Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είσαι απόλυτος Ευριπίδη ε;
Θα στο πω απλα επειδή εχω δοκιμάσει πολλα τσοκ στη συγκεκριμενη.μονο για πάπια θελεις συγκεκριμενο τσοκ.με τον κύλινδρο της τουφεκας ως τα 30 μετρα ευκολα.το 4αρι σε καλύπτει ως τα 40.το 3αρι της τα εχει τα 45 και για αποστάσεις κοντα στα 55 το φουλ.αν θες τουφεκιες πανω απ τα 55 πάρε κατι καλο after market.Φερε το κοντακι ακριβώς απανω σου και αυτα που σου εγραψα ισχύουν στη συγκεκριμένη μπερετα
 
Θα στο πω απλα επειδή εχω δοκιμάσει πολλα τσοκ στη συγκεκριμενη.μονο για πάπια θελεις συγκεκριμενο τσοκ.με τον κύλινδρο της τουφεκας ως τα 30 μετρα ευκολα.το 4αρι σε καλύπτει ως τα 40.το 3αρι της τα εχει τα 45 και για αποστάσεις κοντα στα 55 το φουλ.αν θες τουφεκιες πανω απ τα 55 πάρε κατι καλο after market.Φερε το κοντακι ακριβώς απανω σου και αυτα που σου εγραψα ισχύουν στη συγκεκριμένη μπερετα
Ισχύουν τα ίδια για την beretta 391 teknys ; Παλι με 18.6 αυλό και τσοκ optima plus ;
 
Ισχύουν τα ίδια για την beretta 391 teknys ; Παλι με 18.6 αυλό και τσοκ optima plus ;
Εννοειται.επειδή παραπανω εκανα ενα λαθος οι δοκιμές που εχω κανει με την 391 ειναι στις βλητικές δοκιμές σελ.120.δειτε τις κατανομές του 3αριου optima plus στα 36 μετρα και θα καταλαβετε γιατι λέω οτι το 3αρι τα εχει τα 45.οταν τις δείτε θελω γνωμες
 
Δεν είμαι μεγάλος γνώστης αλλά βλέποντας το ποστ με τις δοκιμες κατάλαβα γιατί το παλικάρι που την είχε μου είπε πως στις τσίχλες, τρυγόνια και λοιπά περιστεροειδή να μην βγάζω το 3* απο πάνω όπως έκανε και εκείνος !!! Αφού όταν έβαψε την κάννη μετα την αφαίρεση της ριγας έδωσε και το 3αρι για βάψιμο .sarcastic.
 
Καλησπερα σε ολα τα μελη!
Μεσα στις επομενες μερες θα προβω στην αγορα μιας καραμπινας μαρκας Beretta!To οπλο το οποιο εχω άχτι να αγοράσω εδω και χρονια, ειναι η BERETTA STONECOAT TEKNYS GOLD (αυτη με το πρασινο δακρυ) και το βρισκω μεταχειρισμενο σε παρα πολυ καλη κατασταση...
Το θεμα μου, ομως ειναι οτι οσο περνουν η μερες και ερχεται η μερα της αγορας, με πιανει ενα αγχος, για το αν κανω σωστη επιλογη και για το αν θα ηταν καλυτερο να εξετασω και την αγορα καποιου πιο καινουργιο μοντελου Beretta και ισως και καποιου οπλου το οποιο θα το αγορασω καινουργιο απο καταστημα.
Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι 1100 ευρω(πληροφοριακα).
Σας παρακαλω λοιπον, να με συμβουλευσετε με τις γνωσεις σας και την εμπειρια σας!Ειμαι σε μεγαλο διλημμα και πρεπει να παρω την αποφαση...
 
