Cal.28

Πολυ ωραιο πραγματικα κ πολύ κομψό συν τα ωραία σκαλισματα.
ΥΓ Η αριστερή καραμπίνα που φαίνεται στην μέση η μ2 είναι?
Τασο και τα σκαλισματα και η αντίθεση που προκαλεί η διχρωμια της βάσης τραβουν πολύ την προσοχή.
Εξαιρετικό όπλο! Αλλά μόνο στην Αμερική δυστυχώς.
Μπιμπελο παναλαφρο, φέτος στο φασιανο θα το κυνηγήσει ο φίλος μου θα ρίξω και γω καμιά να δούμε εντυπώσεις.
 
Αν αν αν αααααααχ τυχόν θελήσεις να το πουλήσεις ποτέ, έχε με υπόψιν σου Κώστα!
Δεν είναι δικό μου του φίλου μου, δεν το χει κυνηγήσει ακόμα ούτε τουφεκια της κουτας. Αν αλλάξει γνώμη στο μέλλον και το πουλήσει θα σε ενημερωσω.;)
 
Αυτα ειναι!
Αλλα σαν την Legacy δεν ειναι σε φινετσα!
Κυριάκο έχεις δίκιο και λόγο μηχανισμού τα benelli είναι πιο λεπτεπιλεπτα, το Α 400 για μένα έχει πιο ογκώδη βάση σε αυτό το διαμέτρημα νομίζω θα ταίριαζε καλύτερα το urika 2. Ένα μοντέλο που βγάζει η benelli σε cal 28 είναι και το ULTRA light αλλά παρόλο που είναι στα μοντελα montefeltro στο συγκεκριμένο το βγάζει με βάση rafaelo. Το εχω σε 12αρι και μόνο καλά λόγια έχω να πω σε περπατητο κυνήγι είναι ένα όπλο που όσες ώρες και να το κρατάς δεν σε κουράζει νομίζεις ότι είναι 20αρι.
https://www.gunsamerica.com/916684358/BENELLI-ULTRA-LIGHT-28-GAUGE-26-NE.htm
 
Εκπληκτικο οπλακι!
Πιο πολυ beccacia μου θυμιζει Κωστα να πω την αληθεια.
Αλλα αυτο για το 12αρι που εβλεπα. Εχεις δικιο για το 28αρι εχει βαση ραφαελο!
Παντως στα Benelli ειναι εκπληκτικο το ζυγισμα που εχουν καταφερει.
Η Deluxe μου στα 3140 φανταζει οπλο των 3 κιλων και παρακατω.
Οπως λες στα πολυωρα περπατητα δεν το καταλαβαινω.
 
Δεν είναι δικό μου του φίλου μου, δεν το χει κυνηγήσει ακόμα ούτε τουφεκια της κουτας. Αν αλλάξει γνώμη στο μέλλον και το πουλήσει θα σε ενημερωσω.;)
Κουκλιστικο όπλο με ριγα carbon από ότι βλέπω.
Πρέπει να έχει καλό ζυγισμα. Βάρος πόσο είναι;
 
Εκπληκτικο οπλακι!
Πιο πολυ beccacia μου θυμιζει Κωστα να πω την αληθεια.
Αλλα αυτο για το 12αρι που εβλεπα. Εχεις δικιο για το 28αρι εχει βαση ραφαελο!
Παντως στα Benelli ειναι εκπληκτικο το ζυγισμα που εχουν καταφερει.
Η Deluxe μου στα 3140 φανταζει οπλο των 3 κιλων και παρακατω.
Οπως λες στα πολυωρα περπατητα δεν το καταλαβαινω.
Σωστη η παρατήρηση σου το ULTRA light είναι το beccachia με μικροδιαφορες υπερηψωμενη ριγα από ανθακονηματα και επιλογές μήκους κανης, πιστεύω επειδή το κυνήγι της μπεκάτσας δεν είναι διαδεδομένο εδώ όπως την Ευρώπη το βάφτισαν ULTRA light , ελαφρύ οπλο για γενικό κυνήγι.
Κουκλιστικο όπλο με ριγα carbon από ότι βλέπω.
Πρέπει να έχει καλό ζυγισμα. Βάρος πόσο είναι;
Γιάννη είναι 2.268
 
Παντως στα Benelli ειναι εκπληκτικο το ζυγισμα που εχουν καταφερει.
Το βαρύ κλείστρο είναι στη μέση, η αποθήκη με τα φυσιγγια μπροστά ισσορροπουν με το επανατατικο ελατήριο και το κοντακι πίσω.Αυτό το ζυγισμα κανένα όπλο αερίων δεν μπορεί να το πετύχει.
Μόνο την καινούργια Remi V3 δεν έχω πιάσει για να δω τι λέει.
 
Back
Top