Cal.20

Η sx3 δεν με χαλαει.. . Ένας γνωστός μου έχει την α400 κάποια στιγμή θα την δω και από κοντά ...καλα να είμαστε να βγει η σεζόν και βλέπουμε .

Και η gold τουφεκαρα φαίνεται .

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα μια μπερετα να μπει στην συλλογή μου.

Όλα θα εξαρτηθούν και από την κατάλληλη ευκαιρία .
Την a400 την εχω και σε όποιον την εχω δώσει εχει παθει πλακα με τις ντουφεκιες που βγαζει. Εχει εξαιρετικά ξύλα. Πολυ καλη συναρμογή και ενα πολυ καλο κοντάκι. Πέφτει σε ολους. Δεν ξερω τι γινεται, ισως ειναι και η λεπτοτητα του οπλου. Να επιλέξεις τουλάχιστον 70 cm κανη. Ειναι ελαφια οπλα και τινουν να γινονται νευρικά
 
Κωνσταντίνε,
Μιας και σου αρέσει τόσο πολύ το 20άρι, σου εύχομαι κάποια μέρα και ένα ζευγάρι τέτοια.
https://www.theexplora.com/unusual-and-unique-new-pair-of-westley-richards-20g-droplock-shotguns/
Ωραία κομμάτια φίλε Λευτέρη αλλά που είναι το μαμαλο, (Θα στεναχωρήσω τον φίλο μου τον Τάσο) το πλαγιοκανο δεν με τράβηξε ποτέ όχι ότι υστερεί κάπου αλλά προσωπικά γούστα ξέρεις σε αντίθεση με ένα ποζε που το μάτι μου πάει καρφί πάνω του. Αρωστεια με με αυτό το διαμετρημα αλλά οι συγκυρίες δεν βοηθούν να το χαρώ.
Αχρηστα!!
Μονοσκανδαλα....:cool:
Αγγλικά κυνηγια στημένοι στο καρτέρι παρέα με τον γεμιστη μια σκανδάλη για να μην μπερδεύονται στους εισερχομενους φασιανους.
 
Αχρηστα!!
Μονοσκανδαλα....:cool:

Αγγλικά κυνηγια στημένοι στο καρτέρι παρέα με τον γεμιστη μια σκανδάλη για να μην μπερδεύονται στους εισερχομενους φασιανους.
Έτσι, έτσι ... Για το κυνήγι που προορίζονται δεν χρειάζονται οι διπλές σκανδάλες ... Για να μην πω, ότι και ο επιλογέας περιττεύει !!! Με στήσιμο από κατασκευής να ρίχνει πρώτα η αριστερή κάννη, και είσαι κομπλέ ... ;)
 
Σε εξερετικη κατάσταση φαίνεται αλλα Κάπως ακριβή .

Με φίλο καταστηματάρχη την πέρνεις σχετικά κοντά καινούργια.
Παιδια το οπλο αυτο ακριβώς το εχω σε 12αρι.
Κούκλα!!!!
Το μόνο πρόβλημα οτι ...φοβάσαι να το βγάλεις σε πυκνό και δυσκολο τόπο, μην το σημαδέψεις.
Βέβαια τα όπλα τα παίρνεις για να τουφεκάς, αλλα άμα έχεις άλλα, αυτο θα σου ζητήσει προσοχή.
Πριν 1,5 χρονο είχε ενα τέτοιο 20αρι καινούργιο ο Καλκατζακος. Νομίζω το είχε πανω απο 1.600 ευρώ.
 
Back
Top