Browning maxus 2 ή breda b12i ?

Καλησπέρα παιδιά ,ήρθε η ώρα για αγορά καινούργιου όπλου και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2,ποια είναι η γνώμη σας ?θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγο στα γουρούνια
Πήγαινε δες τα και αν μπορείς να τα ρίξεις κιόλας ακόμα καλύτερα και πάρε αυτό που το νιώθεις καλύτερα.
Μη κολλήσεις στο μηχανισμό (αερίων ή αδρανείας), είναι και τα δύο αξιόπιστα.
Τη maxus 2 την έχω δει από κοντά και είναι απίστευτη
 
Last edited:
Καλησπέρα παιδιά ,ήρθε η ώρα για αγορά καινούργιου όπλου και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2,ποια είναι η γνώμη σας ?θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγο στα γουρούνια
Καλημέρα, πέραν της εμφάνισης που είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα, επειδή διαθέτω και από τα δύο είδη στα οποία αναφέρεσαι, το πρώτο όπλο αδράνειας breda(marocchi) πέραν από ένα αξιόπιστο λειτουργικά μηχανισμό με ελάχιστο χρόνο καθαρίσματος δεν θα δεις κάτι διαφορετικό βλητικα από τα συνηθισμένα όπλα με συμβατικό αυλό , επίσης έχω και την maxus 1 ίδια φιλοσοφία κάνης και λειτουργία με την 2 (18.8αυλος) βλητικα η maxus υπερέχει, έχει μεγαλύτερη ταχύτητα και η περιφέρεια της ειναι εξίσου φονική κάτι που βοηθάει αρκετά στο κυνηγι, προσωπικά αν δεν έχεις κάποια προτίμηση σε συγκεκριμένο σύστημα λειτουργίας θα πρότεινα την Browning
 
Καλησπέρα παιδιά ,ήρθε η ώρα για αγορά καινούργιου όπλου και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2,ποια είναι η γνώμη σας ?θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγο στα γουρούνια
Benelli M2 και σου μένουν και ρέστα για μονόβολα
 
Τα έχω δει τα όπλα από κοντά σε μαγαζί ,όπως και πολλά άλλα,απλώς κατέληξα σε αυτά τα 2,μπορώ να πω πιο πολύ με τραβάει η browning
Αν σκοπευεις να ριχνεις και μονοβολα πανε σε στενο αυλο αν οχι χτυπα την δυεριμενη
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά ,ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ,αποφάσισα να πάρω την maxus,απλά επειδή δεν το έχει ετοιμοπαραδοτο το μαγαζί που θα το πάρω θα το έχω στα χέρια μου με το νέο έτος
Η αναμονη εχει τη χαρη της
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά ,ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις ,αποφάσισα να πάρω την maxus,απλά επειδή δεν το έχει ετοιμοπαραδοτο το μαγαζί που θα το πάρω θα το έχω στα χέρια μου με το νέο έτος
Έκανες την καλύτερη επιλογή. Μην ακούς για μόνο όλα και φυσίγγια.ριχνει τα πάντα και σκοτώνει του ελεους
 
Καλημέρα,βάση νομοθεσίας δεν μπορεί κανένα μαγαζί να πουλήσει όπλο αυτή τη στιγμή ,τουλάχιστον στη βόρειο ελλαδα με όσα μαγαζιά μίλησα ,μήπως ξέρει κάποιος κατάστημα που έχει τις προδιαγραφές να πουλήσει αυτή τη στιγμή ?
 
Καλημέρα,βάση νομοθεσίας δεν μπορεί κανένα μαγαζί να πουλήσει όπλο αυτή τη στιγμή ,τουλάχιστον στη βόρειο ελλαδα με όσα μαγαζιά μίλησα ,μήπως ξέρει κάποιος κατάστημα που έχει τις προδιαγραφές να πουλήσει αυτή τη στιγμή ?
Προφανώς ο Καλκατζακος στην Αθήνα..
Κάνε του ένα τηλ.
 
Καλημέρα,βάση νομοθεσίας δεν μπορεί κανένα μαγαζί να πουλήσει όπλο αυτή τη στιγμή ,τουλάχιστον στη βόρειο ελλαδα με όσα μαγαζιά μίλησα ,μήπως ξέρει κάποιος κατάστημα που έχει τις προδιαγραφές να πουλήσει αυτή τη στιγμή ?
Ο λόγος?
 
Καλημέρα,βάση νομοθεσίας δεν μπορεί κανένα μαγαζί να πουλήσει όπλο αυτή τη στιγμή ,τουλάχιστον στη βόρειο ελλαδα με όσα μαγαζιά μίλησα ,μήπως ξέρει κάποιος κατάστημα που έχει τις προδιαγραφές να πουλήσει αυτή τη στιγμή ?
Δεν μπορει ο καρασαβηδης να πουλησει οπλα !! 🤔 🤔ουτε η μπαλακου ;;
 
Back
Top