Braque Francais Pyreneen

Ο Γιαννης ειναι απο εδω απο Κομοτηνη αγαπαει πολυ αυτα τα σκυλια και εχω δει τα εξαιρετικα σκυλια του σε βιντεο που δημοσιευει κατα καιρους. Αυτο που με παραξενευει στα σκυλια του, ειναι οτι ενω διαβαζω οτι η φυλη αυτη ειναι μεσαιας ερευνας, τα δικα του οπως ο ιδιος λεει φευγουν αν χρειαστει ακομη και 500 μετρα!

http://www.ihunt.gr/content/κυνηγωντας-με-τα-γαλλικα-μπρακ-στην-ελλαδα
 
Last edited:
Γειτονας σου ειναι φιλε να πας να τα δεις,εχει σκυλαρους ο γιαννης,αμα παρεις καλο κουταβι πυρηναιων
θα κολλησεις με την φυλη,οπως κολλησανε πολλοι και με τα κουρτσχααρ οταν πεσανε η ειδανε ενα καλο δειγμα τις φυλης
εχω φιλους σεττεραδες που κυνηγαμε παρεα κατα καιρους,και ναι φιλε μου ειναι κρυφοκουρτσχαρακιδες και ντρεποντε να το πουνε .lazy.
 
Ηλία να το χαίρεσαι! Είναι τύπου Πυρηναίων ή Γασκώνης (στη φωτό μου φαίνεται σαν υψηλόσωμο); Η έραυνά του είναι ανοιχτή ή κοντινή; Από εκτοφέα το έχεις πάρει;
 
ειναι τυπου πυρηναιων ειναι μια εξαιρετικη σκυλα με ερευνα που την προσαρμαζη αναλογα τησ συνθηκεσ σε ανηχτα μερη αν δεν βρει μυρωδιεσ ανοιγετε, αν βρει ειναι πολυ προσεχτηκια κυνηγα μονο μπεκατσινια/νεροκοτεσ/παπια.απο εκτροφειο στην θεσσαλονικη την πηρα
 
ειναι τυπου πυρηναιων ειναι μια εξαιρετικη σκυλα με ερευνα που την προσαρμαζη αναλογα τησ συνθηκεσ σε ανηχτα μερη αν δεν βρει μυρωδιεσ ανοιγετε, αν βρει ειναι πολυ προσεχτηκια κυνηγα μονο μπεκατσινια/νεροκοτεσ/παπια.απο εκτροφειο στην θεσσαλονικη την πηρα

Οκ. Και πάλι να τη χαίρεσαι!
 
Με το καλο την ανοιξη θα παρο ενα κουταβι τησ ιδιασ ρατσα αν βρω μια και η δικια μου ειναι πλεον 8χρονον και θελω να την αποσυρο σιγα σιγα απο τα πολα νερα μιασ και κυνηγαη μονο μπεκατσινια νεροκοτεσ παπια. η μαλακια που εκανα ειναι οτι δεν την εβαλα να κανει γεννα τωρα είναι αργα η δεν υπάρχει προβλημα?
 
δεν την εβαλα να κανει γεννα τωρα είναι αργα η δεν υπάρχει προβλημα?
Αν η φυσική της κατάσταση είναι καλή μπορεί να γεννήσει. Λόγο ηλικίας μπορεί να μη δέχεται τον επιβήτορα. Θα πρέπει να βρεις έμπειρο και δυναμικό άλλως θα πρέπει να κάνεις σπερματέγχυση.
 
Αν η φυσική της κατάσταση είναι καλή μπορεί να γεννήσει. Λόγο ηλικίας μπορεί να μη δέχεται τον επιβήτορα. Θα πρέπει να βρεις έμπειρο και δυναμικό άλλως θα πρέπει να κάνεις σπερματέγχυση.
Η φυσικη τησ κατάσταση ειναι τελοια δεν την κανείς για σκυλο 8 χρονον και η αντοχεσ που εχει είναι για σκυλο πολυ νεότερο παρα το σχεδον καθημερινο κυνηγι στο νερο και στο κρυο
 
Η φυσικη τησ κατάσταση ειναι τελοια δεν την κανείς για σκυλο 8 χρονον και η αντοχεσ που εχει είναι για σκυλο πολυ νεότερο παρα το σχεδον καθημερινο κυνηγι στο νερο και στο κρυο
Άντε, και καλούς απογόνους.
 
Με το καλό Ηλία. Έχει μπει μέσα στην καρδιά μου αυτή ράτσα. Είμαι σχεδόν αποφασισμένος ότι όποτε έρθει η στιγμή για το επόμενο σκυλάκι, θα είναι αυτής της ράτσας... ;)
Και καλα θα κανεισ είναι εξερετα σκυλια αν δεν τα καταφερουμε να γίνει φετοσ σιγουρα θα αγωρασο αλλο ενα αλλα την αγαπαω πολυ και αυτη με λατρευει και δεν θελω να την εχω δεύτερη είμαι σιγουροσ οτι θα μαραζωση αν δειξω το ενδιαφερον μου σε αλλον σκυλο αλλα τι να κανουμε θα το ριξω στη διπλωματια:)ειναι και λιγο μεγαλη και θελω να τη βγαλω απο τα πολλα νερα
 
Καλησπερα. Ψάχνω να βρω την συγκεκριμένη ράτσα αλλά δυσκολεύομαι πολύ. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? Μένω Θεσσαλονίκη
https://www.facebook.com/giorgos.foutoulis.1

Δεν τον ξερω τον ανθρωπο ....αλλααλλά φαίν να εχουν ωραια ένστικτα τα σκυλιά του από τα βιντεο
 
Back
Top