Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είναι τρελό σε μια περίοδο προετοιμασίας που ο καθείς ψάχνετε για αγορές ( περίπου το 80% των σοβαρών αγορών τώρα γίνεται στους νεκρούς μήνες ) όπλων και ούτο καθεξής ,να σου λένε να περιμένεις να το πάρεις μετά από μήνες χάνοντας ουσιαστικά σχεδόν την σεζόν...;)
 
αυριο έχει επώμιση την Α400 XP σε 76αρα καλάμι που έχει δύο όπλα
Είμαι περίεργος να δω αν θα την βρεις τόσο ενοχλητικά μπροστόβαρη όσο είχα βρει εγώ την urica 2 σε 76. Την είχα δει σε ένα μαγαζί και λέω.....ουάοοοο.....μόλις την έπιασα 5" μου κόπηκε η χαρά. Δεν περίμενα τέτοια διαφορά με την 71.
Τώρα βέβαια έχουν αλλάξει οι εποχές, με βαρίδια, αντιβαρα κτλ.
 
Πάντως πιστεύω ότι τελικά το ελατήριο μπροστά γύρω απ την αποθήκη κάνει τα όπλα πιο μπροστοβαρα, αν είναι κι 76 εκ ε όσο να ναι θα είναι αισθητό. Κάποτε είχα δει στη διαφήμιση της xlr5 έλεγε με ελατήριο μπροστά για καλύτερο ζυγισμα. Συγκρίνοντας τη με τη maxus και οι 2 με 71 εκ, η maxus ήταν πιο ισορροπημένη. Η xlr5 ειναι λίγο μπροστοβαρη. Για κάποιους φυσικά αυτό είναι και καλό.
 
A400 XP 71cm
View attachment 1962

A400 XP 76cm
View attachment 1963

Στην επωμιση δεν είδα αισθητή διαφορά που να με κάνει να μην επιλέξω την 76
Εμφανισιακά μου αρέσει ποιο πολύ η παραλλαγή βάλτου . Συμφωνω για 76 cm αφού δεν σε ενοχλεί .Παυλο έχει δυο στόχαστρα ;
 
Ναι είναι πιο ωραίο το καλάμι ,επίσης είχε και την bottomland ωραία παραλλαγή και αυτή αλλά αν την αφήσεις κάτω την έχασες .sarcastic.

Δύο στόχαστρα ναι
« ωραία παραλλαγή και αυτή αλλά αν την αφήσεις κάτω την έχασες « τι μου θύμησες ..... :rolleyes:
 
Διαβάζοντας τα μυνήματα του Παύλου και όχι μόνο, που έχει επωμιση τόσα όπλα ώστε να μπορεί να καταλήξει στην αγορά του, σκέφτομαι εμάς που ζούμε στην επαρχία και όχι σε μεγαλούπολης να θέλουμε να κάνουμε μια παρόμοια αγορά και μα μην μπορούμε έστω μα δούμε το όπλο. Γιατί τα περισσότερα καταστήματα στηβ επαρχια δεν έχουν την ποικιλία των μεγάλων καταστημάτων των μεγάλων πόλεων. Έτσι τα περισσότερα όπλα μου τα έχω αγοράσει από φωτογραφίες, βιντεάκια και παρουσιάσεις στο διαδίκτυο και τον έντυπο τύπο. Εκτός αν είσαι τυχερός και ξέρεις κάποιον στο τόπο σου να έχει το όπλο που θέλεις..
 
A400 XP 71cm
View attachment 1962

A400 XP 76cm
View attachment 1963

Στην επωμιση δεν είδα αισθητή διαφορά που να με κάνει να μην επιλέξω την 76
Τι συζητάμε τώρα 71 ή 76 cm αν δεν κάνω λάθος είναι 40 γραμμάρια η διαφορά του.
Όποια και να διαλέξεις, σε όποια παραλλαγή, είναι όλες πολύ ωραίες. Καλορίζικο και καλοτούφεκο να είναι Παύλο.
 
Η A400 ACTION με gun pod χωρίς το σύστημα kick off,αλλά με το πέλμα MICRO CORE, που είναι μαλακό και λείο, τι λέει σαν όπλο;
Ρωτάω γιατί την έχει ένας συνάδερφός μου,ο οποίος την πήρε καινούρια το 2015 από ενα μαγαζί στην Πάτρα στα 1600+€ και επειδή δεν έχει χρόνο και χρήμα ,λόγω οικογενείας, μου είπε θα την δώσει 1000€. Είναι με 66αρα κάννη και το gun pod αναγράφει ότι έχει ρίξει 760 φυσίγγια .
Την έχει κανένας να μου πει δυο λόγια;
 
Η A400 ACTION με gun pod χωρίς το σύστημα kick off,αλλά με το πέλμα MICRO CORE, που είναι μαλακό και λείο, τι λέει σαν όπλο;
Ρωτάω γιατί την έχει ένας συνάδερφός μου,ο οποίος την πήρε καινούρια το 2015 από ενα μαγαζί στην Πάτρα στα 1600+€ και επειδή δεν έχει χρόνο και χρήμα ,λόγω οικογενείας, μου είπε θα την δώσει 1000€. Είναι με 66αρα κάννη και το gun pod αναγράφει ότι έχει ρίξει 760 φυσίγγια .
Την έχει κανένας να μου πει δυο λόγια;
Την action αλλά με kick off τη πήρε φίλος προπερυσι και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος Διαμαντή από τις τουφεκιές της και γενικά από τ όπλο.πολυ εύκολο όπλο με πολύ καλά χαρακτηριστικα
 
Την action αλλά με kick off τη πήρε φίλος προπερυσι και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένος Διαμαντή από τις τουφεκιές της και γενικά από τ όπλο.πολυ εύκολο όπλο με πολύ καλά χαρακτηριστικα
Ευχαριστώ πολύ Ευριπίδη.
Κάποιος που να την έχει και να την έχει δοκιμάσει αρκετά, ας μου πει γενικά δυο κουβέντες....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top