Cal.20

Benelli Duca di montefeltro πραγματικά αν δεν το δεις από κοντά και δε το επωμισεις δε περιγράφεται λεπτότητα μπιμπελό σκετο.sarcastic.
Ο λόγος των πωλήσεων 66εκ κάνη criochoke




Παναγιώτη καλοντουφεκο, να'σαι γερός να το χαρείς. Όσο αφορά (τουλαχιστον) τα φερμαριστα κυνήγια ......δε σε βλέπω να ξαναπιανης 12αρι.... .shake hands. .sarcastic.
 
Benelli Duca di montefeltro πραγματικά αν δεν το δεις από κοντά και δε το επωμισεις δε περιγράφεται λεπτότητα μπιμπελό σκετο.sarcastic.
Ο λόγος των πωλήσεων 66εκ κάνη criochoke




Καλορίζικο και καλοτούφεκο Παναγιώτη πανέμορφο όπως όλα τα benelli άλλωστε.
 
https://www.youtube.com/channel/UCIWOzhQjDmeM5S-ecBWZJQw
Ειναι κανεις σας, βλέποντας αυτο το βιντεο, που δεν χαιρεται, και δεν ζηλευει λιγο?
ΜΕ τα υπερ,και τα κατα τους οι Αμερικανοι ( ας αφησουμε εξω την πολιτικη τους, και τα οποια στραβα τους,σαμπως και εμεις δεν εχουμε σαν λαός...μην το παμε πολίτικα) εγω χαιρομαι που βλεπω οικογενεις στο κυνηγι....να προτρέπουν τον κοσμο να βγει στην φυση,να ασχοληθει με το κυνηγι, κ.τ.λ, ενω με πιανει θλιψη και θυμος, που εδω στο Αιλαδισταν, αν πεις οτι ειαι κυνηγος, μπορει και να σε...δειρουν :mad:
 
Last edited:
https://www.youtube.com/channel/UCIWOzhQjDmeM5S-ecBWZJQw
Ειναι κανεις σας, βλέποντας αυτο το βιντεο, που δεν χαιρεται, και δεν ζηλευει λιγο?
ΜΕ τα υπερ,και τα κατα τους οι Αμερικανοι ( ας αφησουμε εξω την πολιτικη τους, και τα οποια στραβα τους,σαμπως και εμεις δεν εχουμε σαν λαός...μην το παμε πολίτικα) εγω χαιρομαι που βλεπω οικογενεις στο κυνηγι....να προτεινουν τον κοσμο να βγει στην φυση,να ασχοληθει με το κυνηγι, κ.τ.λ, ενω με πειανει θλιψη και θυμος, που εδω στο Αιλαδισταν, αν πεις οτι ειαι κυνηγος, μπορει και να σε...δειρουν :mad:

Α...και ωραια τα 20αρακια ;)
 
Ποιο οικονομικό 20αρι θα προτείνατε εσείς που είστε γνωστες του διαμετρήματος γιατί έχω δεν έχω μεγάλη εμπειρία? Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για πολύ νεαρό σκοπευτή οπότε το βάρος θα μπορούσε να είναι ένας σημαντικός παράγοντας
 
Ποιο οικονομικό 20αρι θα προτείνατε εσείς που είστε γνωστες του διαμετρήματος γιατί έχω δεν έχω μεγάλη εμπειρία? Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για πολύ νεαρό σκοπευτή οπότε το βάρος θα μπορούσε να είναι ένας σημαντικός παράγοντας
Ένα Μπερετακι ποζε είναι ό,τι πρέπει, εφόσον δεν υπάρχει χρηματικος περιορισμός
 
Μίλησα πριν λίγο με τον κ. Ζαραλή στην Θεσσαλονίκη.

Πέρα από την ποικιλία κυνηγητικών ειδών και εξοπλισμού που εισάγει και πουλάει, κατασκευάζει ο ίδιος και προωθεί τα φυσίγγια PRINCE τα οποία έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιώ εδώ και 10 χρόνια (σε 12άρια) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ποιότητα και την απόδοση τους.
Έχει διαθέσιμα σε 20άρια Ισπανικά DIANA τώρα, μόνο σε χοντρά σκάγια 1, 2, 3 και 4.
Γραμμάρια γόμωσης 25 και πυρίτιδα ισπανική.


