Browning Team

Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





Καλορίζικο φίλε!
 
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





Καλοριχτο!εξαιρετιξη επιλογή!
 
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





Καλορίζικο Γιάννη, να το χαρείς!!!
 
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





Καλορίζικο Γιάννη , δεν θα το μετανιώσεις είναι πολύ καλή αγορά. Εχω ακριβώς το ίδιο. Εγω, μετά από 10 χρόνια που το έχω (και που είναι σαν καινούριο), φέτος αποφάσισα να του κάνω σκοπευτικό κοντάκι για να το ρίξω σε αγώνες. Θεού θέλοντος και κορονοϊού επιτρέποντος. Με λίγο καραντίνιασμα ακόμα μπορεί και να το τελειώσω. Να σε ποιά φάση είμαι: 525 new gunstocke.jpg
 
Καλορίζικο Γιάννη , δεν θα το μετανιώσεις είναι πολύ καλή αγορά. Εχω ακριβώς το ίδιο. Εγω, μετά από 10 χρόνια που το έχω (και που είναι σαν καινούριο), φέτος αποφάσισα να του κάνω σκοπευτικό κοντάκι για να το ρίξω σε αγώνες. Θεού θέλοντος και κορονοϊού επιτρέποντος. Με λίγο καραντίνιασμα ακόμα μπορεί και να το τελειώσω. Να σε ποιά φάση είμαι: View attachment 11837

Πανεμορφο ξυλο!!
Με τοσο αυστηρο κοντακι, το ξεχνας το κυνηγι με αυτο το οπλο?
 
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





Καλοριζικο απο τις καλυτερες και δοκιμασμενες επιλογες
 
Πανεμορφο ξυλο!!
Με τοσο αυστηρο κοντακι, το ξεχνας το κυνηγι με αυτο το οπλο?
Οντως για εκεί το πάω. Φυσικά παίζουν ακόμα τα μανίσια κοντάκι - πάπια , που άνετα ξαναμπαίνουν, αλλά έχω πέσει στην παγίδα να μην το παίρνω στον λαγό για να μην το γρατζουνίσω και κάπου το είχα στην άκρη. Φαντάσου ότι ανοίγω το οπλοκιβώτιο και ενώ το χέρι πάει στο 525 τελικά παίρνω ένα ΤΟΖ34 που είναι δίπλα .think. .

Κάποτε ο Κυπρίδημος όταν του είπα οτι φοβάμαι να πάρω στο βουνό ένα ακριβό όπλο με όμορφα ξύλα μου είπε το εξής: είχαμε λέει στο περιοδικό μια ομάδα από κοπέλες δακτυλογράφους, που όλες τους ήταν μία και μία, οι οποίες όλο το βράδυ ξενυχτούσαν στην δακτυλογράφηση. Το πρωί ερχόταν μία καθαρίστρια που τις έβλεπε ξενυχτισμένες και τις έλεγε " γλεντήστε το κορίτσια , γλεντήστε το. Γλεντήστε το γιατί θα το φάει το χώμα".

Γι αυτό είπα κι εγώ να το γλεντήσω στο σκοπευτήριο αλλιώς βλέπω να πηγαίνει χαμένο.
 
Ωραίο όπλο!!!

Να το χαρείς με υγεία!!!

Πόσο το πηρες;

Σ'ευχαριστώ Στέλιο το πήρα 950 ευρώ.

Καλορίζικο και καλοτουφεκο Γιάννη.

Σ' ευχαριστώ Κωνσταντίνε!

μπραβο σου πολυ καλη επιλογη ,και το οπλο φαινεται σε αριστη κατασταση.

Σ' ευχαριστώ outlander , το όπλο δεν ήταν ιδιαίτερα προσεγμένο τα ξύλα είχαν αρκετές
γρατζουνιές και η κάννη μολύβδωση, τρόμαξα να την καθαρίσω. Τις φωτο τις τράβηξα τώρα
που το έχω τρίψει και το περνάω λινέλαιο.

