Braque Francais Pyreneen

Βαγγέλη, μια που είσαι κι εσύ από Γιάννενα, αν θα έχεις υπόψη σου κατι για κουτάβια, στείλε μήνυμα. Ευχαριστώ.
Αν τα καταφέρω θα ζευγαρώσω με του γαμπρού μου,έχει μια θηλυκιά από τον Ιεροπουλο αλλά είναι στην Καλαμάτα.........
 
Η γνώμη μου για τη φυλή προέρχεται από ένα σκύλο που κατέχω από κουταβάκι και είναι οκτω ετών είναι ότι είναι σκυλιά πραγματικοί κυνηγοί,με σταθερή Φέρμα και σπορτ,ακούραστοι, "εύκολοι σκύλοι" ,χωρίς λευκές φερμες,αλλά πάνω από όλα καλοί σύντροφοι εξαιρετικά υπάκουοι και συνεργάσιμοι!
Ετσι ειναι ακρηβως εμενα ειναι πλεον 13χρονον εκανα μαλακια και δεν της εκανα γενα...ειναι πολυ γερα σκυλια χωρης αρωστιες η κουσουρια ουτε μια φωρα δεν την εχω παρει στο γιατρο μονο για τα εμβολια της
 
Ωραία σκυλιά φαίνονται και ειδικά για νησιά και νότια Ελλάδα πρέπει να είναι πολύ καλή επιλογή σε ηπειρωτικό
Αλλά πρέπει να είναι μεγάλο ζόρι να βρεις κουτάβι
πλέον υπάρχουν αρκετά κουτάβια και εκτροφείς
 
Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την άμεση ανταπόκριση σας.. Έχουμε κάνα τηλ. ή mail από κάποιον;;; εγώ από Γιάννενα είμαι.
σε αυτή την ομάδα στο f/b θα βρεις ό,τι ζητάς
Φίλοι Γαλλικών Μπρακ τύπου Πυρηναίων Ελλάδος
https://www.facebook.com/groups/877241136093381
 
Μια πολυ δυσκολη μερα για μενα παει προς το τελος της ζωη; Της πολυ αγαπημενης μου σκυλας ακομα παλευει αλλα ......κοντα μου 15 χρονια μου χαρησε απηστευτα κυνηγια και μεγαλη αγαπη..λιγο ξεροκεφαλη αλλα δεν με πηραζε αυτο ..τρομερες φερμες απορτ απο παντου παπια δεν εχασα μαζη της...ειχαμε μεγαλο δεσημο ..ας αναπαυση ο θεος την ψυχη της
.ΣΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΣΠΙΘΑ ΜΟΥ
 
Ηλία είναι από τις πιο δύσκολες στιγμές στη ζωή καθενός μας που έχει σκύλο. Μέσα σε 10-15 χρόνια περνάνε όλες τις φάσεις. Αρχικά είναι τα μωρά μας, μετά τα παιδιά μας, μετά τα αδέρφια μας και προς το τέλος όπως οι υπεργηροι και ανήμποροι γονείς μας που πρεπει να φροντίσουμε όσο πιο στοργικά μπορούμε, αλλά δυστυχώς κάποια στιγμή να αποχωριστούμε.

Τα αγαπάμε πάντα και για πάντα... Σου εύχομαι σύντομα να βρεις αντικαταστατη-στρια που να σου χαρίσει ακόμα περισσότερες αναμνήσεις.
 
Μια πολυ δυσκολη μερα για μενα παει προς το τελος της ζωη; Της πολυ αγαπημενης μου σκυλας ακομα παλευει αλλα ......κοντα μου 15 χρονια μου χαρησε απηστευτα κυνηγια και μεγαλη αγαπη..λιγο ξεροκεφαλη αλλα δεν με πηραζε αυτο ..τρομερες φερμες απορτ απο παντου παπια δεν εχασα μαζη της...ειχαμε μεγαλο δεσημο ..ας αναπαυση ο θεος την ψυχη της
.ΣΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΣΠΙΘΑ ΜΟΥ
Να'σαι γερός,να τη θυμάσαι, σαν μια γλυκιά ανάμνηση.
 
Μια πολυ δυσκολη μερα για μενα παει προς το τελος της ζωη; Της πολυ αγαπημενης μου σκυλας ακομα παλευει αλλα ......κοντα μου 15 χρονια μου χαρησε απηστευτα κυνηγια και μεγαλη αγαπη..λιγο ξεροκεφαλη αλλα δεν με πηραζε αυτο ..τρομερες φερμες απορτ απο παντου παπια δεν εχασα μαζη της...ειχαμε μεγαλο δεσημο ..ας αναπαυση ο θεος την ψυχη της
.ΣΕ ΕΥΧΑΡΗΣΤΟ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΣΠΙΘΑ ΜΟΥ
Κουράγιο Ηλία, δυστυχώς για όλα κάποτε έρχεται το τέλος τι να κάνουμε έτσι είναι αυτά.Ρόδα είναι και γυρίζει.Πάρε άλλο σκυλάκι όχι ότι θα ξεχάσεις απλά θα ξαναμπείς στο κλίμα.
 
Back
Top