Browning Team

Σ'ευχαριστώ Στέλιο το πήρα 950 ευρώ.



Σ' ευχαριστώ Κωνσταντίνε!



Σ' ευχαριστώ outlander , το όπλο δεν ήταν ιδιαίτερα προσεγμένο τα ξύλα είχαν αρκετές
γρατζουνιές και η κάννη μολύβδωση, τρόμαξα να την καθαρίσω. Τις φωτο τις τράβηξα τώρα
που το έχω τρίψει και το περνάω λινέλαιο.



Σ' ευχαριστώ Hunter 302!



Σ' ευχαριστώ elias930i το έχω λατρέψει ήδη!



Σ' ευχαριστώ Aristo!



Ευχαριστώ και σένα συνονόματε!



Ευχαριστώ gtsi το αγόρασα 950 ευρώ , και η ημερομηνία αγοράς του προηγούμενου
ιδιοκτήτη ήταν 12-7-2012. Από ότι έχω δει έχεις παρόμοιο όπλο να τα χαιρόμαστε λοιπόν!



Ευχαριστώ spiro77 ο αριθμός βάσης από το χαρτί της εγγύησης γράφει 55250ZM δεν ξέρω τι σημαίνει.



Ευχαριστώ Mano , όπως γράφω και ποιο πάνω μετά από αρκετό τρίψιμο , έχει έρθει σε καλή κατάσταση,
είχε τα θεματάκια του και στα ξύλα και στα μέταλλα , όπου ακόμα έχει..



Ευχαριστώ kyrmitso έτσι θα το έχω και εγώ από δω και πέρα σαν τα μάτια μου!
Μπράβο για το μεράκι σου, όμορφα νερά θα γίνει κούκλα όταν τελειώσει!



Ευχαριστώ και σένα Cretan_Sniper!
Καλοριζυκο φαρμακι τουφεκιες να ριχνει και τιμη ζαχαρη
 
Καλημέρα και καλορίζικο Γιαννη.
Παρότι εχω και αλλα όπλα αυτογεμή, και το δικό μου χέρι παει στην Remington 11-87 Priemier, ακομη και για πολύωρο περπατητο. Με πολύ σκέψη πέρνω που και που μόνο σε τσιχλες, ενα 20άρι Browning Gold Ultimate, κουκλί που αγόρασα πριν 2 χρόνια.
Σχετικά με τον αριθμό : 55250ZM
Το οπλο με αριθμό παραγωγής 55.250 του έτους 2010 καθώς τα ψηφία Ζ και Μ αντιστοιχούν στους αριθμούς 1 και 0.
Δες τον τροπο αρίθμησης της Browning στο τελος του πίνακα για τα τελευταία ~30 χρόνια. Εδω:
https://www.browning.com/support/date-your-firearm/superposed-shotgun.html

Σ΄ ευχαριστώ POSEIDON! Για τις Remington μας τι να πω, τα ξέρεις ,με τα καλά τους και τα άσχημα τους.
Ωραίος , έμαθα και τι σημαίνουν τα στοιχεία του όπλου.
 
Νομίζω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά για ποζέ κ γενικό κυνήγι αφού κατά την γνώμη μου δεν έπεσες στην λούμπα ενός καινούριου φτηνού.Το όπλο θα το καταευχαριστηθείς και μόλις τελειώσεις το κοντάκι θα σου πρότεινα να κάνεις μία αναβάθμιση στην σκανδάλη κ τπτ άλλο.
Αντε και κανένα κωλοτσοκάκι έσω έξω για το μάτι...
Οτι θέλεις ρώτα κ εδώ είμαστε.Καλοντούφεκο κ πάλι.

Κοίτα , ενώ είχα χαράξει πορεία να πάρω αυτό το όπλο , πέρναγε από το μυαλό μου και το καινούργιο φθηνό.
Είχα δει ήδη το Browning B425 ενός φίλου χωρίς να το ρίξω. Το λάτρεψα κατευθείαν!
Πήγα λοιπόν σε μαγαζί να δοκιμάσω καινούργια φτηνά , μόλις βγήκα από την πόρτα του είχα πάρει την απόφαση μου.Μόνο Browning!

Αναβάθμιση στην σκανδάλη? για πες λίγες λεπτομέρειες...
 
