Browning Team

Πανέμορφο είναι! Το καλό με τα δίκαννα browning, τουλάχιστον τελευταίας γενιάς, είναι ότι έχουν ίδια μέτρα και σε μήκος και σε κλίσεις, οπότε ξέρεις τι παίρνεις σε διαστάσεις. Αυτό που με χαλάει είναι στον επιλογέα, που πρέπει να βάλεις πρώτα ασφάλεια και μετά να επιλέξεις την άλλη κάννη. Δεν ξέρω βέβαια αν αυτή η ιδιαιτερότητα είναι στις σκοπευτικές εκδόσεις μόνο ή και στις κυνηγετικές..
 
Ουσιαστική διαφορά,δεν νομίζω.
Μόνο στα ξύλα και στο σκάλισμα στη βάση.
Και τα δύο,κάννες back bored πρέπει να έχουν.
διαβασα μια παρουσίαση για το gts έλεγε ότι είναι πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής στις Κάνες, βαφή σύγκλιση μεγάλους και γυαλισμένους κονους

Αυλος ο κλασικός 18.8 και τσοκ ινβεκτορ πλας
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Φιλε γραφουν "τιμια" γι αυτα τα τσοκακια αλλα στα διαφορα μοντελα οπλων αυτο δεν ισχυει. Πρωτων οπως εγραψες βαση μετρησης και δευτερον βαση λειτουργιας που παιζει μεγαλο ρολο.

Στην probore καννη (18,7) το LM βγενει 17,7...
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Υπάρχουν και browning με αυλό 18,4. Οπως το δικό μου το 325
 
Τελικά τα browning τι αυλό έχουν? 18,7 ή 18,8? Έχω κι απ΄ τα δύο. Το 425 έχει 18,8 με inv+ και η Α5 18,7 με inv ds. Το αναγράφουν στις κάννες τους. Τα after market τσοκ με τι βάση αυλού φτιάχνονται? Θα πρέπει ο αγοραστής να μετράει? Εγώ που πήρα gemini για το 425 είναι για αυλό 18,7. Πήρα 2 lm και τελικά είναι mod. Άρα έδωσα 100 ευρώ για δύο τσόκ που δεν ήθελα.
Μπερδεμα...εχουμε μπει όλοι μας σε μια διαδικασια να μετραμε να κοβουμε και να ραβουμε...μλκιες....γι αυτο θα χτυπησω το 400αρι (χάπι) να μην ξανασχοληθω με όλα αυτα....εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα σε τσοκ κλπ που στην τελικη καθονται. Πεταμενα λεφτα κ μυαλο δεν βάζουμε
 
Χαλια τα τσοκ τα βγαλαν αυτοι θελουν να πουλανε τσοκ ισως. Σαφως υπαρχουν αφτερ μαρκετ που ανταποκρινονται καλυτερα,αλλα πυκνωνουν και τα αχολια για τα τζεμινι που δεν ειναι αυτο που λενε τελικα σε αρκετα μοντελα.αρα οχι τιμια ουτε ταπεινα.
Σε αποδοση στα ιταλικα μαμανε,σε αμερικανικα οπλα τωρα...τζεμινι...χμμμ δεν ξερω.
Στην μαξους ειχα ** και εφυγε σε μια μερα
 
Το καλύτερο κατά την ταπεινή μου άποψη είναι σταθερά τσοκ και παίξιμο με φυσίγγια.
Συμφωνω εν μερη,αν και εξαρταται που θελει να φτασει ο καθενας γιατι σημερα δινεται αυτο το πλεονεκτημα.
Οσον αφορα τα οπλα αυτα που δεχονται εναλλασομενα τσοκακια ,ουσια εχουν μονο τα φρενου.

Εγω στα browning τιμιες αγορες σε συμβατικα θεωρω τα καρλσονς και κολονιαλ.μονο αυτα ειναι τιμια με μικρες αποκλίσεις
 
Το καλύτερο κατά την ταπεινή μου άποψη είναι σταθερά τσοκ και παίξιμο με φυσίγγια.
Εχει φιλος citori 1976 αγορασμενο *-** 76 ποντους αχρωμιωτο.
3 γενιες σε λαγο και υδροβια .
Θα εκανα την ιδια επιλογη σε **-***
 
Το καλύτερο κατά την ταπεινή μου άποψη είναι σταθερά τσοκ και παίξιμο με φυσίγγια.
Όπως το πες και δεν σου μπαίνουν τα δαιμόνια ένα κάρο λεφτά έχω δώσει και γω στις μαλακιες ενω το μερκελ.με.σταθερα τσοκ τα χωνεύει όλα...
 
Back
Top