Καλορίζικο φίλε!

Σ' ευχαριστώ Hunter 302!

Καλοριχτο!εξαιρετιξη επιλογή!

Σ' ευχαριστώ elias930i το έχω λατρέψει ήδη!

Καλορίζικο Γιάννη, να το χαρείς!!!

Σ' ευχαριστώ Aristo!

Καλορίζικο, ζεστές κάννες!

Ευχαριστώ και σένα συνονόματε!

Καλημέρα..καλορίζικο..αν επιτρέπεται πόσο πήγε και τι χρονολογίας ειναι!?

Ευχαριστώ gtsi το αγόρασα 950 ευρώ , και η ημερομηνία αγοράς του προηγούμενου
ιδιοκτήτη ήταν 12-7-2012. Από ότι έχω δει έχεις παρόμοιο όπλο να τα χαιρόμαστε λοιπόν!

Με υγεια να το χαρεις. Καλη επιλογη.
Το ZM που φαινεται ειναι του 2010 νομιζω.

Ευχαριστώ spiro77 ο αριθμός βάσης από το χαρτί της εγγύησης γράφει 55250ZM δεν ξέρω τι σημαίνει.

Καλορίζικο Γιάννη, φαίνεται να είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

Ευχαριστώ Mano , όπως γράφω και ποιο πάνω μετά από αρκετό τρίψιμο , έχει έρθει σε καλή κατάσταση,
είχε τα θεματάκια του και στα ξύλα και στα μέταλλα , όπου ακόμα έχει..

Καλορίζικο Γιάννη , δεν θα το μετανιώσεις είναι πολύ καλή αγορά. Εχω ακριβώς το ίδιο. Εγω, μετά από 10 χρόνια που το έχω (και που είναι σαν καινούριο), φέτος αποφάσισα να του κάνω σκοπευτικό κοντάκι για να το ρίξω σε αγώνες. Θεού θέλοντος και κορονοϊού επιτρέποντος. Με λίγο καραντίνιασμα ακόμα μπορεί και να το τελειώσω. Να σε ποιά φάση είμαι: View attachment 11837

Ευχαριστώ kyrmitso έτσι θα το έχω και εγώ από δω και πέρα σαν τα μάτια μου!
Μπράβο για το μεράκι σου, όμορφα νερά θα γίνει κούκλα όταν τελειώσει!

Καλοριζικο απο τις καλυτερες και δοκιμασμενες επιλογες

Ευχαριστώ και σένα Cretan_Sniper!
 
κα
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826





καλοριζικο και καλοντουφεκο να ειναι
 
Γεια σας φίλοι ,
μπαίνω και εγώ στο Browning team , μια και εδώ και 2+ χρόνια μου είχε καρφωθεί στο μυαλό να πάρω ένα super pose.
Από όλα τα pose της αγοράς , τα μόνα που μου έκαναν κλίκ και μου άρεσε η σχεδίαση τους ήταν της Browning.
Από τέλη Σεπτέμβρη λοιπόν , είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Browning B525 hunter classic.
Το όπλο το πήρα μεταχειρισμένο 71cm. αυλός καννών 18,7mm. με 5 εσωτερικά τσόκ Invector Plus.


View attachment 11823

View attachment 11824

View attachment 11825

View attachment 11826






Αθάνατα όπλα....να το χαρείς
 
Καλορίζικο και καλώς ήρθες στο team.Για πές μας αν θές κ τις εντυπώσεις σου εως τώρα .