Αναβάθμιση στην σκανδάλη? για πες λίγες λεπτομέρειες...

Εχω βρεί 2 ελαττώματα στο "ξαδερφάκι" το δικόσου 525 76cm hunter(18.4)Ενα, τα κενά της σκανδάλης και το βάρος της το όποίο είναι υποκειμενικό τι θέλει ο καθένας τα οποία διορθώνονται και τα διόρθωσα στον "θείο" του δικού σου (325) και το κατα ευχαριστήθηκα.
Μηδέν κενό και βάρος στα 1250γρμ.
Το δεύτερο ελάττωμα είναι ότι δεν έχει καθαρή σκοπευτική γραμμή.
Αυτό οφείλεται στο ότι η ρίγα είναι ελάχιστα ποιό χαμηλά από τη βάση.(κάνει ένα δοντάκι της τάξεως του χιλιοστου.
Αν την βλέπεις θολή στην σκόπευση ,αυτην την βλέπεις ποιό θολή..





Στο 325 είναι ποιό καλά τα πράγματα λόγω της φαρδιάς ρίγας που εφάπτονται τα πλαινά της.



Του "μπαμπά" των παραπάνω (Β25) του 1971 η σκοπευτική γραμμή είναι τέλεια.

 
Εχω βρεί 2 ελαττώματα στο "ξαδερφάκι" το δικόσου 525 76cm hunter(18.4)Ενα, τα κενά της σκανδάλης και το βάρος της το όποίο είναι υποκειμενικό τι θέλει ο καθένας τα οποία διορθώνονται και τα διόρθωσα στον "θείο" του δικού σου (325) και το κατα ευχαριστήθηκα.
Μηδέν κενό και βάρος στα 1250γρμ.
Το δεύτερο ελάττωμα είναι ότι δεν έχει καθαρή σκοπευτική γραμμή.
Αυτό οφείλεται στο ότι η ρίγα είναι ελάχιστα ποιό χαμηλά από τη βάση.(κάνει ένα δοντάκι της τάξεως του χιλιοστου.
Αν την βλέπεις θολή στην σκόπευση ,αυτην την βλέπεις ποιό θολή..

Στο 325 είναι ποιό καλά τα πράγματα λόγω της φαρδιάς ρίγας που εφάπτονται τα πλαινά της.



Του "μπαμπά" των παραπάνω (Β25) του 1971 η σκοπευτική γραμμή είναι τέλεια.

Αυτού του τύπου την ρίγα μακάρι να μπορούσαν να την είχαν όλα μου τα όπλα......την λατρεύω πραγματικά και σε όποιο όπλο και να την βλέπω κάθομαι και την χαζεύω .love.
 
Αυτού του τύπου την ρίγα μακάρι να μπορούσαν να την είχαν όλα μου τα όπλα......την λατρεύω πραγματικά και σε όποιο όπλο και να την βλέπω κάθομαι και την χαζεύω .love.
Καλή είναι αλλά η σφηνοειδής και ιδιαίτερα η 11-7 δεν έχει αντίπαλο.
 
Εχω βρεί 2 ελαττώματα στο "ξαδερφάκι" το δικόσου 525 76cm hunter(18.4)Ενα, τα κενά της σκανδάλης και το βάρος της το όποίο είναι υποκειμενικό τι θέλει ο καθένας τα οποία διορθώνονται και τα διόρθωσα στον "θείο" του δικού σου (325) και το κατα ευχαριστήθηκα.
Μηδέν κενό και βάρος στα 1250γρμ.
Το δεύτερο ελάττωμα είναι ότι δεν έχει καθαρή σκοπευτική γραμμή.
Αυτό οφείλεται στο ότι η ρίγα είναι ελάχιστα ποιό χαμηλά από τη βάση.(κάνει ένα δοντάκι της τάξεως του χιλιοστου.
Αν την βλέπεις θολή στην σκόπευση ,αυτην την βλέπεις ποιό θολή..





Στο 325 είναι ποιό καλά τα πράγματα λόγω της φαρδιάς ρίγας που εφάπτονται τα πλαινά της.



Του "μπαμπά" των παραπάνω (Β25) του 1971 η σκοπευτική γραμμή είναι τέλεια.


