Epagneul Breton

Επέστρεψα με το κορίτσι μου στο νεο της σπίτι.......

View attachment 59011
Μόλις χαλάρωσε απο το στρες τη πηρε ο ύπνος .
View attachment 59012
Να τη χαίρεσαι Γιάννη..... γερή και καλότυχη να είναι....να περάσετε όμορφες στιγμές μαζί και να σου χαρίσει πανέμορφες αναμνήσεις....
 
Σας ευχαριστώ παιδιά, να'στε καλα.....
Γιάννο καταρχάς να σου ζήσει κ να περάσετε πολλές καλές κυνηγοχρονιες μαζί! Αν επιτρέπεται από ποιον την πήρες την σκυλίτσα? Μήπως από Πρέβεζα μεριά?
Ναι Γιαννη απο Πρέβεζα......
 
Σας ευχαριστώ παιδιά, να'στε καλα.....

Ναι Γιαννη απο Πρέβεζα......
Έφερε κ ένα φιλαράκι μου έναν σκύλο που έχει τα χαρακτηριστικά τής σκύλας σου, είναι πολύ καλός και φοβερά σταθερός στην φερμα του! Δεν λέω το όνομα του εκτροφέα γιατί μπορεί να μην θέλεις!! Νομίζω πώς θα δεις πολύ ωραία πράγματα από την μικρή!
 
Επέστρεψα με το κορίτσι μου στο νεο της σπίτι.......

View attachment 59011
Μόλις χαλάρωσε απο το στρες τη πηρε ο ύπνος .
View attachment 59012

Να την χαίρεσαι φίλε μου και να ναι καλότυχη. Το πρώτο σκυλάκι που αγάπησα όταν ήμουν μικρό παιδάκι ήταν ένα επανιελ.
 
Καλησπέρα στην παρέα,

Εκτός του Amazon Land που γνωρίζω, υπάρχει κάποιο άλλο αναγνωρισμένο εκτροφείο επανιελ στην Αττική ?
Έχω αποφασίσει να πάρω άμεσα ένα επανιελακι και θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν σε γραμμές κλπ
Ψαχνω κουτάβι αρσενικό, τρίχρωμο, με γονείς με περισσότερα κυνηγητικά προσόντα και λιγότερα μορφολογικά... και πάνω από όλα όμορφο !! ( αυτό είναι απαίτηση του γιου μου ) ;)
 
Καλησπέρα στην παρέα,

Εκτός του Amazon Land που γνωρίζω, υπάρχει κάποιο άλλο αναγνωρισμένο εκτροφείο επανιελ στην Αττική ?
Έχω αποφασίσει να πάρω άμεσα ένα επανιελακι και θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν σε γραμμές κλπ
Ψαχνω κουτάβι αρσενικό, τρίχρωμο, με γονείς με περισσότερα κυνηγητικά προσόντα και λιγότερα μορφολογικά... και πάνω από όλα όμορφο !! ( αυτό είναι απαίτηση του γιου μου ) ;)
ειναι ο γιωργος μαρκοπουλιωτης στο μενιδι ηταν και σ την εθνικη ομαδα
 
Καλησπέρα στην παρέα,

Εκτός του Amazon Land που γνωρίζω, υπάρχει κάποιο άλλο αναγνωρισμένο εκτροφείο επανιελ στην Αττική ?
Έχω αποφασίσει να πάρω άμεσα ένα επανιελακι και θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν σε γραμμές κλπ
Ψαχνω κουτάβι αρσενικό, τρίχρωμο, με γονείς με περισσότερα κυνηγητικά προσόντα και λιγότερα μορφολογικά... και πάνω από όλα όμορφο !! ( αυτό είναι απαίτηση του γιου μου ) ;)
Μαρκοπουλιωτη θα κοιταξετε πρωτα.
Γενικα,αποφυγετε τα "αναγνωρισμενα" εκτροφεια.
Η πιο αξιοπιστη λυση,ειναι να παρετε κουταβι απο κυνηγο...
Εξαρταται για τι το θελετε.Φερμα?Επαναφορα ή και τα 2???
Κινειστε αναλογως τα θελω...
 
