Browning maxus 2 ή breda b12i ?

Καλημέρα,βάση νομοθεσίας δεν μπορεί κανένα μαγαζί να πουλήσει όπλο αυτή τη στιγμή ,τουλάχιστον στη βόρειο ελλαδα με όσα μαγαζιά μίλησα ,μήπως ξέρει κάποιος κατάστημα που έχει τις προδιαγραφές να πουλήσει αυτή τη στιγμή ?
Δημήτρη περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες, πάντως εγώ πρόσφατα αγόρασα το Remington 1187 από το τοπικό κυνηγετικό κατάστημα. Καθυστέρησα στην αγορά του ένα μήνα διότι έκανε ανανέωση της άδειας λειτουργίας του καταστήματος και μόλις τη πήρε μου έφερε άμεσα το όπλο και το πήρα η αγορά έγινε 18/12/2023
 
Από ότι κατάλαβα όπως μου τα είπε γνωστός μου που έχει καταστημα εδώ έχει αλλάξει η νομοθεσία και υποχρεώνει τα καταστηματα να έχουν κάποιες προδιαγραφές ,αλεξισφερα τζάμια ,πόρτες ασφαλείας όπως τις τράπεζες ,ξεχωριστό χώρο ειδικό για οπλισμό και είχαν πάρει κάποια παραταση μέχρι τέλη του 23 για να μπορούν να δουλεύουν,η οποία έληξε τώρα και προσπαθουν για ανανέωση ,τώρα δεν είμαι σίγουρος ελπίζω να μην σας λέω βλακείες
 
Από ότι κατάλαβα όπως μου τα είπε γνωστός μου που έχει καταστημα εδώ έχει αλλάξει η νομοθεσία και υποχρεώνει τα καταστηματα να έχουν κάποιες προδιαγραφές ,αλεξισφερα τζάμια ,πόρτες ασφαλείας όπως τις τράπεζες ,ξεχωριστό χώρο ειδικό για οπλισμό και είχαν πάρει κάποια παραταση μέχρι τέλη του 23 για να μπορούν να δουλεύουν,η οποία έληξε τώρα και προσπαθουν για ανανέωση ,τώρα δεν είμαι σίγουρος ελπίζω να μην σας λέω βλακείες
Αυτό έχει γίνει από καιρό, το μαγαζί εδώ έχει βάλει πόρτα σαν της τράπεζας.
 
Αυτό έχει γίνει από καιρό, το μαγαζί εδώ έχει βάλει πόρτα σαν της τράπεζας.
Σε ποιο μέρος ?βόρεια Ελλάδα ?αν μπορείς στείλε μου σε μήνυμα ποιο μαγαζί να πάρω ένα τηλ να ρωτήσω αύριο αν μπορούν αυτοί , ευχαριστώ
 
Σε ποιο μέρος ?βόρεια Ελλάδα ?αν μπορείς στείλε μου σε μήνυμα ποιο μαγαζί να πάρω ένα τηλ να ρωτήσω αύριο αν μπορούν αυτοί , ευχαριστώ
Η μπαλακου εχει τετοια πορτα !! Και ο καρασσαβιδης τα εχει σε αλλον χωρο με αλλη πορτα για φυλαξη !! Παρε και ρωτα!!
 
Σφίγγει ο κλοιός. Κάντε τα κουμάντα σας.
Πάρτε και κανα αεροβόλο.
Στο τέλος θα μας τα πάρουν όλα ΝΟΜΙΜΑ και χωρίς αποζημίωση και θα είναι και μέρα (δεν θα έρθουν νύχτα όπως κάποιοι άλλοι).

Τζάμπα τρομάζεις τον κόσμο... 😁
 
Στο τέλος θα μας τα πάρουν όλα ΝΟΜΙΜΑ και χωρίς αποζημίωση και θα είναι και μέρα (δεν θα έρθουν νύχτα όπως κάποιοι άλλοι).

Τζάμπα τρομάζεις τον κόσμο... 😁
Εγώ οφείλω να ειδοποιήσω. Το καμπανάκι έχει ήδη ηχήσει. Σήμερα πάντως παραλαμβάνω νέα άδεια
 
Back
Top