Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αντε αποφασιστε!!!
Να γεμίσουμε και καμμια σελίδα και από εδώ γιατί η μπερετοπαρεα είναι πεσμένη τελευταία.
 
Last edited:
Οπως εγραψε και το φιλαρακι μου στο benelli team...
τι να γραψει κανεις για τα beretta????.xm..xm..xm.
τα τουφεκια αυτα πανε μονα τους....
 
Ήρθε η κούκλα μου! Κάννη 71cm με αυλό 18,3 και mobile choke! Κυριολεκτικά έχει ρίξει 4 φυσίγγια. Ο κάτοχός της μετά το πρώτο κυνήγι αγόρασε 61cm λόγω πυκνού. Επιτέλους θα πραγματοποιήσω το απωθημένο μου!
Εφαρμογή τέλεια με το όπλο απλά ένα μικρό αραλίκι με την πάπια λόγω της Optima μαμα.
Ευχαριστώ τον Μάκη που είδε την αγγελία με τα αετίσια τσακίρικα μάτια του, έκανε την πρώτη επαφή και μετά με ενημέρωσε.
Ευχαριστώ και τον κάτοχο της κάννης τον Μιχάλη από την Σκόπελο για την ειλικρίνειά του και την εμπιστοσύνη που μου έδειξε η οποία ήταν αμοιβαία. Τέτοιοι άνθρωποι αν ήμασταν όλοι θα είχαμε μια καλύτερη κοινωνία.
Μέχρι το Σάββατο ελπίζω να τη δοκιμάσω καιρού θέλοντος. Βέβαια να είμαστε γεροί, θα περιμένω για εντυπώσεις του χρόνου σε θηράματα...View attachment 226
View attachment 227
View attachment 228
View attachment 229
View attachment 230
Παλικάρια μπορείτε βλέποντας τις φωτο να μου πείτε αν μπορώ να ρίξω άφοβα ατσάλινα;
 
Έχει σφραγίδα όπως αυτή της εικόνας;
Ή να γράφει "SP" όπως τα τσοκάκια της προηγούμενης κάννης; ;)
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    3,6 KB · Προβολές: 6
Να όπως γράφει ο Μάκης είναι BP. Και η Optima είναι ΒΤ.
SP δεν έχει ούτε η μία ούτε η άλλη όπως επίσης δεν έχει καμμιά και την σφραγίδα για ατσάλινα που παραθέτει ο Βασίλης. Αν ισχύει αυτό που αναφέρει ο Μάκης τότε είμαι Οκ.
Τo SP το έχουν τα τσοκ της Optima (Optima Plus) όπως το έχουν και τα mobile.
 
Last edited:
Για μετά το 1997 εγώ ξέρω ότι τα όπλα δοκιμάζονται στις 1370 πιέσεις, αυτό για τα ατσάλινα το αγνοούσα... Κύριε Χρήστο κάντε και ένα τηλεφώνημα στην Beretta Hellas για να είστε σίγουρος...
 
Εχετε δικιο κυριοι...
Το SP αναφερεται στα mobile chokes της beretta... οχι στις κανες...
Γραψτε λαθος... Μακη εχεις δικιο...
 
Για μετά το 1997 εγώ ξέρω ότι τα όπλα δοκιμάζονται στις 1370 πιέσεις, αυτό για τα ατσάλινα το αγνοούσα... Κύριε Χρήστο κάντε και ένα τηλεφώνημα στην Beretta Hellas για να είστε σίγουρος...
Μου έκανε τηλεφώνημα ο ............... Μάκης. Αυτό φτάνει. Νόμος! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top