Fabarm Team

Το είχα ξαναδιαβάσει για τον πολυμερισμό. Υπήρχε τρόπος να αποφευχθεί η είναι βέβαιο ότι θα γίνει? Στο θέμα της κάννης η CG θεωρείται η καλύτερη από άποψη service από πολλούς. Δεν είχα ποτέ αλλά αυτό διαβάζω. Μάλλον αυτό λες και εσύ. Αυτό που με κολλάει είναι ότι ουσιαστικά είναι ένα όπλο του 08' ενώ η maxus του 2021. Αλλιώς δεν θα ήμουν σε προβληματισμό .
Τα όπλα δεν ειναι αυτοκίνητα να εξελίσσονται τόσο γρήγορα, άσε που μερικά μοντέλα είναι σα το παλιό καλό κρασί και είναι πολύ ανώτερα από πολλά μεταγενέστερα.Οσο αναφορά το θέμα βλητικής είναι λαχείο να πετύχεις το άριστο όπλο βλητικα,και τα δύο όπλα που έχεις διαλέξει τα θεωρώ αξιόπιστα και απροβληματιστα , εάν έπρεπε εγώ να διαλέξω ανάμεσα στα δύο πρώτο κανόνα θα έβαζα την ευκολία προσαρμογής του όπλου επάνω μου, δεύτερον την αίσθηση που μου δίνει κρατώντας το και σκοπεύοντας, τρίτον την αισθητική του και τέταρτον και τελευταίο τις γνώμες γνωστών και φίλων.Παντα αγόραζα όπλα με γνώμονα την βλητική και πάντα κατέληγα ότι ένα καλό όπλο βλητικα το καταλαβαίνεις πάντα μετά την αγορά και όχι πρίν.
 
είχα ξαναδιαβάσει για τον πολυμερισμό. Υπήρχε τρόπος να αποφευχθεί η είναι βέβαιο ότι θα γίνει?
Δεν κάνουν όλα τα όπλα πολυμερισμό, έχω δει και σε μπενελι και σε άλλα όπλα ,η επεξεργασία του πλαστικού με ένα είδους φίλμ που κάτω από ορισμένες συνθήκες πολυμερίζεται, είθισται τα ποιοτικότερα όπλα να μην πολυμεριζονται εάν έχουν προσεχθεί από το εργοστάσιο
 
Δεν κάνουν όλα τα όπλα πολυμερισμό, έχω δει και σε μπενελι και σε άλλα όπλα ,η επεξεργασία του πλαστικού με ένα είδους φίλμ που κάτω από ορισμένες συνθήκες πολυμερίζεται, είθισται τα ποιοτικότερα όπλα να μην πολυμεριζονται εάν έχουν προσεχθεί από το εργοστάσιο
Μιλάω συγκεκριμένα για την fabarm η αν πρέπει να προσέχεις κάτι. Λογικά είναι θέμα επιλογής υλικών. Τώρα αν στα τελευταία έχουν κάνει αλλαγές οποίος ξέρει ας μας πει. Όσο για την επιλογή όπλου συμφωνώ σε αυτά που ανεφερες απλά ήθελα πριν πάω να την επωμισω να πάρω γνώμες από έχοντες για τα λοιπά. Από θέμα ανάκρουσης πως θα τη χαρακτήριζες?
 
Μιλάω συγκεκριμένα για την fabarm η αν πρέπει να προσέχεις κάτι. Λογικά είναι θέμα επιλογής υλικών. Τώρα αν στα τελευταία έχουν κάνει αλλαγές οποίος ξέρει ας μας πει. Όσο για την επιλογή όπλου συμφωνώ σε αυτά που ανεφερες απλά ήθελα πριν πάω να την επωμισω να πάρω γνώμες από έχοντες για τα λοιπά. Από θέμα ανάκρουσης πως θα τη χαρακτήριζες?
Είναι αερίων ανάκρουση μηδαμινή το μόνο μείον για μένα είναι η καπνα η μουτζούρα με 5 ντουφεκιες είναι σα να έχεις ρίξει ένα καράβι φυσίγγια.
 
Είναι αερίων ανάκρουση μηδαμινή το μόνο μείον για μένα είναι η καπνα η μουτζούρα με 5 ντουφεκιες είναι σα να έχεις ρίξει ένα καράβι φυσίγγια.
Ναι ίσως το σύστημα tribore μαζεύει πράμα. Το λένε πολλοί. 71 η 76 το αιώνιο ερώτημα. Κυρίως για βάλτο.
 
Είναι αερίων ανάκρουση μηδαμινή το μόνο μείον για μένα είναι η καπνα η μουτζούρα με 5 ντουφεκιες είναι σα να έχεις ρίξει ένα καράβι φυσίγγια.
Έχει να κάνει μόνο με τι φυσίγγια χρησιμοποιείς. Έχω την l4s και πολύ μαυρίλα και μπίχλα μαζί, μάζεψε μόνο όταν χρησιμοποίησα κατά λάθος φυσίγγια με μεσόταπα. Με κανονικά φυσίγγια μια χαρά.
 
Έχει να κάνει μόνο με τι φυσίγγια χρησιμοποιείς. Έχω την l4s και πολύ μαυρίλα και μπίχλα μαζί, μάζεψε μόνο όταν χρησιμοποίησα κατά λάθος φυσίγγια με μεσόταπα. Με κανονικά φυσίγγια μια χαρά.
Επειδή συνήθως χρησιμοποιώ τα nsi prima 28 που με έχουν βολεψει πολύ, γνωρίζω για την καπνα που βγάζουν,αλλά και στην 350 με τα ίδια φυσίγγια η μισή καπνα επικάθεται.
 
