Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα. Ψαχνοντας για οπλο εχω δει αρκετες καραμπινες αλλα ολες αδρανειας. Εχω ξεχωρισει τις M2 και Montefeltro. Χθες καναμε μια ανταλλαγη με τον φιλο και κυνηγησα με την 302 του. Ομολογω οτι η μειωμενη αισθηση της ανακρουσης μου αρεσε παρα πολυ (κυνηγαω με s/p) και σκεφτηκα πως μια αεριων ισως να μου ταιριαζει καλυτερα. Ποια η αποψη σας για την A300 Outlander ;
Beretta είναι ... Δεν παθαίνει τίποτα, go for it.
 
Καλησπερα. Ψαχνοντας για οπλο εχω δει αρκετες καραμπινες αλλα ολες αδρανειας. Εχω ξεχωρισει τις M2 και Montefeltro. Χθες καναμε μια ανταλλαγη με τον φιλο και κυνηγησα με την 302 του. Ομολογω οτι η μειωμενη αισθηση της ανακρουσης μου αρεσε παρα πολυ (κυνηγαω με s/p) και σκεφτηκα πως μια αεριων ισως να μου ταιριαζει καλυτερα. Ποια η αποψη σας για την A300 Outlander ;
Πολύ ωραίο όπλο και καλή τιμή.
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Κάτοχος bellmonte 2 και προσπαθώ να καταλάβω τι κάνουν εκεί στην Ισπανία. Βλητικα σε σχέση με την προηγούμενη καραμπίνα franchi που είχα η Bellmonte είναι αρκετά κατώτερη. Έτσι λοιπόν άρχισα να ψαχνομαι, διάβασα και άλλες αναφορές εδώ στο forum και μέτρησα τα τσοκ. Όντως φοράει Optima plus για αυλό 18,6 ενώ το όπλο είναι 18,4! Το 1* είναι 2* και... το 5* απλά δεν κάνει σύσφιξη! Τι φάση ρε παιδιά?! Κοιτάζω να πάρω ενα after market, κατι φθηνό. Σε Gemini. Αλλά δεν ξέρω τι να πάρω! Beretta optima ή μήπως Crio plus για Benelli που αν δεν κάνω λάθος έχει αυλό 18,4.
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Κάτοχος bellmonte 2 και προσπαθώ να καταλάβω τι κάνουν εκεί στην Ισπανία. Βλητικα σε σχέση με την προηγούμενη καραμπίνα franchi που είχα η Bellmonte είναι αρκετά κατώτερη. Έτσι λοιπόν άρχισα να ψαχνομαι, διάβασα και άλλες αναφορές εδώ στο forum και μέτρησα τα τσοκ. Όντως φοράει Optima plus για αυλό 18,6 ενώ το όπλο είναι 18,4! Το 1* είναι 2* και... το 5* απλά δεν κάνει σύσφιξη! Τι φάση ρε παιδιά?! Κοιτάζω να πάρω ενα after market, κατι φθηνό. Σε Gemini. Αλλά δεν ξέρω τι να πάρω! Beretta optima ή μήπως Crio plus για Benelli που αν δεν κάνω λάθος έχει αυλό 18,4.
crio plus, γτ αν πάρεις optima plus θα είναι πάλι ένα άστρο πιο ανοιχτό, γτ θα είναι υπολογισμένο για τον 18.6
 
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιο μπλέξιμο από την εταιρεία που έβγαλε την es100. Ένα τόσο αξιόπιστο όπλο.
το
Η es 100 φοραγε μομπιλ οποτε βταν ολα 18.3-4 τωρα τα οπτιμα πλας ειναι ολα 18.6 λογηκα δεν αλαζουν τη γραμη παραγωγης για λογους κοστους παρε δυο gemini σε νουμερο που δοευεις ενα ανοιχτο και ενα σφιχτο και εισαι κομπλε τα ανοιχτοτερης διαμετρου τσοκ δεν εχουν μονο λιγοτερη συσφιξη σπανε και τα κεντρα λογο διαφορας αυλου φουστας τσοκ
 
