Cal.16

Στο σημερινό κυνήγι η 16αρα Ithaca παρουσίασε αυτήν την εμπλοκή. Το έκανε τρεις φορές αλλά όχι συνεχόμενα. Το παρουσίασε με όλους του κάλυκες, κοντό και ψηλό μέταλλο. Πιστεύω ότι μπορεί να είναι θέμα εξωστήρα. Τι λέτε παιδιά;
Τελικα τι εγινε επισκευαστηκε Γιαννη?
 
Εγω φερμαρω αυτο:
http://gunandknifeclassics.gr/darne-p17-μ-δ/
Φυσικά για κυνήγι, και ΟΧΙ για το ερμαριό μου;)
αλλα για νσα το παρω(αν το πάρω), πρεπει να δωσω 2-3 όπλα μου...
τι λετε? αξιζει για γενικο κυνηγι? εκτος παπιά που δεν πηγαινω... και μερικες φορες θα το παιρνω στην φασσα..
Με προβληματιζουν 2 πραγματα:
1) τα ακριβα (σε σχεση μ το 12αρι) φυσσιγια του
2) επειδη θα φτιαξω (αν το παρω) κοντακι στα μετρα μου, και επειδη ολισθαίνει το επανω μερος, βγαινοντας απο οτι φενεται καμια 3-4 εκ πανω απ το χτένι, θα πρεπει να ανέβει το χτενι μετα το ολισθαινων μερος, και πιστευω θα φενεται ασχημα....xm.
 
Εγω φερμαρω αυτο:
http://gunandknifeclassics.gr/darne-p17-μ-δ/
Φυσικά για κυνήγι, και ΟΧΙ για το ερμαριό μου;)
αλλα για νσα το παρω(αν το πάρω), πρεπει να δωσω 2-3 όπλα μου...
τι λετε? αξιζει για γενικο κυνηγι? εκτος παπιά που δεν πηγαινω... και μερικες φορες θα το παιρνω στην φασσα..
Με προβληματιζουν 2 πραγματα:
1) τα ακριβα (σε σχεση μ το 12αρι) φυσσιγια του
2) επειδη θα φτιαξω (αν το παρω) κοντακι στα μετρα μου, και επειδη ολισθαίνει το επανω μερος, βγαινοντας απο οτι φενεται καμια 3-4 εκ πανω απ το χτένι, θα πρεπει να ανέβει το χτενι μετα το ολισθαινων μερος, και πιστευω θα φενεται ασχημα....xm.
Ταπινή μου γνώμη αλλά θεωρώ ότι είναι υπερτιμημένο για την κατάστασή του. Έχει και 3 δοκιμές αντοχής, αλαγμένες θαλάμες και όπως λες και σύ αλαγή κοντάκι. Αν η τιμή κατέβει αρκετά πάρε το!
 
Αν και μου αρέσει, αλλά δυστυχώς '' είναι πολλά τα λεφτά Αρη'':) Πρέπει να γίνει και συνδυασμος( πώληση όπλου και ανταλλαγη+ χρηματα) το οποίο δεν είναι εύκολο...
Ανεκαθεν, τα darne τα είχα στην καρδιά μου...ακομα μικροί ειμαστε.sarcastic. άσε να ...μεγαλωσουμε λίγο, και ποιος ξερει;)

Υ.γ:Σίγουρα, γία 16αρι ίσως είναι πολλά τα χρήματα, ειναι ομως και μπιμπελο το άτιμο...
 
Εδώ και αρκετά χρόνια βλέπω τιμές από naturabuy...darne V19 με 1500+ ευρώ..
Όσο και στο egg.de , με Μέρκελ πλαγιοκαννα, και αλληλεπιθετα από 500 ευρώ!
Αλλά ξέρουμε όλοι ποσο χρονοβορα, είναι η διαδικασια...και λογικά πρέπει να έχεις και άκρες στην ΓΑΔΑ+ τελωνείο...
 
Εδώ και αρκετά χρόνια βλέπω τιμές από naturabuy...darne V19 με 1500+ ευρώ..
Όσο και στο egg.de , με Μέρκελ πλαγιοκαννα, και αλληλεπιθετα από 500 ευρώ!
Αλλά ξέρουμε όλοι ποσο χρονοβορα, είναι η διαδικασια...και λογικά πρέπει να έχεις και άκρες στην ΓΑΔΑ+ τελωνείο...
Χρονοβόρα ναι αν λέμε τους 2 μήνες χρονοβόρους! Μετά δεν χρειάζεται καμία άκρη και κανένα τελωνείο!!
Μην ακούς αυτούς που δεν θέλουν να μας δείξουν την διαδικασία ότι είναι κάτι το ακατόρθοτο!!! Εχω φέρει από έξω και θα το ξανακάνω από το να πληρώσω πάρα πολύ παραπάνω από το κανονικό!!!!
 
