Beretta Team

υπόλοιπους εκατομμύρια κυνηγούς που αγοράζουν εμπορικά και μερικές κάννες είναι πολύ επιλεκτικές.
Μην πιστεύεις ότι ακούς.
Δεν είδες όλες τις δοκιμές 1187-m2 με φθηνά εμπορικά ... τα ίδια ρίχνουν.
Έχω και αρκετές ακόμα.
Σε ούτε μια δεν είχα αξιόλογη διαφορά.

Διαφορές είχες γιατί τα τσοκ ήταν ανοιχτά και η μικρές διαφορές μεταξύ τους μεγεθύνονται.

Λοιπόν ο ένας κάνει δοκιμές με 34 γραμμάρια κσι ο άλλος με 36 πολύ δίκαια η σύγκριση κσι κάπως έτσι προσπαθεί να μας πείσει ότι δεν κάνουν διαφορά οι κανες θα ήταν βέβαια ενδιαφέρον να ρίχνουν δύο φυσιγγια ίδια εστω και ιδιογωμοση αφού τη γουστάρουμε τόσο από μια κάνη με τον απλό κώνο και τα απλά τσοκ και τον απλό αυλό είτε beretta είναι είτε μπενελι κσι από μια Οptima μπας και το καταλάβουν κάποιοι που μάλλον δικαιολογούν τις αστοχίες τους όταν κατηγορούν τα φυσιγγια τα εμπορικά που κυνηγάνε οι περισσότεροι κυνηγοι
Κάνε εσύ συγκριτικές γιατί αυτές που κάνουμε εμείς δεν θα τις πιστέψεις.
Δείξε μας τα αποτελέσματα.
 
Δεν έχουμε ιδέα από όπλα ήξερες ότι η optima έχει μεγαλύτερο κώνο πιο φαρδύ αυλό και καλύτερα τσοκ ? Από κάποιον που δεν ξέρει από όπλα...
Εσύ μάλλον δεν έχεις κάνει δοκιμές για να αναφέρεις κώνο και αυλό.
Δεν σου λέω ότι δεν ξέρεις από όπλα ... σου λέω ότι δεν έχεις κάνει δοκιμές.
Όταν με το καλό θα κάνεις ... με 5-6 φυσίγγια στα 36,5μ από το στόμιο θα δούμε τι παίζει.

Είδες τι σημαίνει ποστάρω τις δοκιμές μου ? ... μπορεί να γίνεις ρεζίλι γιατί 5-6 ίδια όπλα, τσοκ και φυσίγγια θα βρεθούν ανά την Ελλάδα.
Άν όλα ρίχνουν σχεδόν το ίδιο και το ένα βαράει τα διπλά προφανώς δεν έχουν γίνει από την ίδια απόσταση.

Θα μπορούσα και εγώ να ρίξω ένα Rooster και να φωτογραφήσω ένα Lambro.
Ή αντί από τα 36,5 να ρίχνω από τα 30 και να λέω 36,5.
Ποτέ δεν το έχω κάνει γιατί μια φορά ψεύτης, πάντα ψεύτης. ;)

Οι καλύτεροι είναι αυτοί που δεν έχουν ποστάρει ποτέ ούτε μια δοκιμή ... λένε ότι θέλουν και δεν τους πιάνεις πουθενά 🤣
Μόνο αυτοί βλέπουν θαυματουργές κάνες ...
 
Κοίτα να έρθεις σύντομα κάτω... .hair.
Θα αργήσω μάλλον ... ρίξε εσύ και βγάλε φωτό τον πίνακα ... θα τις φτιάξω εγώ ...

Το στόμιο 1,5m πίσω από την πλάκα που γράφει 36m στον Ασπρόπυργο.
Ρίξε 5-6 γνωστά φυσίγγια με νορμάλ τσοκ, όποιο θέλεις.
Μην ρίξεις ψιλά και μετράω σκάγια .. από #6 και κάτω, άντε ρίξε και ένα #8.
😍
 
Θαυματουργές κανες βλέπουν όσοι ρίχνουν πολλά φυσίγγια εμπορικά σε διάφορα θηράματα και συνθήκες εφόσον σκοπεύουν καλά και υπολογίζουν σωστά αποστάσεις ,σίγουρα δεν θα τις δουν όσοι ριχνουν200φυσιγγια το χρόνο στο θήραμα και 1000 σε χαρτόνια
 

