Beretta Team

Ακόμα και τους Αμερικανούς στα βιντεακια τους,ο μόνος διαχωρισμός που κάνουν ανάμεσα στα δύο συστήματα λειτουργίας ( αέριο- αδράνεια) είναι η ανάκρουση και η βρωμιά...είναι όμως έτσι? μιλάμε για δύο τελείως διαφορετικά συστήματα λειτουργίας...δλδ αυτά δεν επηρεάζουν την τουφεκια και επηρεάζουν μόνο οι κάννες , οι κώνοι και οι αυλοί?
 
Βλέπω να ρίχνουμε και να μας λένε μετά ότι έπρεπε να ρίξουμε στους -20 βαθμούς ή στα 50m για να δούμε διαφορές.
.sarcastic.
Δεν παίζονται εδώ μέσα ... 🤣
Εάν δοκιμάσεται με 20 βαθμούς κελσίου κάποια φυσίγγια δεν θα πάνε καλά και τα ψιλά σκακια θα πάνε καλύτερα από το αναμενόμενο.Δοκιμές κάνες επί τόπου εγώ γέμιζα και 6.10 αξημέρωτο με τα φώτα του αυτοκινήτου έριχνα στη κωπαίδα με 0 βαθμούς και υγρασία 90+ γιατί είχα τον πίνακα μέσα στη μπαγαζιέρα τότε και μόνο ήξερα ότι το φυσίγγι αυτό αποδίδει σε αυτή τη σχετικά δύσκολη καιρική κατάσταση αν το έριχνα το ίδιο με 20 βαθμούς καμία σχέση σε όλα κατανομή ανάκρουση και διάτρηση τόσο απλά γι'αυτό ακούτε καλό φυσίγγι αλλά μια φορά έκλανε αρχίδια διότι φυσίγγι για όλα υπάρχει αλλά μόνο με διβασική και ιδιογομωση μέχρι το 0 από εκεί και κάτω σφίγγουν τα γάλατα και όσο μεγαλώνει το θήραμα σφίγγουν ακόμη και για το όπλο και για το φυσίγγι.Γιατι απλά αλλιώς συμπεριφέρεται το μέταλο της κάθε κάνης στην πολύ ζέστη και στη μεγάλη ψύξη εκτός τον ήδη επιβαρυμένο παράγοντα της υγρασίας στη γόμωση που πολλοί υποστηρίζουν ότι δε παίζει ρόλο παρόλο που κάτω του μηδενός η υγρασία δεν βρίσκεται σε πολύ μεγάλα επίπεδα .Οποίος δεν πιστεύει ότι η διαφορετική συμπεριφορά των μετάλων δε παίζει ρόλο στη ντουφεκιά να το πει στη μπενέλι που την αγαπάμε όλοι γιατί κάνει κριόγενη κατεργασία που δείχνει εμφανή βελτίωση και σε κάτι άλλες εταιρίες γιατί χρησιμοποιούν συγκεκριμένο μέταλο για την κανη και μην αναφέρω τύπους μετάλλων κάποιοι τους ξέρετε καλύτερα.Και στους Αμερικανούς που συνεχίζουν να μην χρωμιώνουν όσοι δεν παρασύρθηκαν από την μαλακία των Ευρωπαίων κυνηγών του τζίτζικα όπως και εμείς εδώ και όχι θηραμάτων που έχουν απαιτήσεις φασιανοί ,πάπια ,χήνες ,αγριόγαλοι κτλ.
 
Αυτό που θα μετράει στις κάννες σε λίγο καιρό θα είναι να είναι πιστοποιημένες για ατσάλινα σκάγια. Ο καιρός γαρ εγγύς. Ούτε βλητική ούτε γεωμετρία ούτε Κριό,τριμπορ παουερμπορ, οπτιμα, στιλιουμ
 
Αυτό που θα μετράει στις κάννες σε λίγο καιρό θα είναι να είναι πιστοποιημένες για ατσάλινα σκάγια. Ο καιρός γαρ εγγύς. Ούτε βλητική ούτε γεωμετρία ούτε Κριό,τριμπορ παουερμπορ, οπτιμα, στιλιουμ
Στα σύγχρονα γουέστερν θα λένε :Θα σε γεμίσω ατσάλι !!!!.terror..terror..terror.
 
420 μου δίνει στο 1.80
Άλλο λοτ;
Τώρα θυμήθηκα ότι έχω πάρει 428-430 ακόμα κ με 615 καψουλι.
Να δίνει η 76 φουλ τόσα μέτρα παραπάνω;
Παίζει να είναι κ ο τρόπος που κλείνω.
Πατάω στα 57 με το τρίτο που μαγκωνει κ ρελιαζω μέχρι 56.5 με omv2
 
Άλλο λοτ;
Τώρα θυμήθηκα ότι έχω πάρει 428-430 ακόμα κ με 615 καψουλι.
Να δίνει η 76 φουλ τόσα μέτρα παραπάνω;
Παίζει να είναι κ ο τρόπος που κλείνω.
Πατάω στα 57 με το τρίτο που μαγκωνει κ ρελιαζω μέχρι 56.5 με omv2
Από 3 διαφορετικούς ταχογραφους παίζει 418-423 με 686 και Drago 20
 
Back
Top