Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άσε τις μερεντες Νικηφόρε δες αυτό .
Ρε παιδιά το όπλο με την πιστολέ λαβή δεν έχει καθόλου ψάθες και σκαλίσματα . Επειδή δεν κατέχω από την γλώσσα, δεν μπόρεσα να καταλάβω έτσι είναι το σχέδιο ή το έχουν έτσι για να βάλει ο πελάτης ότι σχέδιο θέλει;

Πάντως ο Κυπρίδημος πολλές φορές λέει ότι αν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου, οι ψάθες δεν είναι απαραίτητες οπότε, δεν θα με εξέπληττε όπλο χωρίς ψάθες.
 
Ρε παιδιά το όπλο με την πιστολέ λαβή δεν έχει καθόλου ψάθες και σκαλίσματα . Επειδή δεν κατέχω από την γλώσσα, δεν μπόρεσα να καταλάβω έτσι είναι το σχέδιο ή το έχουν έτσι για να βάλει ο πελάτης ότι σχέδιο θέλει;

Πάντως ο Κυπρίδημος πολλές φορές λέει ότι αν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου, οι ψάθες δεν είναι απαραίτητες οπότε, δεν θα με εξέπληττε όπλο χωρίς ψάθες.

Στο Glock αναφερόμουν, που είναι αντίγραφο του Γερμανικού H&K VP70Z.
Α δε το ξερα αυτο
 
Ρε παιδιά το όπλο με την πιστολέ λαβή δεν έχει καθόλου ψάθες και σκαλίσματα . Επειδή δεν κατέχω από την γλώσσα, δεν μπόρεσα να καταλάβω έτσι είναι το σχέδιο ή το έχουν έτσι για να βάλει ο πελάτης ότι σχέδιο θέλει;

Πάντως ο Κυπρίδημος πολλές φορές λέει ότι αν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου, οι ψάθες δεν είναι απαραίτητες οπότε, δεν θα με εξέπληττε όπλο χωρίς ψάθες.
Μαλλον τελειοποίηση αναλόγως του γούστου του πελάτη όπως και στην μπασκουλα .
 
Ρε παιδιά το όπλο με την πιστολέ λαβή δεν έχει καθόλου ψάθες και σκαλίσματα . Επειδή δεν κατέχω από την γλώσσα, δεν μπόρεσα να καταλάβω έτσι είναι το σχέδιο ή το έχουν έτσι για να βάλει ο πελάτης ότι σχέδιο θέλει;

Πάντως ο Κυπρίδημος πολλές φορές λέει ότι αν το κοντάκι είναι στα μέτρα σου, οι ψάθες δεν είναι απαραίτητες οπότε, δεν θα με εξέπληττε όπλο χωρίς ψάθες.
Οι ψάθες τον τελευταίο καιρό ειδικά στα τουφέκια round body ή αποστρογγυλεμένης βάσης δεν χαράσονται και μένουν τα ξύλα αψάθωτα. Εδώ το έχουν ατελείωτο για τα γούστα του πελάτη.
Η βάση την έχουν ασκάλιστη 1ον για να την σκαλίσει οπως θέλει ο πελάτης. 2ον για να δειχνουν την τελειότητα της λειανσης των μεταλλων.
 
Μηπως γνωριζει καποιος ποσο κωνο ακριβως εχει η καννη της greystone;Εχει 18.2 αυλο και 7cm τσοκακια ;Το ερωτημα μπορει να εχει τεθει και παλαιοτερα αλλα αν μπορω να το εχω για να δω εαν μια καννη που εχω στην 302 με 18,2 αυλο μπορω να την βελτιωσω και μετατρεψω με τα αναλογα τσοκ θα βγαλω αποτελεσμα η θα παει στραφει η δουλεια;
Αν την πας στον σωστό μάστορα για κωννο θα γίνει καλύτερη από την greystone...
Η Α302 έχει καλύτερα μέταλλα από την greystone...
 
Αν την πας στον σωστό μάστορα για κωννο θα γίνει καλύτερη από την greystone...
Η Α302 έχει καλύτερα μέταλλα από την greystone...
Πράγματι έχει καλλίτερα μέταλλα όπως το λες τώρα όσο αφορά το κόστος 120ευρώ ο κώνος 5cm Και 80ευρώ η διαμόρφωση για 7cm τσοκ στον Κ.....,..,το 1ο και στον Λ.....το 2ο. Αξίζει το έξοδο θα δώσει το κάτι παραπάνω η θα πάνε άδικα τα ευρώ.Σημείωσε και 3 τσοκ επιπλέον κόστος. Για να σε δω;Ο δάσκαλος μου σκοποβολής στην ερώτηση μου κάνω κώνο στον 18,2 Απάντησε ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.
 
