Breda Team

Καλησπέρα στην παρεα ,

Φίλος κάτοχος Breda Sporting 930i ψάχνει για βαριδάκια στο κοντάκι για ρύθμιση του βάρους και της ισορροπίας ...
Ενώ είχε παραγγείλει με απλό κοντάκι, από "σπόντα" βρέθηκε με ρυθμιζόμενο στην ίδια τιμή , χωρίς τα βαρίδια όμως:)
Ξέρει κανείς αν πωλούνται κάπου ξεχωριστά ??
 
Καλημέρα φίλοι
Ερώτηση: Η breda aries 2 ποιας beretta είναι κλώνος;
Παίρνει φλατζες το κοντάκι της κι αν ναι από ποια beretta;
Όλες οι aries ήταν με 61 εκ κάννη και εξωτερικά τσοκ;
Όποια άλλη πληροφορία θέλετε πείτε μου.
Breda Altair Special > Beretta 302
Breda Altair Lusso > Beretta 303
Breda Aries 2 > Beretta 304
Breda Aries 3M > Beretta 390
Δε θυμάμαι τις εκδόσεις των καννων, πέραν της κλασικής 62,5εκ + εξωτερικά quick chokes, θα έβγαινε και με σταθερό τσοκ και 70 πόντους και ίσως αργότερα τέλη '90 με mobil chokes.
 
Breda Altair Special > Beretta 302
Breda Altair Lusso > Beretta 303
Breda Aries 2 > Beretta 304
Breda Aries 3M > Beretta 390
Δε θυμάμαι τις εκδόσεις των καννων, πέραν της κλασικής 62,5εκ + εξωτερικά quick chokes, θα έβγαινε και με σταθερό τσοκ και 70 πόντους και ίσως αργότερα τέλη '90 με mobil chokes.
Ολα σωστά εκτός από την Aries 2 που αντιστοιχουσε σε Α303 κιαυτη.Φλαντζες δεν έπαιρνε. Συνήθως αγοραζοτανε σε 62,5εκ με εξωτερικό τσοκ, υπήρχε και μια ακόμη πιο σπάνια μαγκνουμ περίπου 72,5εκ κιαυτη με εξωτερικό τσοκ.Ολοι έπαιρναν και έβαζαν και έξτρα κάννες από beretta. Συνηθισμένη η 71 εκ 2*.
 
Last edited:
Μια κανη v3 σε benelli m4 θα ήταν λουκούμι το απολυτο όπλο.
το εχω σκεφτει αλλα δεν εχουν ιδιο κλειδωμα καννη με βαση απο τι εχω δει σε φωτο,αν εχουν βιδοτο κλειδωμα κ θαλαμη κ δεν ειναι ολοι μονοκοματι ισως μπορει να γινει (ΘΕΩΡΗΤΙΚΆ παντα)
 
Breda Altair Special > Beretta 302
Breda Altair Lusso > Beretta 303
Breda Aries 2 > Beretta 304
Breda Aries 3M > Beretta 390
Δε θυμάμαι τις εκδόσεις των καννων, πέραν της κλασικής 62,5εκ + εξωτερικά quick chokes, θα έβγαινε και με σταθερό τσοκ και 70 πόντους και ίσως αργότερα τέλη '90 με mobil chokes.
Ολα σωστά εκτός από την Aries 2 που αντιστοιχουσε σε Α303 κιαυτη.Φλαντζες δεν έπαιρνε. Συνήθως αγοραζοτανε σε 62,5εκ με εξωτερικό τσοκ, υπήρχε και μια ακόμη πιο σπάνια μαγκνουμ περίπου 72,5εκ κιαυτη με εξωτερικό τσοκ.Ολοι έπαιρναν και έβαζαν και έξτρα κάννες από beretta. Συνηθισμένη η 71 εκ 2*.
Ευχαριστώ πολύ. Καλά εγκυκλοπαίδεια είστε. Λύθηκαν όλες μου οι αποριες
 
Πώς το 'παθε αυτό το καημένο το οπλάκι; :oops:
Είχε ρωγμή που άνοιξε με βαρύ φυσίγγι;
Αυτό το κοκκινωπό στο πίσω μέρος της βάσης είναι γράσσο Σοβιετικής εποχής ή σκουριά; 😁
Οταν ριχνουμε κακης ποιοτητας φυσιγγια αυτο γινεται,το καφε ειναι Σοβιετικη σκουρια
 
Back
Top