Epagneul Breton

Εξελιχθηκε σε πολυ καλο σκυλι με πολυ καλη μυτη και ψυχουλα.
Εδεσε κιολας και εγινε σκυλαρος.
Ομως οταν πηρα την Ιρλανδεζα ειδα οτι θα επαιρνε τα κουσουρια του και αποφασισα να τον χαρισω σε κουμπαρο και να αφοσιωθω με την κοκκινη.
Παντως τωρα, δεν εχω την διαθεση να ξοδεψω τοσο χρημα και κοπο που ξοδεψα για αυτον οταν ηταν νεαρος.
Και δεν εφταιγε ο φουκαρας...δεν ειχε αστρο...
Παντως εκανα κυνηγια μαζι του που θα τα θυμαμαι για παντα!

11.jpg
33.jpg
 
Εξελιχθηκε σε πολυ καλο σκυλι με πολυ καλη μυτη και ψυχουλα.
Εδεσε κιολας και εγινε σκυλαρος.
Ομως οταν πηρα την Ιρλανδεζα ειδα οτι θα επαιρνε τα κουσουρια του και αποφασισα να τον χαρισω σε κουμπαρο και να αφοσιωθω με την κοκκινη.
Παντως τωρα, δεν εχω την διαθεση να ξοδεψω τοσο χρημα και κοπο που ξοδεψα για αυτον οταν ηταν νεαρος.
Και δεν εφταιγε ο φουκαρας...δεν ειχε αστρο...
Παντως εκανα κυνηγια μαζι του που θα τα θυμαμαι για παντα!

View attachment 50116
View attachment 50117
Το ιρλανδικό ψάχτηκες ή έτυχε και ήρθε στα χέρια σου;
 
Απλα ειδα μια αγγελια για τρια κουταβια στη Λαρισα, πηγα διαλεξα το ενα και γυρισα.
Αυτη ηταν τυχερη μεν και αξια, σε καθε εξοδο ηταν και ενα κλικ καλυτερη, πολυ νοημοσυνη, πολυ πονηρια, αλλα ατυχη ,εφυγε απο καλαζαρ 2,5 χρονων...
 
Τελη Οκτωβρη σε καρτερακι μοναχικό για τα μπασιματα.
Η κοκεριτσα 6 μηνών, δεν έχει ιδέα τι κάνουμε εκεί.
Με κοιτάζει και με το τουφέκι, άγνωστο και το περιβάλλον είναι αμηχανη...
Εχει ακούσει τουφέκιες στο σπιτι.
Έρχετε μια τσίχλα ψηλωμενη της ρίχνω και σκάει μπροστά μας ζωντανή και το βάζει στα πόδια.
Την βλέπει η μικρή... αυτό ήταν!!
Τέλος!!
Μερικά σκυλάκια είναι τυχερά.
Τι μου θύμισες
Μέσα Οκτώβρη εφέτος κι αφού πέρσυ με τις απαγορεύσεις δεν κυνήγησε ουσιαστικά το σκυλί κάθομαι καρτέρι. Βλέπω την πρώτη τσίχλα της χρονιάς να έρχεται και η συγκίνηση απερίγραπτη!!
Το σκυλί ακίνητο, δίπλα μου παρακολουθεί.
Ψυχραιμία λέω από μέσα μου να πάνε όλα καλά, να κάνει το πρώτο απόρτ για εφέτος.
Μπαίνει η τσίχλα στο βεληνεκές, στοχευω, της ρίχνω,αρχίζει να πέφτει, το σκυλί την βλέπει και ξεκινάει και το κωλοπούλι πάει και σκάει στον ουρανό του αυτοκινήτου μου και μένει εκεί!!!
Το σκυλί παραλίγο να ανέβει στο καπώ, το δεξί φτερό έχει ακόμα γρατζουνιές από τα μπροστινά της πόδια
Η υπόλοιπη σεζόν κύλησε εξαιρετικά πάντως !!!
 
Απλα ειδα μια αγγελια για τρια κουταβια στη Λαρισα, πηγα διαλεξα το ενα και γυρισα.
Αυτη ηταν τυχερη μεν και αξια, σε καθε εξοδο ηταν και ενα κλικ καλυτερη, πολυ νοημοσυνη, πολυ πονηρια, αλλα ατυχη ,εφυγε απο καλαζαρ 2,5 χρονων...
Απο το Δημητρη το Σαρατζιώτη το ειχες παρει;;;
 
Περιμενω πως και πως το σκυλάκι από Σερβία 13 μηνών γίνετε στις 15
Με το καλό φίλε μου και να έχεις όμορφες στιγμές μαζί του.
Είχα κάποτε και τη λάτρεψα την φυλή.
Αν ποτέ μπορέσω να πάρω, επανιελακι θα είναι.
 
Back
Top