BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Έγινε κ η δοκιμή στο сr σε περπατητο κ σε απογευματινό με εξαιρετικά αποτελέσματα..Στην δευτερη περιπτωση εκανα κ καποιες μακρινες τουφεκιες με αποκορυφωμα δυο κοκκινες που περασαν μεσουρανα..
Επίσης αυτό που μου έκανε εντύπωση κ στο bell και στο cr είναι ότι ενώ βλέπεις ότι το πουλί έχει φάει για τα καλά την τουφεκια κ πιστεύεις ότι έχει αχρηστευτεί πας κοντά κ βλέπεις ότι είναι "γυαλι"αλλα πολυ αχτενιστο...sarcastic.
 
Η διαφορά μεταξύ του BL και του απλού 5αριού είναι πως το BL κάνει ότι μπορεί να κάνει το απλό 5άρι, όμως το απλό 5άρι ΔΕΝ μπορεί να κάνει ότι μπορεί να κάνει το BL. Η απόδοση του BL είναι καλύτερη και σε ομοιομορφία τουφεκιάς αλλά και σε μεγαλύτερο εύρος αποστάσεων. Όλοι οι κάτοχοι και εδώ αλλά και στο εξωτερικό, μιλάνε για σίγουρες αλλά και πολύ ευκολότερες καταβολές στόχων από τα 8 - 10 μέχρι και 35 μέτρα. Ποιό απλό 5άρι μπορεί να κάνει το ίδιο μετά τα 25 μέτρα (και τόσο εύκολα για τον κυνηγό);

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Χρήστος Σωτηρόπουλος
Θα το φωτογραφίσω στην πράξη και θα επανέρθω με υλικό :)
 
Κυριε Χρήστο, μοντιφιές σε κάννες κανετε;
Επιμήκινση κώνου,αποχρωμίωση και διευρυνση αυλού;

Απο μια κουβεντα που ειχαμε περσι ..πιστευω οτι θα μπορει ο Χρηστος να κανει κ αλλα καλουδια !!!!!!!!! Το θεμα ειναι αν προλαβαινει βεβαια
 
Πάνω κάτω τα ίδια....:)
Γιωργο θα διαφωνησω 100000000% δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο ..ναι σαφως εχουν καποια κοινα στοιχεια σε μια ιδια παλετα μετρων , π.χ. 20-28 μετρα ... αλλα ως εκει, το μπελ αποδιδει καλυτερα ομως κ πιο κοντα κ πιο μακρια.... κ το γραφουεμ ΟΛΟΙ οσοι το εχουμε κυνηγξσει... εχω ριξει πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς χιλιαδες φυσιγγια στο περπατητο ., μιας κ μονο αυτο κανω (βαριεμαι στο καρτερι) εεεε τα αποτελεσματα κ την καρπωση του μπελ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ..οπως επισης κ οσοι φιλοι μου το εριξαν φετος , το αγορασαν αμεσως. ΟΧΙ δεν ειναι πλασεμπο , το ατιμο δουλευει. με 5* μαμα ΠΟΤΕ δεν τα πηγα καλ στο περπατητο, πιστευω οτι ειναι το πιο αχρηστο τσοκαρισμα που υπαρχι, πανατ με 4* after market (carlson's+ seminole) + seminole spreader εριχνα.... εεε το μπελ τα υπερνικα σε ολους τους τομεις
 
Θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο σωτηροπουλο για την συνεργασία μαζί του. Παρήγγειλα ένα brain bell για Γρεβενά κ μετα απο επικοινωνία που είχα μαζί του έκανε τα αδυνατα δυνατα για να εχω το τσοκ σημερα στα χερια μου(σε πολυ μικρό χρονικο διαστημα) πολύ φιλικος κ εξυπηρετικος . Θα το δοκιμασω αυτες τις μέρες αν ο καιρός το επιτρεψει κ θα επανελθω με αποψεις κ δοκιμες...
 
