Browning Team

Στο κλάμπ καί εγώ με μία maxus one καινούρια!

View attachment 66153View attachment 66154



Άντε να δούμε τι λέει και ο υπερδιευρυμένος....
Καλορίζικη είναι απαλή στις ντουφεκιες της σαν χάδι από γκόμενα ευκαιρία να το νιώσεις.
 
Όπως έγραψα χθες για αφλογιστία
Σήμερα είπα να κάνω ένα τσεκ τις βελόνες αν είναι εντάξει έβαλα δυο κέρματα και δοκίμασα
Η κατω βελόνα το κέρμα έφτανε γύρω στο μισό μέτρο
Η πάνω χτυπούσε στο ταβάνι
Να είναι τόσο αδύνατη ώστε να μην σκάει το καψυλι
Τα φώτα σας παλικάρια
 
Όπως έγραψα χθες για αφλογιστία
Σήμερα είπα να κάνω ένα τσεκ τις βελόνες αν είναι εντάξει έβαλα δυο κέρματα και δοκίμασα
Η κατω βελόνα το κέρμα έφτανε γύρω στο μισό μέτρο
Η πάνω χτυπούσε στο ταβάνι
Να είναι τόσο αδύνατη ώστε να μην σκάει το καψυλι
Τα φώτα σας παλικάρια
Έτσι δεν πρέπει να είναι;
Η κάτω για κοντά και η πάνω για μακριά…👀
 
Όπως έγραψα χθες για αφλογιστία
Σήμερα είπα να κάνω ένα τσεκ τις βελόνες αν είναι εντάξει έβαλα δυο κέρματα και δοκίμασα
Η κατω βελόνα το κέρμα έφτανε γύρω στο μισό μέτρο
Η πάνω χτυπούσε στο ταβάνι
Να είναι τόσο αδύνατη ώστε να μην σκάει το καψυλι
Τα φώτα σας παλικάρια
Ρίχνεις ζαριά .....
Σαφώς κι'είναι αδύνατη Χάρη .
Το ίδιο μου έτυχε .
 
Παιδιά γκαντεμιά!!!
Μου έπεσε το 425. Την έφαγε στο χτένι του κοντακίου μόνο και έκανε βαθούλωμα και έφυγε και κομματάκι.
Ευτυχώς ανέλαβε ο μαστρο Γιάννης την αποκατάσταση.
Σιγά τα ωά.
Γιάννος, εγγύηση.
Θα το κάνει καλύτερο από πριν.
Κάνες, ρίγα οκ ;
Αυτά είναι τα βασικά.

ps
Αύριο πρωί στον τάκο αναφερόμενος από εμένα γιατί σου έπεσε το όπλο κατά τον καθαρισμό.
.yel.
🤣
 
Όπως έγραψα χθες για αφλογιστία
Σήμερα είπα να κάνω ένα τσεκ τις βελόνες αν είναι εντάξει έβαλα δυο κέρματα και δοκίμασα
Η κατω βελόνα το κέρμα έφτανε γύρω στο μισό μέτρο
Η πάνω χτυπούσε στο ταβάνι
Να είναι τόσο αδύνατη ώστε να μην σκάει το καψυλι
Τα φώτα σας παλικάρια
Κάνε μία αλλαγή στα τσοκ βάλε το στενό στην κάτω κανη και το ανοιχτό στην πάνω.......ξανακανε το τεστ και δες αν έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.
 
Όπως έγραψα χθες για αφλογιστία
Σήμερα είπα να κάνω ένα τσεκ τις βελόνες αν είναι εντάξει έβαλα δυο κέρματα και δοκίμασα
Η κατω βελόνα το κέρμα έφτανε γύρω στο μισό μέτρο
Η πάνω χτυπούσε στο ταβάνι
Να είναι τόσο αδύνατη ώστε να μην σκάει το καψυλι
Τα φώτα σας παλικάρια
Ίσως να μην έχει το πρόβλημα η βελόνα. Εκτός κι αν έχει κοντύνει. Ίσως έχει αδυνατίσει το ελατήριο της σφύρας.
Μόλις έκανα κι εγώ το τεστ, με το SKB. (δεν το είχα ξανακάνει). Το κέρμα των 2 λεπτών κτυπούσε με δύναμη το ταβάνι. Δοκίμασα μετά με 50λεπτο. Τις μισές φορές χτυπούσε το ταβάνι, τις άλλες μισές έφτανε πολύ κοντά, περίπου 4-5 πόντους να το αγγίξει. Κι αυτό γινόταν πότε με την μια βελόνα πότε με την άλλη. Μάλλον παίζει ρόλο και το σημείο που θα το χτυπήσει, επειδή η επιφάνεια είναι ανάγλυφη και όχι εντελώς επίπεδη. Όλα τα χτυπήματα πάντως άφησαν βαθουλώματα στο κέρμα!!!
IMG_20230214_183912.jpgIMG_20230214_184409.jpg
 
Ίσως να μην έχει το πρόβλημα η βελόνα. Εκτός κι αν έχει κοντύνει. Ίσως έχει αδυνατίσει το ελατήριο της σφύρας.
Μόλις έκανα κι εγώ το τεστ, με το SKB. (δεν το είχα ξανακάνει). Το κέρμα των 2 λεπτών κτυπούσε με δύναμη το ταβάνι. Δοκίμασα μετά με 50λεπτο. Τις μισές φορές χτυπούσε το ταβάνι, τις άλλες μισές έφτανε πολύ κοντά, περίπου 4-5 πόντους να το αγγίξει. Κι αυτό γινόταν πότε με την μια βελόνα πότε με την άλλη. Μάλλον παίζει ρόλο και το σημείο που θα το χτυπήσει, επειδή η επιφάνεια είναι ανάγλυφη και όχι εντελώς επίπεδη. Όλα τα χτυπήματα πάντως άφησαν βαθουλώματα στο κέρμα!!!
View attachment 66924View attachment 66925
Στέλιο καλησπέρα μου το έκανε σε συγκεκριμένα φυσίγγια αλλά δε το ρισκαρο θα το παω εδώ στο φίλο μας τον Οπλουργο Βαγγέλη να το κάνει ένα έλεγχο
 
Σιγά τα ωά.
Γιάννος, εγγύηση.
Θα το κάνει καλύτερο από πριν.
Κάνες, ρίγα οκ ;
Αυτά είναι τα βασικά.

ps
Αύριο πρωί στον τάκο αναφερόμενος από εμένα γιατί σου έπεσε το όπλο κατά τον καθαρισμό.
.yel.
🤣
Κάννες, ρίγα, υποφυλακτήρας σκαν., μοχλός ανοίγματος όλα τσεκ.
Φίλε θα κάνει τα μαγικά του στον τσαμπουκά και θα βγάλει τα λούστρα απο κοντάκι και πάπια και θα κάνει πρόπερ ριφίνις. :)
 
Back
Top