Γεια σου Άρη ,
Το βάρος της σκανδάλης δηλαδή πόσο ήταν και το έκανες 1250gr?
Και το κενό έχει μεγάλη διαφορά , έχει δηλαδή τώρα άμεση απόκριση , αυτό εννοείς?
Αναβάθμιση στην σκανδάλη ποιος την κάνει?
Το δοντάκι που λες δεν το είχα προσέξει.. έχεις δίκιο!Έβγαλα και γώ φωτό αλλά δεν φαίνεται καλά.

IMG_20200414_184551.jpg

Να το είχαν τα παλιά μοντέλα αυτό το δοντάκι και να το διόρθωσαν στα νεότερα το καταλαβαίνω αλλά το αντίθετο.. τι να πεις.
Τα τρία browning στις φωτό είναι δικά σου?
 
Γεια σου Άρη ,
Το βάρος της σκανδάλης δηλαδή πόσο ήταν και το έκανες 1250gr?
Και το κενό έχει μεγάλη διαφορά , έχει δηλαδή τώρα άμεση απόκριση , αυτό εννοείς?
Αναβάθμιση στην σκανδάλη ποιος την κάνει?
Το δοντάκι που λες δεν το είχα προσέξει.. έχεις δίκιο!Έβγαλα και γώ φωτό αλλά δεν φαίνεται καλά.

View attachment 12056

Να το είχαν τα παλιά μοντέλα αυτό το δοντάκι και να το διόρθωσαν στα νεότερα το καταλαβαίνω αλλά το αντίθετο.. τι να πεις.
Τα τρία browning στις φωτό είναι δικά σου?

Το βάρος της σκανδάλης δηλαδή πόσο ήταν και το έκανες 1250gr?
Ηταν 2100~

Και το κενό έχει μεγάλη διαφορά , έχει δηλαδή τώρα άμεση απόκριση , αυτό εννοείς?
Ναι.Η νεκρή διαδρομή δεν υπάρχει .Αμεση απόκριση.( το locktime των σφυριών βέβαια δεν άλλαξε).

Αναβάθμιση στην σκανδάλη ποιος την κάνει?
Εγώ την έκανα στον Ψιλλάκη.

Να το είχαν τα παλιά μοντέλα αυτό το δοντάκι και να το διόρθωσαν στα νεότερα το καταλαβαίνω αλλά το αντίθετο.. τι να πεις.
Αυτό θέλει άντερα για να τροχιστει η βάση και να διορθωθεί...

Τα τρία browning στις φωτό είναι δικά σου?
Ναι. Β25 magnum 76cm , B325 με 2 κάννες 71 & 81cm με invector και οι δύο και Β525 hunter 76cm με invector και αυτό.
 
Το βάρος της σκανδάλης δηλαδή πόσο ήταν και το έκανες 1250gr?
Ηταν 2100~

Και το κενό έχει μεγάλη διαφορά , έχει δηλαδή τώρα άμεση απόκριση , αυτό εννοείς?
Ναι.Η νεκρή διαδρομή δεν υπάρχει .Αμεση απόκριση.( το locktime των σφυριών βέβαια δεν άλλαξε).

Αναβάθμιση στην σκανδάλη ποιος την κάνει?
Εγώ την έκανα στον Ψιλλάκη.

Να το είχαν τα παλιά μοντέλα αυτό το δοντάκι και να το διόρθωσαν στα νεότερα το καταλαβαίνω αλλά το αντίθετο.. τι να πεις.
Αυτό θέλει άντερα για να τροχιστει η βάση και να διορθωθεί...

Τα τρία browning στις φωτό είναι δικά σου?
Ναι. Β25 magnum 76cm , B325 με 2 κάννες 71 & 81cm με invector και οι δύο και Β525 hunter 76cm με invector και αυτό.

Στον Ψιλλάκη είχα πάει και εγώ για να δώσει cast-off στο browning , άλλαξα και πέλμα.
Έχεις τρεις οπλάρες ένα μέρος της ιστορίας της browning sp , έργα τέχνης. Να μην ξέρεις πιο να βγάλεις για κυνήγι!
Αν τα έχεις ανεβάσει κάπου σε φωτό στείλε μου το link να τα δω.
 