Δηλ, δεν υπήρξε κανένα μπερδεμα- ταλαιπωρία σε τελωνείο, Γαία, κ.τ.λ?
Εάν δεν έχεις ποστάρει κάπου την διαδικασία, θα ήταν πολύ χρήσιμο για κάποιον που ενδιαφέρεται να μας πεις την διαδικασία...
 
Δηλ, δεν υπήρξε κανένα μπερδεμα- ταλαιπωρία σε τελωνείο, Γαία, κ.τ.λ?
Εάν δεν έχεις ποστάρει κάπου την διαδικασία, θα ήταν πολύ χρήσιμο για κάποιον που ενδιαφέρεται να μας πεις την διαδικασία...
Βεβαίως να το κάνω. Πειτε μου σε ποιο ποστ μονάχα
 
Αν και μου αρέσει, αλλά δυστυχώς '' είναι πολλά τα λεφτά Αρη'':) Πρέπει να γίνει και συνδυασμος( πώληση όπλου και ανταλλαγη+ χρηματα) το οποίο δεν είναι εύκολο...
Ανεκαθεν, τα darne τα είχα στην καρδιά μου...ακομα μικροί ειμαστε.sarcastic. άσε να ...μεγαλωσουμε λίγο, και ποιος ξερει;)

Υ.γ:Σίγουρα, γία 16αρι ίσως είναι πολλά τα χρήματα, ειναι ομως και μπιμπελο το άτιμο...
Βρηκα αυτα στο car σε 16αρι και τιμές σαφώς χαμηλότερες.
https://www.car.gr/parts/view/12411148/
https://www.car.gr/parts/view/7209044/
 
Για να περάσει η ώρα το απόγευμα πίνοντας τη φραπεδιά μου (και να γλυτώσω 5-6 τσιγάρα) είπα να γεμίσω μερικά φυσίγγια ... Επειδή βαρέθηκα όμως να στήνω μηχανή, δράπανο, και να γεμίσω το τραπέζι με τα υλικά και όλα τα παρελκόμενα ... αποφάσισα να γεμίσω λίγα 16αρια στο χέρι με τον παραδοσιακό τρόπο, με Α1 και 7αρια, μπας και ρίξω κανένα σε καμιά φάσσα ή καμιά κουρούνα στο χωριό, κανένα σ/κ μέχρι να 'ρθουν οι τσίχλες !
Αλλά θυμήθηκα ότι μου είχε μείνει από παλιά λίγη ΜΒ32 (καμιά 40αριά γρ.) και σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω αυτήν ... ;)

IMG_20180927_180843.jpg

IMG_20180927_182832.jpg

... Και έτοιμα μια 10αδα !!! ;)
IMG_20180927_191247.jpg

Κάλυκες CHEDDITE με καψούλι Cx1000 - Ύψος κάλυκα 69,2 mm - κλείσιμο στα 64 mm ...
Ρέλιασμα με την παραδοσιακή ρελιάστρα του Λαναρά ...
Και ... η "πατέντα" ... Από ένα κουτάκι σώβρακου ... 2 κουτάκια που καθένα παίρνει ακριβώς 10 φυσίγγια !!! .sarcastic.
IMG_20180927_200038.jpg

IMG_20180927_200245.jpg

.my man. .sarcastic. .big smile. .very funny.
 
Για να περάσει η ώρα το απόγευμα πίνοντας τη φραπεδιά μου (και να γλυτώσω 5-6 τσιγάρα) είπα να γεμίσω μερικά φυσίγγια ... Επειδή βαρέθηκα όμως να στήνω μηχανή, δράπανο, και να γεμίσω το τραπέζι με τα υλικά και όλα τα παρελκόμενα ... αποφάσισα να γεμίσω λίγα 16αρια στο χέρι με τον παραδοσιακό τρόπο, με Α1 και 7αρια, μπας και ρίξω κανένα σε καμιά φάσσα ή καμιά κουρούνα στο χωριό, κανένα σ/κ μέχρι να 'ρθουν οι τσίχλες !
Αλλά θυμήθηκα ότι μου είχε μείνει από παλιά λίγη ΜΒ32 (καμιά 40αριά γρ.) και σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω αυτήν ... ;)

IMG_20180927_180843.jpg

IMG_20180927_182832.jpg

... Και έτοιμα μια 10αδα !!! ;)
IMG_20180927_191247.jpg

Κάλυκες CHEDDITE με καψούλι Cx1000 - Ύψος κάλυκα 69,2 mm - κλείσιμο στα 64 mm ...
Ρέλιασμα με την παραδοσιακή ρελιάστρα του Λαναρά ...
Και ... η "πατέντα" ... Από ένα κουτάκι σώβρακου ... 2 κουτάκια που καθένα παίρνει ακριβώς 10 φυσίγγια !!! .sarcastic.
IMG_20180927_200038.jpg

IMG_20180927_200245.jpg

.my man. .sarcastic. .big smile. .very funny.

ΜΙΝΕRVA Classic 16αρι.RESPECT.
 
Back
Top