Για σου φίλε Άρη και σ ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Καταρχήν , το προηγούμενο μου όπλο όπου κυνηγούσα 16 χρόνια ήταν μια Αμερικάνα Remington 11-87 premier.
Η μετάβαση στο super pose δεν ήταν εύκολη. Μέχρι να συνηθίσω την επώμιση του την διαφορετική πάπια , το
καλύτερο ζύγισμα του την έλλειψη της τρίτης τουφεκιάς , το γρήγορο γέμισμα που είχε η remongton (και πολλά άλλα)
μου πήρε αρκετό χρόνο (σε τσικλοκυνήγια και ξηρές επωμίσεις στο σπίτι).
Ξεκίνησα ανάποδα , δεν διάλεξα ένα όπλο ψάχνοντας να βρω κάποιο που να μου 'έρχεται" καλύτερα και να το αγοράσω.
Αγόρασα αυτό που μου άρεσε με την ελπίδα να το φέρω στα μέτρα μου (ήδη του έχω δώσει κλίση με πρέσα).
Οι εντυπώσεις μου τους 6.5 μήνες που το έχω είναι άριστες!
Έχει όμορφα ξύλα καρυδιάς , έχει κυνηγετικές παραστάσεις (το ήθελα αυτό) είναι στιβαρό , κάνει έναν υπέροχο μεταλλικό ήχο όταν κλείνει και έχει ένα πολύ γλυκό κλείσιμο.
Κυνηγετικά τα πήγα μέτρια αλλά θεωρώ ότι ο χρόνος που πέρασε ήταν προσαρμογής.
Βλητικά δεν έχω ακόμα σαφή άποψη , αλλά από φίλους ακούω ότι βγάζει πολύ καλές τουφεκιές.
Τα φυσίγγια που χρησιμοποίησα ήταν αποκλειστικά σκοπευτικά 28gr.
Πλέον το browning B525 δεν θα μπει στην θήκη όπως έκανα τα προηγούμενα χρόνια με τα άλλα μου όπλα , ήδη στολίζει τον τοίχο στον προσωπικό μου χώρο και θα το "λιώσω" στις επωμίσεις!
 
Σ'ευχαριστώ Στέλιο το πήρα 950 ευρώ.



Σ' ευχαριστώ Κωνσταντίνε!



Σ' ευχαριστώ outlander , το όπλο δεν ήταν ιδιαίτερα προσεγμένο τα ξύλα είχαν αρκετές
γρατζουνιές και η κάννη μολύβδωση, τρόμαξα να την καθαρίσω. Τις φωτο τις τράβηξα τώρα
που το έχω τρίψει και το περνάω λινέλαιο.



Σ' ευχαριστώ Hunter 302!



Σ' ευχαριστώ elias930i το έχω λατρέψει ήδη!



Σ' ευχαριστώ Aristo!



Ευχαριστώ και σένα συνονόματε!



Ευχαριστώ gtsi το αγόρασα 950 ευρώ , και η ημερομηνία αγοράς του προηγούμενου
ιδιοκτήτη ήταν 12-7-2012. Από ότι έχω δει έχεις παρόμοιο όπλο να τα χαιρόμαστε λοιπόν!



Ευχαριστώ spiro77 ο αριθμός βάσης από το χαρτί της εγγύησης γράφει 55250ZM δεν ξέρω τι σημαίνει.



Ευχαριστώ Mano , όπως γράφω και ποιο πάνω μετά από αρκετό τρίψιμο , έχει έρθει σε καλή κατάσταση,
είχε τα θεματάκια του και στα ξύλα και στα μέταλλα , όπου ακόμα έχει..



Ευχαριστώ kyrmitso έτσι θα το έχω και εγώ από δω και πέρα σαν τα μάτια μου!
Μπράβο για το μεράκι σου, όμορφα νερά θα γίνει κούκλα όταν τελειώσει!



