterfowler western η μια Columba palumbus αλλά έχω απογοητευθεί από της εμπλοκές με την euro caccia που είχα παλιά και φοβάμαι να ξανακάνω αυτό το βήμα για αυτό και στράφηκα προς την browning A5 grand passage.
Το δικό μου φαμπαρμ είναι δικαννο οπότε ας ελπισουμε να μην έχει θέματα με εμπλοκές μια που ο μηχανισμός ενός δικαννου μάλλον είναι πιο αξιόπιστος.
Η τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ.
 
Το δικό μου φαμπαρμ είναι δικαννο οπότε ας ελπισουμε να μην έχει θέματα με εμπλοκές μια που ο μηχανισμός ενός δικαννου μάλλον είναι πιο αξιόπιστος.
Η τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ.
Άντε ρίξε το και θα το ευχαριστηθείς πιστεύω. Ένα δίκανο που είχα ρίξει ήταν πολύ στιβαρό όπλο
 
Μια χαρά θα ναι, σημασία έχει να το γουστάρεις.Ειχα παλιά μια marocchi καραμπίνα με το ελατήριο επανατασης γύρω από την αποθήκη δεύτερο χέρι εγώ της είχα φτιάξει το κοντάκι στον οπλουργο είχε έρθει τρομερά μιας και δε μας ενοχλούσε πίσω το επαναστατικό κάποια στιγμή αρχίζει εμπλοκές ενώ είμαι χωριό για κυνήγι καταλαβαίνω ότι είναι λόγο επαναστατικού ελατηρίου και τότε είχα κατέβει με ένα μήνα άδεια μόνο για κυνήγι .Επειδή τη γουσταριζα τρελα και ήξερα το λόγο των εμπλοκων ήταν κάτι φυσικό επακόλουθο να θέλει κάποια στιγμή αλλαγή το ελατήριο δεύτερο χέρι το όπλο και με πολλά φυσίγγια κυνηγούσα έτσι ένα μήνα και με κυνήγι στο φόρτε πολύ ορτύκι αλλά και τσίχλα και φάσα κάποιες μέρες όπου σήκωνα σκότωνα και δεν γαμιεται ας έκανε και εμπλοκές μέχρι που γύρισα Αθήνα άλλαξα ελατήριο και τέλος.Γιαυτο μεγάλη σημασία έχει να γουστάρεις και να σου έρχεται αυτό που κρατάς γιατί παρόλο που δεν μου αρέσουν καθόλου οι εμπλοκές εάν είναι αδικαιολόγητες και επαναλαμβανόμενες από ελατωμα το στειλα το όπλο αλλά από συντήρηση γιατί κάτι χρειάζεται λόγο φυσιολογικής φθοράς αλλαγή παίρνει συνχωροχαρτι .Ο λόγος που δεν έχω χρησιμοποιήσει φαμπαρμ και δεν έχω πάρει τέτοιο αυτογεμες είναι το θέμα εμπλοκών που έχω δει και ακούσει.Αλλα με το δίκανο μη φοβάσαι τίποτε θα χαρείς εντυπωσιακές καταβολές.
 
Μια χαρά θα ναι, σημασία έχει να το γουστάρεις.Ειχα παλιά μια marocchi καραμπίνα με το ελατήριο επανατασης γύρω από την αποθήκη δεύτερο χέρι εγώ της είχα φτιάξει το κοντάκι στον οπλουργο είχε έρθει τρομερά μιας και δε μας ενοχλούσε πίσω το επαναστατικό κάποια στιγμή αρχίζει εμπλοκές ενώ είμαι χωριό για κυνήγι καταλαβαίνω ότι είναι λόγο επαναστατικού ελατηρίου και τότε είχα κατέβει με ένα μήνα άδεια μόνο για κυνήγι .Επειδή τη γουσταριζα τρελα και ήξερα το λόγο των εμπλοκων ήταν κάτι φυσικό επακόλουθο να θέλει κάποια στιγμή αλλαγή το ελατήριο δεύτερο χέρι το όπλο και με πολλά φυσίγγια κυνηγούσα έτσι ένα μήνα και με κυνήγι στο φόρτε πολύ ορτύκι αλλά και τσίχλα και φάσα κάποιες μέρες όπου σήκωνα σκότωνα και δεν γαμιεται ας έκανε και εμπλοκές μέχρι που γύρισα Αθήνα άλλαξα ελατήριο και τέλος.Γιαυτο μεγάλη σημασία έχει να γουστάρεις και να σου έρχεται αυτό που κρατάς γιατί παρόλο που δεν μου αρέσουν καθόλου οι εμπλοκές εάν είναι αδικαιολόγητες και επαναλαμβανόμενες από ελατωμα το στειλα το όπλο αλλά από συντήρηση γιατί κάτι χρειάζεται λόγο φυσιολογικής φθοράς αλλαγή παίρνει συνχωροχαρτι .Ο λόγος που δεν έχω χρησιμοποιήσει φαμπαρμ και δεν έχω πάρει τέτοιο αυτογεμες είναι το θέμα εμπλοκών που έχω δει και ακούσει.Αλλα με το δίκανο μη φοβάσαι τίποτε θα χαρείς εντυπωσιακές καταβολές.
Να το στείλεις και να στο φτιάξουν καλά είναι εγώ το πήγαινα και το έφερνα και όπλο δεν είχα…
 