Τελικα επρεπε να τουφεκισω το MR για να καταλαβω ποσο σφικτο ηταν ΤΜ δεν ηταν για μενα ,με το ΜR εριξα περιπου 60 τουφεκιες και εβγαλα το συμπερασμα οτι σκοτωνει πολυ καλα και σε μακρινες αποστασεις θα το χαρακτηριζα σαν 3* μου ταιριαξε καλα σε συνδυασμο με ολες τις υπολοιπες επεμβασεις στην benelli μενει να μαστε καλα να το δω και στην περδικα σε αντιθεση με την Α400 που δε τα βρηκα μαζι του εκει τα βρηκα καλυτερα με το μαμα 4*
 
Παναγιωτη στην Α400 αν θες κατι σαν 4* θα σ ελεγα το Bell ... αν ειχε κανας γνωστος στου ασ το δοκιμαζες στο κυνηγι και θα το επερνες την επομενη ημερα!!!
Τόλη το χα αλλά το δωσα σε ένα φίλο στην 400 τα χω βρει με τα μαμά αυτή δε χρειάζεται τσοκ είναι μια κατηγορία Μόνη της;).sarcastic.
 
Να καταθέσω εδώ τα σχόλια 3 σκοπευτών από την Κύπρο που ρίχνουν με Beretta 690 / 692 και DT11 που έχουν τις ίδΙας σχεδίασης κάννες με την Α400. Αυτοί οι φίλοι (οι 2 τακτικοί αναγνώστες του HL) έχουν τρελαθεί με το BL και στο σκοπευτήριο (άμεση και πρωτοφανής άνοδος των scores) αλλά και "στον πέρδικο" (όπως λένε στη Μεγαλόνησο οι κυνηγοί), μιλώντας για βολές μέχρι και 40 μέτρα (με VICTORY 35γρ νο 7 και 6 ο ένας). Κάποιες φορές ίσως οι συνθήκες της πρώτης εντύπωσης να μας παραπλανούν, Παναγιώτη, οφ'ιλος που του το έδωσες τι λέιει για το BL; Α400 πρέπει να έχει και αυτός.

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Το δε MR αποδίδει και σαν 3άρι αλλά και σαν 4άρι μαζί, όχι ενδιάμεσα, ολόκληρες τις αποστάσεις και των δύο! Το ΤΜ αντίστοιχα σαν 3άρι και 2άρι μαζί, γιά αυτό και σε πολλούς φαίνεται πολύ σφιχτό, αποδίδει μεν μέχρι τα 45 - 50 μέτρα, ξεκινάει όμως από τα 25. Όλα τα BRAIN καλύπτουν η κάθε βαθμίδα τσοκαρίσματος απόσταση όσο δύο βαθμίδες συμβατικών, αποδεδειγμένα!

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
 
Να καταθέσω εδώ τα σχόλια 3 σκοπευτών από την Κύπρο που ρίχνουν με Beretta 690 / 692 και DT11 που έχουν τις ίδΙας σχεδίασης κάννες με την Α400. Αυτοί οι φίλοι (οι 2 τακτικοί αναγνώστες του HL) έχουν τρελαθεί με το BL και στο σκοπευτήριο (άμεση και πρωτοφανής άνοδος των scores) αλλά και "στον πέρδικο" (όπως λένε στη Μεγαλόνησο οι κυνηγοί), μιλώντας για βολές μέχρι και 40 μέτρα (με VICTORY 35γρ νο 7 και 6 ο ένας). Κάποιες φορές ίσως οι συνθήκες της πρώτης εντύπωσης να μας παραπλανούν, Παναγιώτη, οφ'ιλος που του το έδωσες τι λέιει για το BL; Α400 πρέπει να έχει και αυτός.

Φιλικά
Χρήστος Σωτηρόπουλος
Κ Χρηστο ειναι ενθουσιασμενος ξυριζει λεει.sarcastic.
 
Θα ηθελα να σας επιβεβαιωσω για τα οσα λεει ο κυριος Σωτηρωπουλος το bl πραγματικα ειναι τρομερο τσοκ και κανει ολα αυτα που ειναι φτιαγμενο για να κανει με προσωπικες μου εμπειριες τοσο στο σκοπευτηριο οσο και στο κυνηγι.Το εχω δοκιμασμενο μαζι με το mr σε ολη την κυνηγετικη περιοδο (περδικα -τσιχλα) πραγματικα απιθανο!!
 
το bl πραγματικα ειναι τρομερο τσοκ και κανει ολα αυτα που ειναι φτιαγμενο για να κανει
Αν σας είναι εύκολο μπορείτε να μας πείτε για ποια πράγματα είναι φτιαγμένο το Bell ? Κάπου αρχίζω και μπερδεύομαι, βλέπω συχνές αναφορές για τα 40 μέτρα. Το ζητούμενο από το Bell, ποιο είναι;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top