Μήπως τον εχει κανει ο φιλος σου;;;
10 χρόνια έχει ο συγκυνηγος μου Μ2 δεν έχω δει τίποτα καλύτερο από την οπτιμα..
Ξέρεις τα περισσότερα οπλα που έκαναν κώνο είναι η BENELLI τυχαίο δεν νομίζω.
Μόλις πάρεις την μπεκάτσια ... τράβα την κατευθείαν για κώνο 🤣
Δεν σκοτώνει χωρίς κώνο 🤣
Βρε μην ακούς κοτσάνες ...
 
Δηλαδή οι εταιρείες κάνουν πειράματα και βγάζουν οπλα με διαφορετικούς αυλους ?
Κάνε μόνος σου ΣΩΣΤΕΣ δοκιμές ... αυτή είναι η συμβουλή που σου δίνω.
Και οι κυνηγοι που πάνε και επιμηκύνουν τον κώνο σαν πείραγμα για καλύτερα αποτελέσματα πάλι κάνουν πειράματα?
Πήγαινε πλήρωσε και εσύ ένα κατοστάρικο να τον κάνεις μεγαλύτερο τον κώνο απ όσο είναι ... λογικά θα σκοτώνεις ακόμα μακρύτερα και θα έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.
Κάνε και μια διεύρυνση αυλού .... ακόμα μακρύτερα.
Και ένα porting ... ακόμα μακρύτερα.
Πάρε και ένα Kicks ... ακόμα μακρύτερα.
Δεν σου λέω τι άλλο να κάνεις γιατί πλέον δεν θα βλέπεις το θήραμα ...

Αλλά μιας και το κατέχεις το θέμα κώνος ... ποιά είναι τα καλύτερα αποτελέσματα με τον κώνο ?
Και γιατί οι κώνοι γίνονται μόνο σε Benelli αφού μακρύτερος κώνος σκοτώνει πάντα μακρύτερα ?
Σε όλα τα άλλα όπλα του πλανήτη Γη δεν ισχύει αυτό και ισχύει μόνο σε Benelli ?
Ή οι άλλοι δεν θέλουν να σκοτώνουν μακρύτερα ?
Για σκέψου ...
 
Δεν έχουμε ιδέα από όπλα ήξερες ότι η optima έχει μεγαλύτερο κώνο πιο φαρδύ αυλό και καλύτερα τσοκ ? Από κάποιον που δεν ξέρει από όπλα...

Μην απαντας σε μενα....Ανθρωπους σαν και σενα που μασανε τα λογια τους ... την μια ετσι και την αλλη
γιουβετσι.....και δεν τιμουν τα παντελονια που φορανε τους εχω ''γραμμενους''.....

Αλλωστε,,,,σου απαντησε ο Βασιλης 900...
Ανεβασε φωτο με συγκριτικες δοκιμες...και ασε τα λογια του καφενειου !!
Και επειδη ξερω οτι εισαι και αγενης ( Νομος Αφρικα )....προσεχε με μενα....
 
Θαυματουργές κανες βλέπουν όσοι ρίχνουν πολλά φυσίγγια εμπορικά σε διάφορα θηράματα και συνθήκες εφόσον σκοπεύουν καλά και υπολογίζουν σωστά αποστάσεις ,σίγουρα δεν θα τις δουν όσοι ριχνουν 200φυσιγγια το χρόνο στο θήραμα και 1000 σε χαρτόνια
Για αυτό ψάχνεις ακόμα θαυματουργή κάνη ...
Και θα συνεχίζεις να ψάχνεις για πολλά χρόνια ακόμα αν ακούς άλλους. ;)
Με αγάπη στο λέω γιατί ξοδεύεσαι και παιδεύεσαι τζάμπα ...
 
