Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
μεγάλη εταιρία με τεράστια εμπειρία και μεγάλες καινοτομίες στα αυτογεμή αερίων
θεωρώ:
1)ότι έχει τα καλύτερα κυνηγετικά κοντάκια ever στα αυτογεμή της με 1 μικρή ένσταση για το κοντάκι της A400 unico και light
2)ότι έχει τις καλύτερες σκανδάλες ever στα αυτογεμή της
3)το μοντέλο urica 391 ως τον κορυφαίο μηχανισμό αερίων
4)πολύ πετυχημένο το oμptima bore
5) η επεξεργασία steelium δίνει κάννες με εντυπωσιακή απόδοση
προσωπικές γνώμες πάντα
:)
 
Μια Α400 xtreme εχω πλεον παιδια... η οποια ειναι η αληθεια οτι δειχνει σιγα σιγα αλλα σταθερα τα δοντια της...;)

Μπρρρρρρρρρρρρρρρ...ανατριχιασα... .ghe.
Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει περισσοτερο απο την πολυ επιτυχημενη 391 και εχει πολυ καλη βλητικη αποδοση, τοσο στο χαρτι όσο και στο κυνηγι... Πολυ καλες τουφεκιες....
 
Μπρρρρρρρρρρρρρρρ...ανατριχιασα... .ghe.
Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει περισσοτερο απο την πολυ επιτυχημενη 391 και εχει πολυ καλη βλητικη αποδοση, τοσο στο χαρτι όσο και στο κυνηγι... Πολυ καλες τουφεκιες....
Η Α400 καλα παει... Εγω τι κανω...:mad:
 
Χρηστο την εχει ο Αντωνης, δεν εχει δοκιμαστει ακομα στο βαλτο, περιμενε λιγες μερες ακομα... Σε γενικες γραμμες εχει εξαιρετικη τουφεκια, πολυ καλη φονικοτητα, ειναι ψιλοβαρια και ογκωδης αλλα αρκετα σταθερη... Μου αρεσει πολυ το Kick off της σε σχεση με τα αλλα Α400... Στα ατσαλινα σε δοκιμη στον πινακα τα πηγε παρα πολυ καλα αν κ θεωρω οτι δεν ειναι μετρο συγκρισης λογω της σκληροτητας τους...
Περισσοτερα θα σου πει κ ο ιδιος...
 
Χρηστο την εχει ο Αντωνης, δεν εχει δοκιμαστει ακομα στο βαλτο, περιμενε λιγες μερες ακομα... Σε γενικες γραμμες εχει εξαιρετικη τουφεκια, πολυ καλη φονικοτητα, ειναι ψιλοβαρια και ογκωδης αλλα αρκετα σταθερη... Μου αρεσει πολυ το Kick off της σε σχεση με τα αλλα Α400... Στα ατσαλινα σε δοκιμη στον πινακα τα πηγε παρα πολυ καλα αν κ θεωρω οτι δεν ειναι μετρο συγκρισης λογω της σκληροτητας τους...
Περισσοτερα θα σου πει κ ο ιδιος...
συμφωνώ καλό όπλο πολύ καλή κάννη :)
 
Ποιες οι εντυπώσεις από κατόχους της A400 Xtreme Unico στο βάλτο; Έχει δοκιμαστεί με ατσάλινα σκάγια;
http://www.berettahellas.com/index.php?option=com_content&view=article&id=179&Itemid=353&lang=el
Γιαννη αργησα να διαλεξω οπλο γι'αυτο και εδωσα κατι παραπανω να παρω ενα απο τα κορυφαια κατα τη γνωμη μου...
Τη συνήθισα σχετικα γρηγορα μιας και το περασμα απο τη benelli ηταν περιεργο...
Κανη αψογη με φοβερη φονικοτητα στα σκοτωματα της... Σε οτι εχω τουφεκισει... (Το IC της το αγαπω...)
Αν εισαι πανω στο στοχο δεν υπαρχουν παραγοντες που θα αστοχησεις...
Ωραιο ζυγισμα... Λιγο ογκωδης αλλα για το μεγεθος μου τελεια...
Τωρα για τα υδροβια θα περιμενεις κανα μηνα...:D
 
Αντώνη να σε ρωτήσω και εγώ κάτι για το όπλο σχετικά με το kickoff.
Στο σημείο που είναι το kickoff δεν ενοχλεί στο να φύγεις εκτός σκοπευτικής γραμμής ; Για παράδειγμα να ρίξεις το πρώτο φυσίγγι και στο δεύτερο να φύγεις λίγο, λόγω της κίνησης που κάνει το kickoff ή δεν ισχύει αυτό;
 
Αντώνη να σε ρωτήσω και εγώ κάτι για το όπλο σχετικά με το kickoff.
Στο σημείο που είναι το kickoff δεν ενοχλεί στο να φύγεις εκτός σκοπευτικής γραμμής ; Για παράδειγμα να ρίξεις το πρώτο φυσίγγι και στο δεύτερο να φύγεις λίγο, λόγω της κίνησης που κάνει το kickoff ή δεν ισχύει αυτό;

Δεν ισχύουν αυτά Κώστα, τα έχω ακούσει και γω να λέγονται αλλά δεν ισχύουν. :)
 
Αντώνη να σε ρωτήσω και εγώ κάτι για το όπλο σχετικά με το kickoff.
Στο σημείο που είναι το kickoff δεν ενοχλεί στο να φύγεις εκτός σκοπευτικής γραμμής ; Για παράδειγμα να ρίξεις το πρώτο φυσίγγι και στο δεύτερο να φύγεις λίγο, λόγω της κίνησης που κάνει το kickoff ή δεν ισχύει αυτό;
Κωστα οπως λεει και ο ALTAIR δεν ισχυουν αυτα,εγω που ειχα περυσι την A400 XPLOR LIGHT KICK OFF ουτε καν διαπιστωσα κατι τετοιο,αντιθετως ειδα πολυ φονικα σκοτωματα και με μηδενικη ανακρουση(λες και εριχνα με φλομπερ) σε σχεση με benelli που κυνηγαω μια ζωη!!Το μονο ελαττωμα που βρηκα, ηταν το κλειστρο οταν δουλευε ακουγοταν στο κλεισιμο του ενας μεταλλικος ηχος απο τη βαση του οπλου σαν τσιγγινος,ενω αυτο δεν το ειχα ξανα συναντησει σε πρηγουμενα μοντελα beretta,οπως 301,302,303 και 391urica i που περασαν απο τα χερια μου κατα το παρελθον.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top