Σήμερα έτυχε σε οπλοπωλείο που βρισκόμουν να πάρω στα χέρια μου το όπλο που έχει ο stelios montefeltro, εάν δεν κάνω λάθος.
Πολύ ωραίο όπλο ζυγισμένο ικανοποιητικά με 66 εκ. κάννες αν και με βάση ergal. Για κυνήγια φέρμας θα είναι τέλειο. Το λάτρεψα και περισσότερο όταν άκουσα και την τιμή του. 1400 ευρώ. Πολύ καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και όμορφο...
 
Σήμερα έτυχε σε οπλοπωλείο που βρισκόμουν να πάρω στα χέρια μου το όπλο που έχει ο stelios montefeltro, εάν δεν κάνω λάθος.
Πολύ ωραίο όπλο ζυγισμένο ικανοποιητικά με 66 εκ. κάννες αν και με βάση ergal. Για κυνήγια φέρμας θα είναι τέλειο. Το λάτρεψα και περισσότερο όταν άκουσα και την τιμή του. 1400 ευρώ. Πολύ καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Και όμορφο...
Ναι εγώ το έχω αυτό.
Βέβαια ατσάλινο και με 71 πόντους καννες.

Το τρελό είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη.

Και γι αυτό δεν έχω πει κουβέντα για το όπλο αυτό ενώ κοστίζει διπλάσια χρήματα από αυτο που χρησιμοποιώ.

Και αυτό δείχνει πόσο αντικειμενικά μιλάω για το τουρκικό που έχω.

Δηλαδή ότι δεν διαφημίζω ούτε παινευω τα όπλα μου αλλά μιλώ αντικειμενικά και κατόπιν δοκιμής στο κυνήγι και όχι σε πίνακες κτλ...
 
Ναι εγώ το έχω αυτό.
Βέβαια ατσάλινο και με 71 πόντους καννες.

Το τρελό είναι ότι δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη.

Και γι αυτό δεν έχω πει κουβέντα για το όπλο αυτό ενώ κοστίζει διπλάσια χρήματα από αυτο που χρησιμοποιώ.

Και αυτό δείχνει πόσο αντικειμενικά μιλάω για το τουρκικό που έχω.

Δηλαδή ότι δεν διαφημίζω ούτε παινευω τα όπλα μου αλλά μιλώ αντικειμενικά και κατόπιν δοκιμής στο κυνήγι και όχι σε πίνακες κτλ... .yel.
δεν πηραζη στελιοοοο και εγω στην ηλικιασου εκανα τρελες πωλεςς και λαθηηηη εαν μετανιωσες που πηρες την fabarm στην μιση τιμη θα τα βρουμεεεε,,διωτι ειναι και μεταχειρισμενω το οπλο;)
:oops: .yel.
 
Λοιπόν μάγκες τελικά είναι αλήθεια…οι Fabarm υπάρχουν…
Από όλους όσους ξέρω κανένας δεν έχει δει ούτε μία. Την αγόρασα και ακόμα και όταν την άνοιγα νόμιζα ότι θα ήταν καμμία Beretta μέσα…αλλά ιδού.
XLR5 waterfowler .my man.
 

Attachments

  • 016B00F5-651C-403C-BC57-7CFBF3681940.jpeg
    016B00F5-651C-403C-BC57-7CFBF3681940.jpeg
    63,8 KB · Προβολές: 90
Λοιπόν μάγκες τελικά είναι αλήθεια…οι Fabarm υπάρχουν…
Από όλους όσους ξέρω κανένας δεν έχει δει ούτε μία. Την αγόρασα και ακόμα και όταν την άνοιγα νόμιζα ότι θα ήταν καμμία Beretta μέσα…αλλά ιδού.
XLR5 waterfowler .my man.
Μπραβο ρε μαριε σε χαιρομε παρτα ολα ρε φιλε ετσι πολυ ωραια συλογη εχεις κανει
 
Λοιπόν μάγκες τελικά είναι αλήθεια…οι Fabarm υπάρχουν…
Από όλους όσους ξέρω κανένας δεν έχει δει ούτε μία. Την αγόρασα και ακόμα και όταν την άνοιγα νόμιζα ότι θα ήταν καμμία Beretta μέσα…αλλά ιδού.
XLR5 waterfowler .my man.
Αδερφε δεν κανει , την εχω σε μαυρη και ειναι πιο ωραια και καλυτερες τουφεκιες αν θελεις κανουμε ανταλλαγη να σε βγαλω απο το βάσανο.yel.
 
Μπραβο ρε μαριε σε χαιρομε παρτα ολα ρε φιλε ετσι πολυ ωραια συλογη εχεις κανει
Tόλη την επόμενη που θα έρθω θα σε πάρω τηλ να έρθω να σε βρω.
Θα στήσουμε ένα πεδίο με μπουκαλίνες, λάτες και σύκλους και θα κάνουμε στρέπετο…
 
Λοιπόν μάγκες τελικά είναι αλήθεια…οι Fabarm υπάρχουν…
Από όλους όσους ξέρω κανένας δεν έχει δει ούτε μία. Την αγόρασα και ακόμα και όταν την άνοιγα νόμιζα ότι θα ήταν καμμία Beretta μέσα…αλλά ιδού.
XLR5 waterfowler .my man.
Καλορίζικη φίλε!
 
Tόλη την επόμενη που θα έρθω θα σε πάρω τηλ να έρθω να σε βρω.
Θα στήσουμε ένα πεδίο με μπουκαλίνες, λάτες και σύκλους και θα κάνουμε στρέπετο…
Οποτε θες Μαριε φερε οτι θες αλλα με συνχωρεις φιλε εγω θα φερω μονο την πεθεραμου και δραμια golden για σηγουρα αποτελεσματα
 
Last edited:
Back
Top