Επίσης σκέφτεται να ξαναγεμίσει ο ίδιος από τον Σεπτέμβριο, 20άρια.
Θα είναι στην Αθήνα τέλος Αυγούστου και όποιος θέλει μπορεί να του παραγγείλει 20άρια από τα DIANA (ώστε να μην χρεωθεί μεταφορικά) ή άλλα δικά του φυσίγγια.

Για περισσότερες πληροφορίες
τηλ: 2310652122, 2310606380
http://www.zaralis.gr/
 
Άρη ο volos guns έχει ένα 525 στα 1200 φαίνεται ωραίο βάρος γύρω στα 3 κιλά .

Έχει και ο big Hunter ένα γιαπωνέζικο ξαδερφάκι αλλά με σταθερά 2-4 πολύ όμορφο και αυτό

Τα Μπερέτα είναι κοντά στα 2000 οπότε τα ξεχνάμε.

Καινούριο σε αυτά τα λεφτά και ελαφρύ το Φράνκι φιλινγκ που δεν το έχω ρίξει προσωπικά .
 
Θεωρώ ότι το Browning είναι η πιο σωστή επιλογή. Λίγο πολύ όλα στο ίδιο βάρος θα κυμανθούν 2900-3000γρ.
Αυτό που λέει παραπάνω ο Νίκος για τον Ζαπαντούλη στον Βόλο είναι καλή επιλογή. Θα ρωτήσω έναν φίλο που πούλαγε ένα 525 σαν καινούριο αν το έχει ακόμα και θα στείλω μήνυμα.
 
Θεωρώ ότι το Browning είναι η πιο σωστή επιλογή. Λίγο πολύ όλα στο ίδιο βάρος θα κυμανθούν 2900-3000γρ.
Αυτό που λέει παραπάνω ο Νίκος για τον Ζαπαντούλη στον Βόλο είναι καλή επιλογή. Θα ρωτήσω έναν φίλο που πούλαγε ένα 525 σαν καινούριο αν το έχει ακόμα και θα στείλω μήνυμα.


Δεν δίνεις εσύ κανένα από αυτά που έχεις?
Τι μαζεύεις τόση σαβουρα?

Ε??? :p:p
 
Last edited:
Ποιο οικονομικό 20αρι θα προτείνατε εσείς που είστε γνωστες του διαμετρήματος γιατί έχω δεν έχω μεγάλη εμπειρία? Το όπλο θα χρησιμοποιηθεί για πολύ νεαρό σκοπευτή οπότε το βάρος θα μπορούσε να είναι ένας σημαντικός παράγοντας
Εδω εισαι Αρι,
https://www.car.gr/xyma/view/26719327-super-pose-franchi-feeling-cal-20
 
Μίλησα πριν λίγο με τον κ. Ζαραλή στην Θεσσαλονίκη.

Πέρα από την ποικιλία κυνηγητικών ειδών και εξοπλισμού που εισάγει και πουλάει, κατασκευάζει ο ίδιος και προωθεί τα φυσίγγια PRINCE τα οποία έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιώ εδώ και 10 χρόνια (σε 12άρια) και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την ποιότητα και την απόδοση τους.
Έχει διαθέσιμα σε 20άρια Ισπανικά DIANA τώρα, μόνο σε χοντρά σκάγια 1, 2, 3 και 4.
Γραμμάρια γόμωσης 25 και πυρίτιδα ισπανική.


Επίσης σκέφτεται να ξαναγεμίσει ο ίδιος από τον Σεπτέμβριο, 20άρια.
Θα είναι στην Αθήνα τέλος Αυγούστου και όποιος θέλει μπορεί να του παραγγείλει 20άρια από τα DIANA (ώστε να μην χρεωθεί μεταφορικά) ή άλλα δικά του φυσίγγια.

Για περισσότερες πληροφορίες
τηλ: 2310652122, 2310606380
http://www.zaralis.gr/
Πρέπει να "τσούζουν" λίγο οι τιμές των PRΙNCE... .sarcastic.
 
Back
Top