Epagneul Breton

Αυτος που την ταιζει καθε μερα
Εαν καθως τρωει
Της παρει το μπωλ με το φαι!
Του επιτιθεται;
Αντιδρα;
Εγώ την ταΐζω αποκλειστικά εκτός αν λείπω οπως τώρα.Όχι ούτε και με κόκκαλο.Ξέρεις αν πάω ξαφνικά και κάνω κίνηση ωπ μανιώνει αλλά δεν κάνει τίποτα μετά.Τα κόκκαλα εκεί που τα τρώει βάζω το χέρι και της λέω άστο και το αφήνει σαν τα τσιχλοκοτσύφια.
 
Εγώ την ταΐζω αποκλειστικά εκτός αν λείπω οπως τώρα.Όχι ούτε και με κόκκαλο.Ξέρεις αν πάω ξαφνικά και κάνω κίνηση ωπ μανιώνει αλλά δεν κάνει τίποτα μετά.Τα κόκκαλα εκεί που τα τρώει βάζω το χέρι και της λέω άστο και το αφήνει σαν τα τσιχλοκοτσύφια.
Αυτο ειναι καλο!


Εαν η επιθετικοτητα η καλυτερα νευρικοτητα εχει αυξηθει απο τουε που εφυγες τοτε πολυ πιθανον να ειναι και ο λογος αυτος
Ποσο καιρο λυπεις;

Ειναι σκυλια που εχυν τοσο μεγαλο δεσιμο με το αφεντικο τιυς που η απουσια του τους δημιουργει ανασφαλεια
Και η ανασφαλεια δημιουργει ακριβως αυτο
Νευρικοτητα και εκφραση της με καποιας μορφης επιθετικοτητα
 
Πήγαμε,παίξαμε και με το εργαλείο μου είχε λείψει!!!IMG_20220604_200605.jpg
Χαζεύει τις κότες!
20220604_231357.jpg20220604_231425.jpgIMG_20220604_201741.jpg
Βασίλισσα την έχω, Μουριά και 2 λιγούστρες φάτσα από εκεί και στπ πλάι για ίσκιο!! Έρχονται και οι τσίχλες τον χειμώνα στα λιγούστρα για τον καρπό και την αναστατώνουν-κρατάνε σε φόρμα!!!
 
... Τα Λάμπρο και η αμπαλοσυνη σου το έκαναν αστέρι... Με τόσα κοψοφτερα που το έχεις αναγκάσει να σου έχει φέρει...
Τελη Οκτωβρη σε καρτερακι μοναχικό για τα μπασιματα.
Η κοκεριτσα 6 μηνών, δεν έχει ιδέα τι κάνουμε εκεί.
Με κοιτάζει και με το τουφέκι, άγνωστο και το περιβάλλον είναι αμηχανη...
Εχει ακούσει τουφέκιες στο σπιτι.
Έρχετε μια τσίχλα ψηλωμενη της ρίχνω και σκάει μπροστά μας ζωντανή και το βάζει στα πόδια.
Την βλέπει η μικρή... αυτό ήταν!!
Τέλος!!
Μερικά σκυλάκια είναι τυχερά.
 
Και μια μέρα, που μου έχει σπάσει τα νεύρα με λευκές φερμες, ενώ φεύγω τον βλέπω κόκκαλο σε μια τούφα...
- Ξεκόλλα, μ@λ@κα μου έσπασες τα νεύρα σήμερα...
Τίποτα αυτός..
Και όπως προχωράω και φεύγω, σηκώνεται η μπεκατσα μες στα μούτρα του ατουφεκιστη....
Άτυχος!
 
Τ
Και μια μέρα, που μου έχει σπάσει τα νεύρα με λευκές φερμες, ενώ φεύγω τον βλέπω κόκκαλο σε μια τούφα...
- Ξεκόλλα, μ@λ@κα μου έσπασες τα νεύρα σήμερα...
Τίποτα αυτός..
Και όπως προχωράω και φεύγω, σηκώνεται η μπεκατσα μες στα μούτρα του ατουφεκιστη....
Άτυχος!
Τελικα;
Ποια ηταν η συνεχεια του;
Στα ποσα κυμηγησε;
 
Back
Top