Last edited:
Θαυματουργές κανες βλέπουν όσοι ρίχνουν πολλά φυσίγγια εμπορικά σε διάφορα θηράματα και συνθήκες εφόσον σκοπεύουν καλά και υπολογίζουν σωστά αποστάσεις ,σίγουρα δεν θα τις δουν όσοι ριχνουν200φυσιγγια το χρόνο στο θήραμα και 1000 σε χαρτόνια

Και αυτοι που δεν σημαδευουν καλα η δεν μπορουν να υπολογισουν αποστασεις....και ριχνουν 5-6000 φυσιγγια τι βλεπουν Γιαννη μου ???
Το χαρτονι δειχνει την διαφορα φιλε....!!!!
 
Θα αργήσω μάλλον ... ρίξε εσύ και βγάλε φωτό τον πίνακα ... θα τις φτιάξω εγώ ...

Το στόμιο 1,5m πίσω από την πλάκα που γράφει 36m στον Ασπρόπυργο.
Ρίξε 5-6 γνωστά φυσίγγια με νορμάλ τσοκ, όποιο θέλεις.
Μην ρίξεις ψιλά και μετράω σκάγια .. από #6 και κάτω, άντε ρίξε και ένα #8.
😍
ΌΧΙ φίλε μου. Θα έρθεις, θα ρίξεις,θα μετρήσεις,θα φωτογραφήσεις και θα μας δείξεις τα αποτελέσματα. Μην τα θέλεις όλα δικά σου. Δεν φτάνει που θα λερωσω το όπλο;;;;;;;
 
ΌΧΙ φίλε μου. Θα έρθεις, θα ρίξεις,θα μετρήσεις,θα φωτογραφήσεις και θα μας δείξεις τα αποτελέσματα. Μην τα θέλεις όλα δικά σου. Δεν φτάνει που θα λερωσω το όπλο;;;;;;;
ΟΚ μόλις έρθω θα πάρω τηλέφωνο.
Το καλοκαίρι έχει να πέσει πολύ δοκιμή.
 
Θα αργήσω μάλλον ... ρίξε εσύ και βγάλε φωτό τον πίνακα ... θα τις φτιάξω εγώ ...

Το στόμιο 1,5m πίσω από την πλάκα που γράφει 36m στον Ασπρόπυργο.
Ρίξε 5-6 γνωστά φυσίγγια με νορμάλ τσοκ, όποιο θέλεις.
Μην ρίξεις ψιλά και μετράω σκάγια .. από #6 και κάτω, άντε ρίξε και ένα #8.
😍
Στο Σχιστο δεν είναι η πλάκα;
 
το Σχιστό έχει πινακίδα 32μ (που είναι σωστά)
Τώρα αν πατήσεις στα 32 και τουρλώσεις λίγο κώλο θα ρίχνεις από τα 30,5 και θα λες 32.
Εεεε το όπλο απέκτησε αυτόματα μια μικρή βλητική υπεροχή. 🤣
Το έχω δει και αυτό ...
 
Στο Σχιστό δοκίμαζε ένας ένα τούρκικο sp στον πίνακα ...
Μου λέει ... ρίχνει πιο σφιχτά από το Beretta που έχω και πιο "δυνατά" γιατί τα σκάγια μαυρίζουν τον πίνακα και δεν ασπρίζουν όπως με το άλλο.
🤣
Τον ρωτάω ... με το ίδιο φυσίγγι.
Όχι μου λέει αλλά δεν παίζει ρόλο ...
🤣
Οκ λέω ... εσύ ξέρεις καλύτερα.

Ρίχνω πολύ γέλιο στο Σχιστό ... είναι όλοι εξπέρ.
 
Μην πιστεύεις ότι ακούς.
Δεν είδες όλες τις δοκιμές 1187-m2 με φθηνά εμπορικά ... τα ίδια ρίχνουν.
Έχω και αρκετές ακόμα.
Σε ούτε μια δεν είχα αξιόλογη διαφορά.

Διαφορές είχες γιατί τα τσοκ ήταν ανοιχτά και η μικρές διαφορές μεταξύ τους μεγεθύνονται.


Κάνε εσύ συγκριτικές γιατί αυτές που κάνουμε εμείς δεν θα τις πιστέψεις.
Δείξε μας τα αποτελέσματα.

Ασε ρε νεροσωληνακια με τα 1187-μ2 σου
Και εδώ μέσα στο κλαμπ μας θα κάθεσαι ήρεμα γιατί έχει ΤΣΆΙ ΜΑΙΝΆΛΟΥ 😅😅😅
 
Back
Top