το
Η es 100 φοραγε μομπιλ οποτε βταν ολα 18.3-4 τωρα τα οπτιμα πλας ειναι ολα 18.6 λογηκα δεν αλαζουν τη γραμη παραγωγης για λογους κοστους παρε δυο gemini σε νουμερο που δοευεις ενα ανοιχτο και ενα σφιχτο και εισαι κομπλε τα ανοιχτοτερης διαμετρου τσοκ δεν εχουν μονο λιγοτερη συσφιξη σπανε και τα κεντρα λογο διαφορας αυλου φουστας τσοκ
Σπάνε τα κέντρα λόγω διαφοράς αυλού- φουστας τσοκ; Δηλαδή;
 
Σπάνε τα κέντρα λόγω διαφοράς αυλού- φουστας τσοκ; Δηλαδή;
Ναι αυτο εχω διαβασει οτι σημβαινει και σηγκεκριμενα στο σαιτ του παπατσαρουχα για τα maxxwell μομπιλ που δινει με φουστα 18.9 για τον 18.3 αυλο εχω το 3*
 
Καλες γιορτες φιλοι μπερεττακιδες. Σας ευχομαι υγεια πανω απ'ολα και παντα ζεστες καννες.
Ερωτηση:
Τα Α300-1-2-3 λειτουργουν αξιοπιστα με ελαφριες γομώσεις 24-28 γρ?
Μιλαμε γαι εμπορικα φυσιγγια, δεν ειμαι ιδιογομωτης
 
Τα Α300-1-2-3 λειτουργουν αξιοπιστα με ελαφριες γομώσεις 24-28 γρ?

Σε Α303 magnum φέτος Σεπτέμβριο με υψηλές θερμοκρασίες είχα συνεχείς εμπλοκές (αδυναμία στην τροφοδοσία του δεύτερου φυσιγγίου), με super kill 28γρ σκοπευτικά και lambro series 2 28γρ. Να σημειώσω πως το όπλο είναι ελάχιστα δουλεμένο και καλά καθαρισμένο. Με μεγαλύτερες γομώσεις δεν είχα κανένα πρόβλημα. 24άρια δεν έχω ρίξει.
 
Καλησπέρα. Πριν λίγο καθάρισα το 690 κι οπως ήταν λυμένο πάτησα το πυρακι που δίνει εντολή στην πεταλούδα να έρθει στη θέση της απο την ανοιχτή θέση στην κλειστή για να τη δουλέψω αφού είχα βάλει λίγο λαδάκι. Πάω μετά να την κλειδωσω στην ανοιχτη θέση τίποτα και το πυράκι έμεινε μέσα, με αποτέλεσμα να ανοιγει το οπλο και η πεταλούδα να μένει στην ευθεία. Έχει τύχει σε κάποιον αυτό; Μπορώ να το αντιμετωπίσω ή να το πάω οπλουργό κατευθείαν; Κι αν ναί σε ποιόν οπλουργό;
 
δέσε το όπλο και βάλε την πάπια να δώσουν εντολή οι εξωλκείς ,δοκίμασε να πατήσεις σκανδάλη χτύπημα κοντάκι και ξανά πάτα σκανδάλη ή άλλαξε κάννες με τον επιλογέα και ξαναπάτα

αν δεν ανοίξει έτσι ,με ένα κατσαβίδι σπρώξε το πυράκι ακόμα πιο μέσα δουλεύονταν την πεταλούδα με κατευθυνση την ανοιχτή θέση
 
δέσε το όπλο και βάλε την πάπια να δώσουν εντολή οι εξωλκείς ,δοκίμασε να πατήσεις σκανδάλη χτύπημα κοντάκι και ξανά πάτα σκανδάλη ή άλλαξε κάννες με τον επιλογέα και ξαναπάτα

αν δεν ανοίξει έτσι ,με ένα κατσαβίδι σπρώξε το πυράκι ακόμα πιο μέσα δουλεύονταν την πεταλούδα με κατευθυνση την ανοιχτή θέση
Τίποτα Παύλο τα έκανα όλα αυτά. Αυτό που βλέπω είναι κάπως πιο μέσα το πυράκι ίσως έσπασε εσωτερικά και δεν κλειδώνει η πεταλουδα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top