Epagneul Breton

Όσο μπορείς μην το εκθέτεις σε αναπάντεχους θορύβους.
Έχεις ξεκινήσει να το εκπαιδεύεις στους κρότους με κανένα πιστολάκι παιδικό την ώρα που τρώει κτλ?
Ναι όσο μπορώ από μέρους μου αλλά είναι και τα αυτοκίνητα με τις εξατμίσεις είναι οι καγκουρες με τα ηχεία στο τέρμα τρέμουν όλα τα τζάμια ναι όταν του αφήνω το πιάτο με το φαγητό βάζω κάποιον να χτυπήσει κάτι μεταλλικο που κάνει αρκετό θόρυβο και δεν ενοχλείτε καθολου όχι κάθε μέρα περίπου δύο με τρεις φορές την εβδομάδα
 
Ναι όσο μπορώ από μέρους μου αλλά είναι και τα αυτοκίνητα με τις εξατμίσεις είναι οι καγκουρες με τα ηχεία στο τέρμα τρέμουν όλα τα τζάμια ναι όταν του αφήνω το πιάτο με το φαγητό βάζω κάποιον να χτυπήσει κάτι μεταλλικο που κάνει αρκετό θόρυβο και δεν ενοχλείτε καθολου όχι κάθε μέρα περίπου δύο με τρεις φορές την εβδομάδα
Μια χαρά!
 
Ναι όσο μπορώ από μέρους μου αλλά είναι και τα αυτοκίνητα με τις εξατμίσεις είναι οι καγκουρες με τα ηχεία στο τέρμα τρέμουν όλα τα τζάμια ναι όταν του αφήνω το πιάτο με το φαγητό βάζω κάποιον να χτυπήσει κάτι μεταλλικο που κάνει αρκετό θόρυβο και δεν ενοχλείτε καθολου όχι κάθε μέρα περίπου δύο με τρεις φορές την εβδομάδα
Πάντως δούλεψε σιγα το πιστόλι απο τωρα και στη συνέχεια και το πιστόλι που ειναι σαν στυλό με τα καψούλια φυσιγγίων ,με το οποιο περα απο την εξοικείωση με την τουφεκια , μπορείς να τον εξασκήσεις και σε αλλα πράγματα.
Εμένα όταν άκουγε τους κεραυνούς νόμιζε ότι ήταν τουφεκιές . Οταν ήταν μικρός άρχιζε και έψαχνε σαν τρελός.
 
Σκύλος εργασίας :p
View attachment 79542
Πριν λιγο γυρίσαμε από την απογευματινή βόλτα. Συναντήσαμε και μια κυρία που μας είπε ότι είχε και αυτή παλιά μπετό μπανιέλ :eek: :eek:
Ομορφιά
Από τις αγαπημένες ράτσες και αδυναμία μεγάλη.

Να το χαίρεσαι
 
Σκύλος εργασίας :p
View attachment 79542
Πριν λιγο γυρίσαμε από την απογευματινή βόλτα. Συναντήσαμε και μια κυρία που μας είπε ότι είχε και αυτή παλιά μπετό μπανιέλ :eek: :eek:
Μπετον αρμε...
Μαλλον θα το ειχε μπετομενο ολη μερα επι του καναπεως
 
Τη Κυριακή το απόγευμα που είχε λίγο δροσουλα έβγαλα τη Βίνα μου μια βόλτα με έναν καλό φίλο και το σπριγκερακι του στο κάμπο, γύρω από τις λουμπες για κάνα μπεκανωτο. Σε μια λούμπα σηκώθηκε ένα σκαρτσελακι και το τουφεκισε ο φίλος, έπεσε μέσα στα καλάμια, το είδε η σκυλίτσα και βαρησε βουτιά να το φέρει, ενώ το έπιασε στο στόμα μιας και είναι μικρούλα κολησε στα πυκνά καλάμια, ευτυχώς ο φίλος είχε μπότες μυρου και γλύτωσα το μπάνιο. Η ζωή τής να τρέχει στα νερά και να κολυμπάει......
Screenshot_2023-09-24-19-25-24-917_com.miui.gallery.jpg
 