Ευχαριστώ και σένα Cretan_Sniper!
Καλημέρα και καλορίζικο Γιαννη.
Παρότι εχω και αλλα όπλα αυτογεμή, και το δικό μου χέρι παει στην Remington 11-87 Priemier, ακομη και για πολύωρο περπατητο. Με πολύ σκέψη πέρνω που και που μόνο σε τσιχλες, ενα 20άρι Browning Gold Ultimate, κουκλί που αγόρασα πριν 2 χρόνια.
Σχετικά με τον αριθμό : 55250ZM
Το οπλο με αριθμό παραγωγής 55.250 του έτους 2010 καθώς τα ψηφία Ζ και Μ αντιστοιχούν στους αριθμούς 1 και 0.
Δες τον τροπο αρίθμησης της Browning στο τελος του πίνακα για τα τελευταία ~30 χρόνια. Εδω:
https://www.browning.com/support/date-your-firearm/superposed-shotgun.html
 
Last edited:
Για σου φίλε Άρη και σ ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Καταρχήν , το προηγούμενο μου όπλο όπου κυνηγούσα 16 χρόνια ήταν μια Αμερικάνα Remington 11-87 premier.
Η μετάβαση στο super pose δεν ήταν εύκολη. Μέχρι να συνηθίσω την επώμιση του την διαφορετική πάπια , το
καλύτερο ζύγισμα του την έλλειψη της τρίτης τουφεκιάς , το γρήγορο γέμισμα που είχε η remongton (και πολλά άλλα)
μου πήρε αρκετό χρόνο (σε τσικλοκυνήγια και ξηρές επωμίσεις στο σπίτι).
Ξεκίνησα ανάποδα , δεν διάλεξα ένα όπλο ψάχνοντας να βρω κάποιο που να μου 'έρχεται" καλύτερα και να το αγοράσω.
Αγόρασα αυτό που μου άρεσε με την ελπίδα να το φέρω στα μέτρα μου (ήδη του έχω δώσει κλίση με πρέσα).
Οι εντυπώσεις μου τους 6.5 μήνες που το έχω είναι άριστες!
Έχει όμορφα ξύλα καρυδιάς , έχει κυνηγετικές παραστάσεις (το ήθελα αυτό) είναι στιβαρό , κάνει έναν υπέροχο μεταλλικό ήχο όταν κλείνει και έχει ένα πολύ γλυκό κλείσιμο.
Κυνηγετικά τα πήγα μέτρια αλλά θεωρώ ότι ο χρόνος που πέρασε ήταν προσαρμογής.
Βλητικά δεν έχω ακόμα σαφή άποψη , αλλά από φίλους ακούω ότι βγάζει πολύ καλές τουφεκιές.
Τα φυσίγγια που χρησιμοποίησα ήταν αποκλειστικά σκοπευτικά 28gr.
Πλέον το browning B525 δεν θα μπει στην θήκη όπως έκανα τα προηγούμενα χρόνια με τα άλλα μου όπλα , ήδη στολίζει τον τοίχο στον προσωπικό μου χώρο και θα το "λιώσω" στις επωμίσεις!
Νομίζω ότι έκανες την καλύτερη επιλογή σε αυτά τα λεφτά για ποζέ κ γενικό κυνήγι αφού κατά την γνώμη μου δεν έπεσες στην λούμπα ενός καινούριου φτηνού.Το όπλο θα το καταευχαριστηθείς και μόλις τελειώσεις το κοντάκι θα σου πρότεινα να κάνεις μία αναβάθμιση στην σκανδάλη κ τπτ άλλο.
Αντε και κανένα κωλοτσοκάκι έσω έξω για το μάτι...
Οτι θέλεις ρώτα κ εδώ είμαστε.Καλοντούφεκο κ πάλι.
 
Καλορίζικο Γιάννη , δεν θα το μετανιώσεις είναι πολύ καλή αγορά. Εχω ακριβώς το ίδιο. Εγω, μετά από 10 χρόνια που το έχω (και που είναι σαν καινούριο), φέτος αποφάσισα να του κάνω σκοπευτικό κοντάκι για να το ρίξω σε αγώνες. Θεού θέλοντος και κορονοϊού επιτρέποντος. Με λίγο καραντίνιασμα ακόμα μπορεί και να το τελειώσω. Να σε ποιά φάση είμαι: View attachment 11837
Πο ρε μαστορα πολυ καλο!!! Και birds eye ο τακος πολυ δυνατος
 
Back
Top