Έψαξα λίγο για τηλέφωνο του Μαρκοπουλιωτη αλλά δεν βρήκα κάτι … μόνο ένα συνεργείο αυτοκινήτων στο Μενιδι … αυτός είναι ;;
Υπαρχει η πιθανοτητα να ειναι και αυτος.
Το fb του ειναι Giorgos Markopouliotis.
Εχει φωτο με επανιελ και μενει Μενιδι.
Θα τον καταλαβετε.
 
Καλησπέρα στην παρέα,

Εκτός του Amazon Land που γνωρίζω, υπάρχει κάποιο άλλο αναγνωρισμένο εκτροφείο επανιελ στην Αττική ?
Έχω αποφασίσει να πάρω άμεσα ένα επανιελακι και θέλω να δω τι επιλογές υπάρχουν σε γραμμές κλπ
Ψαχνω κουτάβι αρσενικό, τρίχρωμο, με γονείς με περισσότερα κυνηγητικά προσόντα και λιγότερα μορφολογικά... και πάνω από όλα όμορφο !! ( αυτό είναι απαίτηση του γιου μου ) ;)
 
Πέντε καθαρόαιμα. Από κυνηγούς γονείς. Από την γενιά του Lone o πατέρας και η μάνα από τον "Στρυμώνα". Σε λιγότερο από 2 μήνες θα είναι απογαλακτισμένα , και αποπαρασιτωμένα. Στη 2η φωτό ο παπούς τους, ο Ραούλ σε κυνήγι στη Μάνη. Στην 3η φωτό ο θείος τους ο Ζήκο.
 

Attachments

  • viber_image_2022-11-24_17-59-30-339.jpg
    viber_image_2022-11-24_17-59-30-339.jpg
    52,9 KB · Προβολές: 59
  • Ραούλ.jpg
    Ραούλ.jpg
    193,5 KB · Προβολές: 59
  • Ζίκο 6.JPG
    Ζίκο 6.JPG
    366,9 KB · Προβολές: 58
Πέντε καθαρόαιμα. Από κυνηγούς γονείς. Από την γενιά του Lone o πατέρας και η μάνα από τον "Στρυμώνα". Σε λιγότερο από 2 μήνες θα είναι απογαλακτισμένα , και αποπαρασιτωμένα. Στη 2η φωτό ο παπούς τους, ο Ραούλ σε κυνήγι στη Μάνη. Στην 3η φωτό ο θείος τους ο Ζήκο.
 
Χρήστο έτσι όπως ειδα τις φώτο νομίζω πως σπριγκεριζει ή σεττεριζει λίγο από το κεφάλι και το ρυγχος του
Ότι και να ειναι όμως όταν είναι η παρέα σου στο κυνήγι και έτσι όμορφα που κάθεται διπλα σου είναι το καλύτερο σκυλάκι ρου κόσμου
Να πετράτε όμορφα
 
Χρήστο έτσι όπως ειδα τις φώτο νομίζω πως σπριγκεριζει ή σεττεριζει λίγο από το κεφάλι και το ρυγχος του
Ότι και να ειναι όμως όταν είναι η παρέα σου στο κυνήγι και έτσι όμορφα που κάθεται διπλα σου είναι το καλύτερο σκυλάκι ρου κόσμου
Να πετράτε όμορφα
Υπάρχουν γραμμές από Γαλλία που είχαν αυτά τα χαρακτηριστικά που λες! Το γνωρίζω από ένα φίλο μου είχε φέρει μια σκυλίτσα με γραμμές κερανλουαν η κάπως έτσι λέγονται που ήταν λίγο μυτερή η μουσούδα της! Τρομερό κυνηγόσκυλο και του έδωσε και ακόμα καλύτερα παιδιά και στις δύο γέννες που τής έκανε!
 
Back
Top