Πράγματι έχει καλλίτερα μέταλλα όπως το λες τώρα όσο αφορά το κόστος 120ευρώ ο κώνος 5cm Και 80ευρώ η διαμόρφωση για 7cm τσοκ στον Κ.....,..,το 1ο και στον Λ.....το 2ο. Αξίζει το έξοδο θα δώσει το κάτι παραπάνω η θα πάνε άδικα τα ευρώ.Σημείωσε και 3 τσοκ επιπλέον κόστος. Για να σε δω;Ο δάσκαλος μου σκοποβολής στην ερώτηση μου κάνω κώνο στον 18,2 Απάντησε ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.
Η κάννη που φοράει το όπλο σου είναι από Α303,έτσι??
Επίσης τι σπείρωμα.θα σου ανοίξει,optima??
 
Μονο ένας πενελακιας θα σου πει τα μυστικά της greystone, θαλαμη 70 χιλ, κώνος 6 εκ, 18.2 αυλός
Σε ευχαριστώ Δημήτρη για την ακριβή πληροφορία σου και σαν Μπενελακια σε βλέπω άψογα πληροφορημενο μήπως ερωτοτροπεις με την Βερέττα;Αστειεύομαι λίγο μου επιτρέπεις.
 
Η κάννη που φοράει το όπλο σου είναι από Α303,έτσι??
Επίσης τι σπείρωμα.θα σου ανοίξει,optima??
Το όπλο είναι αγορασμένο στην Γερμανία το 1982 είναι 70άρα θαλαμη 18,2 Drop in τσοκ 4 μαμα. Είναι πολύ στιβαρή κατασκευή και αδουλευτο.
 
Σε ευχαριστώ Δημήτρη για την ακριβή πληροφορία σου και σαν Μπενελακια σε βλέπω άψογα πληροφορημενο μήπως ερωτοτροπεις με την Βερέττα;Αστειεύομαι λίγο μου επιτρέπεις.
Ειμαι μπερετακιας φίλε Piter, κάτοχος 682 gold
 
Ειμαι μπερετακιας φίλε Piter, κάτοχος 682 gold
Συγνωμη φίλε μου και είσαι κάτοχος και ενός σκοπευτικου θρύλου.Το όπλο αυτό θα το αγόραζα και εγώ το 1998 από την οπλοτεχνικη τότε ξεκίνησα με το σκοπευτήριο αλλά λόγω κόστους πήρα το B425 waterfowl Και δούλεψα με αυτό και στη συνέχεια και στο κυνήγι.Ήταν βέβαια και πρόταση του δασκάλου από τη στιγμή που δεν επρόκειτο να ασχοληθω επαγγελματικά αλλά περιστασιακά και αποδειχθεί ότι είχε δίκιο.Το θυμάμαι σαν τώρα που το έπαιζα ωραίες στιγμές.
 
Συγνωμη φίλε μου και είσαι κάτοχος και ενός σκοπευτικου θρύλου.Το όπλο αυτό θα το αγόραζα και εγώ το 1998 από την οπλοτεχνικη τότε ξεκίνησα με το σκοπευτήριο αλλά λόγω κόστους πήρα το B425 waterfowl Και δούλεψα με αυτό και στη συνέχεια και στο κυνήγι.Ήταν βέβαια και πρόταση του δασκάλου από τη στιγμή που δεν επρόκειτο να ασχοληθω επαγγελματικά αλλά περιστασιακά και αποδειχθεί ότι είχε δίκιο.Το θυμάμαι σαν τώρα που το έπαιζα ωραίες στιγμές.
Κ αν σου πω ότι έχω κ 425 waterfowl θα το πιστεψεις ;
 
Στο Glock αναφερόμουν, που είναι αντίγραφο του Γερμανικού H&K VP70Z. (Και αν θυμάμαι καλά το φτιάχναμε και εμείς, εδώ, κάποτε).
Η μοναδική ομοιότητα του Glock με το vp70z είναι ότι είναι πολυμερικα.... άλλο σύστημα λειτουργίας σκανδάλης, άλλο σύστημα γενικότερα. Το Glock λειτουργεί με σύστημα browning, το vp70z έχει σταθερή κάνη...το vp70z έχει διπλής ενέργειας μόνο όπως το Beretta 92 που προοριζοταν για την Γαλλία και είχε άλλο κωδικό.. νομίζω 96 D
 
Last edited:
Το σύστημα κλειδώματος του Glock είναι όντως Browning (όπως και των περισσοτέρων).
Τα υπόλοιπα όμως (λαβή, πυροδοτικός μηχανισμός) αντιγράφουν - εξελίσσουν το Η&K VP70Z.
Το Beretta 92D είναι απλά ένα 92F με σύστημα DAO (Double Action Only), το VP70Z οπως και το Glock είναι striker-fired και τα δύο (δεν έχουν εξωτερικό "κόκορα" αλλά η σκανδάλη οπλίζει και πυροδοτεί τον επικρουστήρα "εσωτερικά").
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top