Εσυ επαθες μεγάλο χουνερι θα την είχα δώσει χθες όπως έκανα με τη browning fusion evolve εμπλοκή με το όπλο πεντακάθαρο χωρίς εμφανή λόγο μετά από δύο κυνήγια με αλλά φυσίγγια το ίδιο την τρίτη φορά car.gr και το όπλο καινουριο μου λέει φίλος θα σου αλαζαν πιστόνι και θα τανε κομπλέ δε πειράζει τα ελατωματα για άλλους όχι σε μένα.
 
Καλησπέρα και καλή σεζόν να έχουμε!!
Μετά από διήμερο κυνήγι και ρίχνοντας γύρω στα 30 φυσιγγια με μια xlr western waterfowler καινούργια πάω να καθαρίσω το πιστόνι και παρατηρώ, εκτός από την κάπνα που αφαίρεσα, σημάδια που δεν μπορούν να φύγουν.
Είναι και τα δικά σας σε τέτοια κατάσταση;
Δεν εχω εμπειρία από fabarm, πάντως οι μπερετες που είχα με ένα πανάκι περνούσα το πιστόνι και γυάλιζε.

IMG_20220821_141848.jpg
 
Καλησπέρα και καλή σεζόν να έχουμε!!
Μετά από διήμερο κυνήγι και ρίχνοντας γύρω στα 30 φυσιγγια με μια xlr western waterfowler καινούργια πάω να καθαρίσω το πιστόνι και παρατηρώ, εκτός από την κάπνα που αφαίρεσα, σημάδια που δεν μπορούν να φύγουν.
Είναι και τα δικά σας σε τέτοια κατάσταση;
Δεν εχω εμπειρία από fabarm, πάντως οι μπερετες που είχα με ένα πανάκι περνούσα το πιστόνι και γυάλιζε.

View attachment 53894
Εγω εχω την titan H35 12 χρονια.
Δεν εχει τετοια σημαδια.
Ειναι σημαδια ή εχει ξεφτισει;
 
Απ όσο καταλαβαίνω έχει ξεφτισει η χρυσή επίστρωση που έχει.
Έτσι έγινε και σε εσάς;
Οχι η δικια μου ειναι μια χαρα.
Δεν ξερω γιατι εγινε αυτο.
Ρωτα καποιον οπλουργο.
Αν εισαι Αθηνα,πηγαινε στον Λιακο στον Ασπροπυργο.
 
Καλησπέρα και καλή σεζόν να έχουμε!!
Μετά από διήμερο κυνήγι και ρίχνοντας γύρω στα 30 φυσιγγια με μια xlr western waterfowler καινούργια πάω να καθαρίσω το πιστόνι και παρατηρώ, εκτός από την κάπνα που αφαίρεσα, σημάδια που δεν μπορούν να φύγουν.
Είναι και τα δικά σας σε τέτοια κατάσταση;
Δεν εχω εμπειρία από fabarm, πάντως οι μπερετες που είχα με ένα πανάκι περνούσα το πιστόνι και γυάλιζε.

View attachment 53894
Στη δικιά μου αυτο έχει μαυρίσει όλο εχει κάνει πατίνα και δεν φεύγει ενω απο μέσα το πιστόνι είναι άθικτο. Μαλλον εκει χτυπάνε τα αέρια κι εμενα έτσι και χειρότερα εχει γίνει.
 
Στη δικιά μου αυτο έχει μαυρίσει όλο εχει κάνει πατίνα και δεν φεύγει ενω απο μέσα το πιστόνι είναι άθικτο. Μαλλον εκει χτυπάνε τα αέρια κι εμενα έτσι και χειρότερα εχει γίνει.
Οπότε συνεχίζω και βλέπουμε...
 
Back
Top