Καλησπερα σε ολα τα μελη!
Μεσα στις επομενες μερες θα προβω στην αγορα μιας καραμπινας μαρκας Beretta!To οπλο το οποιο εχω άχτι να αγοράσω εδω και χρονια, ειναι η BERETTA STONECOAT TEKNYS GOLD (αυτη με το πρασινο δακρυ) και το βρισκω μεταχειρισμενο σε παρα πολυ καλη κατασταση...
Το θεμα μου, ομως ειναι οτι οσο περνουν η μερες και ερχεται η μερα της αγορας, με πιανει ενα αγχος, για το αν κανω σωστη επιλογη και για το αν θα ηταν καλυτερο να εξετασω και την αγορα καποιου πιο καινουργιο μοντελου Beretta και ισως και καποιου οπλου το οποιο θα το αγορασω καινουργιο απο καταστημα.
Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι 1100 ευρω(πληροφοριακα).
Σας παρακαλω λοιπον, να με συμβουλευσετε με τις γνωσεις σας και την εμπειρια σας!Ειμαι σε μεγαλο διλημμα και πρεπει να παρω την αποφαση...
Αν ειναι με optima κανει μην το σκεφτεσαι ουτε λεπτο.αν δεν ειναι βρες αλλη 391 με optima κανη.καινουργιο μοντελο μπερετα οχι.αμεσως μετα 302 ή 303
 
Αν ειναι με optima κανει μην το σκεφτεσαι ουτε λεπτο.αν δεν ειναι βρες αλλη 391 με optima κανη.καινουργιο μοντελο μπερετα οχι.αμεσως μετα 302 ή 303
Eυριπιδη καλησπερα!Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν η κανη ειναι optima παντως ξερω οτι εχει optima τσοκ!Τωρα αν το γεγονος οτι εχει οπτιμα τσοκ συνεπαγεται οτι εχει και οπτιμα κανη δεν το ξερω...
 
Eυριπιδη καλησπερα!Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν η κανη ειναι optima παντως ξερω οτι εχει optima τσοκ!Τωρα αν το γεγονος οτι εχει οπτιμα τσοκ συνεπαγεται οτι εχει και οπτιμα κανη δεν το ξερω...
Τσεκαρε αν η κανη ειναι optima.αν ειναι θα το γράφει αλλιως πουλιέται εδω μεσα στο φορουμ μια ιδια μ αυτη που θες με 76 π.και ειναι σίγουρα optima.δε ξερω ομως αν εχει πουληθει
 
Eυριπιδη καλησπερα!Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν η κανη ειναι optima παντως ξερω οτι εχει optima τσοκ!Τωρα αν το γεγονος οτι εχει οπτιμα τσοκ συνεπαγεται οτι εχει και οπτιμα κανη δεν το ξερω...
Χρήστο η επιλογή σου είναι άριστη όπως λέει κι ο Ευρι
τα τσοκ αν είναι optima 7ποντα τότε και η κάννη είναι
ρίξε μια ματιά κι εδώ μια αγγελία που έβαλα για λογαριασμό φίλου
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-optima.1429/
 
Χρήστο η επιλογή σου είναι άριστη όπως λέει κι ο Ευρι
τα τσοκ αν είναι optima 7ποντα τότε και η κάννη είναι
Τα τσοκ ειναι σιγουρα optima αλλα δεν ξερω αν ειναι 7 ποντους...Ειναι δηλαδη σιγουρο Μακη οτι αν ειναι optima τα τσοκ ειναι και η κανη?ν
Την τιμη των 1100 ευρω την θεωρειτε λογικη για το συγκεκριμενο οπλο?
 
Τα τσοκ ειναι σιγουρα optima αλλα δεν ξερω αν ειναι 7 ποντους...Ειναι δηλαδη σιγουρο Μακη οτι αν ειναι optima τα τσοκ ειναι και η κανη?ν
Την τιμη των 1100 ευρω την θεωρειτε λογικη για το συγκεκριμενο οπλο?
καλή τιμή είναι αλλά αυτή του φίλου είναι 850 ευρω
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/beretta-optima.1429/
 
Τα τσοκ ειναι σιγουρα optima αλλα δεν ξερω αν ειναι 7 ποντους...Ειναι δηλαδη σιγουρο Μακη οτι αν ειναι optima τα τσοκ ειναι και η κανη?ν
Την τιμη των 1100 ευρω την θεωρειτε λογικη για το συγκεκριμενο οπλο?
Πολλα ειναι για τωρα.με 1100 παιρνεις καινουργιο
 
Γιατι τι εχουν αυτες οι οπτιμα σχετικα με τοις παλεοτερες που ηταν 18,3 ειχα οπτιμα κανη και δεν ειδα να κανει κατι που να με τρελανει με την 303 ποιο μακρια βαραγα
Αλλάζουν πολλα σε θεμα κατανομής και απόδοσης
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top