Παλικαρια καλησπερα. Ψαχνω, για φιλο που εχασε προσφατα την συζυγο του, ενα επανιελακι, για να ασχοληθει και να φυγει και το μυαλο του. Ειναι κυνηγός και ειχε pointer και τελευταια ενα kurtzhaar το οποιο χαρισε λόγω τον προβληματων της συζύγου του και της απουσίας χρονου ενασχόλησης. Αν γνωριζετε θα μας βοηθουσε ιδιαιτερα ευχαριστώ.
 
Δεύτερη βόλτα σήμερα αργά το απόγευμα και τα πρώτα της φετινά θυραματα. Στο πρώτο λουμπι φερμαρει σταθερά η Βίνα μου, πλησιάζω και σηκώνονται 5 μαζί, ένας υπέροχος ντουμπλές και ένα υπέροχο απορτ. Μετά ψιλοαγριεψαν τα μπεκανωτα, δύο φορές τις έφυγαν μπροστά και σε μια ακόμα υπέροχη φερμα έκανα ένα υπέροχο κλαμπανι...... σούπερ ήταν για μια και κάτι ωρίτσα.
IMG_20230928_211301.jpg
 
Δεύτερη βόλτα σήμερα αργά το απόγευμα και τα πρώτα της φετινά θυραματα. Στο πρώτο λουμπι φερμαρει σταθερά η Βίνα μου, πλησιάζω και σηκώνονται 5 μαζί, ένας υπέροχος ντουμπλές και ένα υπέροχο απορτ. Μετά ψιλοαγριεψαν τα μπεκανωτα, δύο φορές τις έφυγαν μπροστά και σε μια ακόμα υπέροχη φερμα έκανα ένα υπέροχο κλαμπανι...... σούπερ ήταν για μια και κάτι ωρίτσα.
View attachment 80065
Ωραίος Γιάννη!

Αν καταφέρνει η σκυλίτσα και κρατάει τα μπεκανώτα στη φέρμα...στην μπεκάτσα θα πετάει...
 
Δεύτερη βόλτα σήμερα αργά το απόγευμα και τα πρώτα της φετινά θυραματα. Στο πρώτο λουμπι φερμαρει σταθερά η Βίνα μου, πλησιάζω και σηκώνονται 5 μαζί, ένας υπέροχος ντουμπλές και ένα υπέροχο απορτ. Μετά ψιλοαγριεψαν τα μπεκανωτα, δύο φορές τις έφυγαν μπροστά και σε μια ακόμα υπέροχη φερμα έκανα ένα υπέροχο κλαμπανι...... σούπερ ήταν για μια και κάτι ωρίτσα.
View attachment 80065
Ωραιος ο Γιαννης με τη Βίνα του....πηγενε τη στο μπεκατσίνη να φτιαξει κι αλλο μύτη....ffff;)
 
Και σήμερα για μπεκανωτα πήγαμε αλλά μας προεκυψαν άλλα θυραματα Κώστα.....
Ετσι ειναι το κυνηγι Γιαννο....για αλλο ξεκινας καποιες φορες κ αλλου καταληγεις....
Το κεφι να γινεται....σε "ζηλευω" με τα μπεκατσίνια, γιατι θελω να παω να τα κυνηγισω σα λυσασμένος....αλλα...υπομονή.
 
Ετσι ειναι το κυνηγι Γιαννο....για αλλο ξεκινας καποιες φορες κ αλλου καταληγεις....
Το κεφι να γινεται....σε "ζηλευω" με τα μπεκατσίνια, γιατι θελω να παω να τα κυνηγισω σα λυσασμένος....αλλα...υπομονή.
Έχει λίγα ακόμα εδώ Κώστα, το χειμώνα θα τους κάνω καμιά καταδρομική που θα έχει περισσότερα.
 
Back
Top