Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Άκρως επαγγελματική αντιμετώπιση,φαντάζομαι το ίδιο θα έκανε και στην Αμερική ή την Ιταλία η κυρία beretta....
Αυτό είναι καθαρά θέμα της εδώ αντιπροσωπείας .ας στείλει ένα mail gardone και θα δεις αντιμετώπιση
 
Αυτά βλέπω και ακούω και λέω να κάτσω στα αυγά μου, ένα όπλο του 1977 λέω για την Α 301 δεν παραπονεθήκε ποτε και δεν μου ζήτησε πότε τίποτε, για αυτό πιθανόν θα προσανατοληστω σε κάποιο παιδί της Α 302 η εγγόνι της Α 303 .Πάντως να παίρνεις κάτι της κουτας και με το καλημέρα να σου βγάζει θέμα είναι ότι χειροτερο βέβαια συμβαίνουν αυτά, ευχομαί στον φίλο να βρεθει η λυση και πιστευω ότι είναι κάποια λεπτομερεια και να είναι καλορίζικο.
Κι εγώ κράτησα μια beretta φίλε. Ότι συμβαίνει μην σε απωθει σε κάτι νεοτερο
 
Φίλε Λευτέρη όπως σου λέει και ο Ευρυπίδης!Κάνε άλλο ένα καλό καθάρισμα,αν μπορεί να βρεις και κάποιο αλλο σαν το δικό σου ντουφέκι να δοκιμάσεις με άλλη κανη και την δικιά σου κανη σε άλλον κορμό!Αν και πιστεύω πως κάποιο άλλο θεματακι θα είναι,αν και άμα πας σε έναν καλό οπλουργο θεωρώ πως θα λυθεί το προβλημα!Πάντως μην αφήσεις να σε επηρεάσει αυτή η ζημιά!
Ευχαριστώ Ηλία τα ίδια μου είπε και ο Ευριπίδης στο τηλέφωνο μόλις βρω άκρη θα σας ενημερώσω εννοείται..
 
Είναι να μην σου κάτσει,μαύρες εμπειρίες. Οι εταιρίες το χουν παραχεσει το θέμα και ρισκάρουν ακόμα και το όνομα τους στο χάος της μαζικής παραγωγής. Αρκετά κομμάτια του μοντέλου παρουσίασαν θέματα τα οποία λύνονται εύκολα.αλλα όσο να πεις νέα όπλα.
Προχθές σε γνωστό οπλουργο υπήρχαν 4 5 bellmonte με παρόμοια θέματα στο κλείστρο ,στην τροφοδοσία κλπ. Πάει ο τάδε να πάρει νέο αδρανειας και με τουφέκια καλή και βγαίνει... Τι να πω
 
Πήρες καινούργιο εργαλείο και δεν λες τίποτα!
Καλορίζικο φιλαράκι δεν πιστεύω να είναι κάτι σημαντικό οι εμπλοκές.
Πήρα ρε Γιώργο δεν στο είπα για να σε κάνω έκπληξη αλλά η έκπληξη ήταν δικια μου μόλις το δοκίμασα ευχαριστώ πάντως φίλε να είσαι καλά!!!
 
δες το δοντακι που κραταει τα φυσιγγια στη αποθηκη.
ισως καθυστερει κλασμα δευτερολεπτου να ανοιξει και να απελευθερωσει φυσσιγγι.
το αφηνει οταν το κλειστρο αρχιζει να επανερχεται και οχι οταν ειναι στο τερμα , οπως ειναι το σωστο (μαλλον ;;;;δεν ξερω τις καινουργιες εχω 303)
δες πως ανοιγει αυτο το δοντι κατα τη λειτουργια.
παιξτο να μαλακωσει λαδωσε το καθαρισετο κλπ
παντως ειναι προβλημα συγχρονισμου που μαλλον επιλυεται ευκολα.
Κι εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω στην αρχή λέγαμε ότι δεν φτάνουν τα αέρια να σπρώξουν το κλειστό αλλά αν γινόταν αυτό δεν θα μου πετούσε τον άδειο καλυκα οπότε πιστεύω ότι έχεις δίκιο Ευχαριστώ θα το ψάξω σίγουρα!!!
 
Προχθές σε γνωστό οπλουργο υπήρχαν 4 5 bellmonte με παρόμοια θέματα στο κλείστρο ,στην τροφοδοσία κλπ. Πάει ο τάδε να πάρει νέο αδρανειας και με τουφέκια καλή και βγαίνει... Τι να πω

υπάρχουν και τα σκυλιά που λέγονται franchi affinity βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο με τα benelli μιας και είναι ίδια και δεν έχουν παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα,,,γιατί να πάρεις Bellmonte ;
 
Λευτέρη η άποψη μου είναι πως αν πρόκειται για καινούριο όπλο να το πας πίσω. Καινούριο όπλο και να πηγαίνεις σε οπλουργο ή να κανεις μόνος σου μοντιφιές; Δεν θα το έκανα ποτε φίλε.
Αυτό που είπε ο Ευριπίδης παίζει ΑΠΛΆ θα αρχίσουν να το σκαλίζουν όμως δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο όπως είπες αν βάλεις χέρι χάνεις και την εγγύηση...
 
Για εμένα πάντως η λύση είναι μία αν είναι καινούριο το όπλο. Πίσω στην εταιρεία για αλλαγή ή διόρθωση. Κατασκευαστικά λάθη συμβαίνουν, δεν σημαίνει ότι το μοντέλο αυτό είναι μάπα, αλίμονο! Και φυσικά εγώ σαν Βασίλης και χωρίς να κατακρίνω κανέναν άλλον δεν θα το πουλούσα το όπλο. Το θεωρώ ανήθικο να πουλήσω προβληματικό όπλο σε όποιον και να το έδινα ότι και να του έλεγα. Δεν κρίνω κανέναν άλλον, το λέω για τον εαυτό μου μόνο!
 
Λύση είναι mail στην beretta Hellas με κοινοποίηση beretta italy και 100+ υπογραφές από το HL
προυπόθεση στο mail να υπάρχει σεβασμός και ουσία για την διεκδίκηση αυτού που μας ανήκει........................................................................................................................ ;)
διαβάζοντας ένα κείμενο που με καλύπτει υπογράφω 1ος
γίνεται κοι;;;; η μήπως λέτε ότι ο Μάκης νυστάζει;;;;;; think
 
υπάρχουν και τα σκυλιά που λέγονται franchi affinity βγαίνουν από το ίδιο εργοστάσιο με τα benelli μιας και είναι ίδια και δεν έχουν παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα,,,γιατί να πάρεις Bellmonte ;
Έλα ντε????!!!! Είναι και άσχημες...
 
Αν και σύμφωνα με το παρακάτω link δεν χρειάζεται, δοκίμασες να τη "στρώσεις" ρίχνοντας μερικά βαριά φυσίγγια;
https://www.fieldandstream.com/blogs/gun-nut/2009/11/bourjaily-berettas-shotgun-break-machine
Έριξα καμία 10αρια βαριά τα έριχνε κανονικά μόνο ένα το έκανε εμπλοκή αλλά όλα τα 34αρια εμπλοκή? Κάτι δεν πάει καλά...
 
Φίλε Λευτέρη εγώ θα πήγαινα από την beretta hellas,θα μιλούσα μαζί τους και αν δεν με καλυπτε η απάντηση θα έστελνα mail στην beretta στην Ιταλία και μετά θα άρχιζα τα πειράματα στους εδώ "οπλουργους",φιλικά πάντα:)
Αν είχα τ όπλο εδώ σε 3-4 μέρες θα κελαηδούσε κανονικα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top