Στον Ψιλλάκη είχα πάει και εγώ για να δώσει cast-off στο browning , άλλαξα και πέλμα.
Έχεις τρεις οπλάρες ένα μέρος της ιστορίας της browning sp , έργα τέχνης. Να μην ξέρεις πιο να βγάλεις για κυνήγι!
Αν τα έχεις ανεβάσει κάπου σε φωτό στείλε μου το link να τα δω.
Με ποιό τρόπο σου έδωσε c off και πόσο περίπου?
 
Το βάρος της σκανδάλης δηλαδή πόσο ήταν και το έκανες 1250gr?
Ηταν 2100~

Και το κενό έχει μεγάλη διαφορά , έχει δηλαδή τώρα άμεση απόκριση , αυτό εννοείς?
Ναι.Η νεκρή διαδρομή δεν υπάρχει .Αμεση απόκριση.( το locktime των σφυριών βέβαια δεν άλλαξε).

Αναβάθμιση στην σκανδάλη ποιος την κάνει?
Εγώ την έκανα στον Ψιλλάκη.

Να το είχαν τα παλιά μοντέλα αυτό το δοντάκι και να το διόρθωσαν στα νεότερα το καταλαβαίνω αλλά το αντίθετο.. τι να πεις.
Αυτό θέλει άντερα για να τροχιστει η βάση και να διορθωθεί...

Τα τρία browning στις φωτό είναι δικά σου?
Ναι. Β25 magnum 76cm , B325 με 2 κάννες 71 & 81cm με invector και οι δύο και Β525 hunter 76cm με invector και αυτό.
Φιλε σε ζηλευω με αυτη συλογη με την καλη ενοια παντα
 
Στον Ψιλλάκη είχα πάει και εγώ για να δώσει cast-off στο browning , άλλαξα και πέλμα.
Έχεις τρεις οπλάρες ένα μέρος της ιστορίας της browning sp , έργα τέχνης. Να μην ξέρεις πιο να βγάλεις για κυνήγι!
Αν τα έχεις ανεβάσει κάπου σε φωτό στείλε μου το link να τα δω.









Οτι νούμερο κωλοτσοκάκια και να τους βάλω,ο παππούς δεν έχει αντίπαλο... .sarcastic.




 









Οτι νούμερο κωλοτσοκάκια και να τους βάλω,ο παππούς δεν έχει αντίπαλο... .sarcastic.





κουκλιά! φτου φτου σκόρδα και από μένα!
Για πες αν θες και τι φινίρισμα έχουν αν έχεις δώσει κλίση στα
κοντάκια και με πιο τρόπο.
Εγώ το δικό μου θα το ξανατρίψω από την αρχή για να το κάνω σωστά με σίλλερ ,
και επειδή θέλω λίγο cast-off ακόμα θα το "φάω" λίγο με γυαλόχαρτο.
 
κουκλιά! φτου φτου σκόρδα και από μένα!
Για πες αν θες και τι φινίρισμα έχουν αν έχεις δώσει κλίση στα
κοντάκια και με πιο τρόπο.
Εγώ το δικό μου θα το ξανατρίψω από την αρχή για να το κάνω σωστά με σίλλερ ,
και επειδή θέλω λίγο cast-off ακόμα θα το "φάω" λίγο με γυαλόχαρτο.
To 525 έχει φτιαχτό κοντάκι M/C και βερνίκι αχάραχτο γυαλιστερό.
Το 325 επίσης φτιαχτό κοντάκι και βερνίκι σατινέ.
Τά έκανα βερνίκι γιατί δεν ήθελα να επέμβω στίς πάπιες που ειναι εξίσου από το εργοστάσιο με βερνίκι.
Το Β25 λινέλαια και μαμά κοντάκι χωρίς καμία παρέμβαση,λές και το είχα παραγγείλει...Μοιάζει με το μαμά του 325.Λεπτό με λίγο οπτικά c off αλλά κερδίζει την κλίση από το λεπτό χτένι.
 
Αυτού του τύπου την ρίγα μακάρι να μπορούσαν να την είχαν όλα μου τα όπλα......την λατρεύω πραγματικά και σε όποιο όπλο και να την βλέπω κάθομαι και την χαζεύω .love.
Είναι κατά την γνώμη μου η μόνη (τύπου broadway) ρίγα που σε οδηγεί ή σε βάζει μέσα στον στόχο χωρίς να χρειάζεσαι σκόπευτρο-ακίδα.
Εδώ οι ρίγες των tamas jeri και szerdahelyi.



 
Back
Top