Beretta clay target gun

Η μέρα με την νύχτα το ένα όπλο με το άλλο!
Το ASE είναι ένα so σε ποιότητα ενώ το DT ένα 692 με κλειδιά κέρστεν.
αν κ δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου κανενα απο αυτα εκτος το 686 κ 682 ,νομιζω ηθελαν να πετυχουν μια στηβαρη βαση οπως του ase κ να φοραει τις ελαφριες καννες
 
αν κ δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου κανενα απο αυτα εκτος το 686 κ 682 ,νομιζω ηθελαν να πετυχουν μια στηβαρη βαση οπως του ase κ να φοραει τις ελαφριες καννες
Απλά για άλλη μία φορά αυτή η εταιρεία που είναι και οι λόγοι που την αντιπαθώ αν και έχω τουφέκια της, κατάργισε ένα μοντέλο που της κόστιζε αρκετά λέγοντας ότι το καινούριο μαζικής παραγωγής και αρκετά φθηνότερο είναι καλύτερο από το πρωηγούμενο και πιο εξελιγμένο! Και το ανέβασε σε μία τιμή όσο πωλούσε το πρωηγούμενο! Μετά έβγαλε και άλλο πιο εξελιγμένο λέγοντας το βελτιωμένο και πάλι καλύτερο από το πρώην και σήμερα έβγαλε και άλλο και πάρι λέγοντας! Κάθε 10 χρόνια αλλάζει βρακιά και ρόμπα!
 
Απλά για άλλη μία φορά αυτή η εταιρεία που είναι και οι λόγοι που την αντιπαθώ αν και έχω τουφέκια της, κατάργισε ένα μοντέλο που της κόστιζε αρκετά λέγοντας ότι το καινούριο μαζικής παραγωγής και αρκετά φθηνότερο είναι καλύτερο από το πρωηγούμενο και πιο εξελιγμένο! Και το ανέβασε σε μία τιμή όσο πωλούσε το πρωηγούμενο! Μετά έβγαλε και άλλο πιο εξελιγμένο λέγοντας το βελτιωμένο και πάλι καλύτερο από το πρώην και σήμερα έβγαλε και άλλο και πάρι λέγοντας! Κάθε 10 χρόνια αλλάζει βρακιά και ρόμπα!
Ναί σωστά όλα αυτά αλλά καί ο καταναλωτής ζητάει καινούρια πράγματα .
Όμως ...
Όσο αφορά την ανθεκτικότητα του θρυλικού dt10 είναι αδιαμφισβήτητη .
Αυτή φαίνεται σε σύγκριση βαρυδουλεμένων σκοπευτικών όπλων στις διάφορες μάρκες .
Κλείνεις DT10 7-8 xρόνων προπονήσεων -αγώνων καί το κλείσιμο του είναι λές κι'είναι
καινούριο .Δέν θέλω να αναφέρω για ευνόητους λόγους συγκριτικά με ποιές άλλες μάρκες .
 
Ναί σωστά όλα αυτά αλλά καί ο καταναλωτής ζητάει καινούρια πράγματα .
Όμως ...
Όσο αφορά την ανθεκτικότητα του θρυλικού dt10 είναι αδιαμφισβήτητη .
Αυτή φαίνεται σε σύγκριση βαρυδουλεμένων σκοπευτικών όπλων στις διάφορες μάρκες .
Κλείνεις DT10 7-8 xρόνων προπονήσεων -αγώνων καί το κλείσιμο του είναι λές κι'είναι
καινούριο .Δέν θέλω να αναφέρω για ευνόητους λόγους συγκριτικά με ποιές άλλες μάρκες .
Συμφωνώ Λάμπη! Εμένα με εκνευρίζει πάντα η βιομηχανοποίηση των προϊόντων και ειδικά των τουφεκιών και αντί η πιο νορμάλ θα ελεγα τιμή τους, βλέπουμε την εκτόξευση της!!
Το κλείσιμό τους όπως και η αντιχαρακτική τους προστασία είναι άξια!
 
Απλά για άλλη μία φορά αυτή η εταιρεία που είναι και οι λόγοι που την αντιπαθώ αν και έχω τουφέκια της, κατάργισε ένα μοντέλο που της κόστιζε αρκετά λέγοντας ότι το καινούριο μαζικής παραγωγής και αρκετά φθηνότερο είναι καλύτερο από το πρωηγούμενο και πιο εξελιγμένο! Και το ανέβασε σε μία τιμή όσο πωλούσε το πρωηγούμενο! Μετά έβγαλε και άλλο πιο εξελιγμένο λέγοντας το βελτιωμένο και πάλι καλύτερο από το πρώην και σήμερα έβγαλε και άλλο και πάρι λέγοντας! Κάθε 10 χρόνια αλλάζει βρακιά και ρόμπα!
οπως είπε κ ένας κάλος Μάστορας απο αλλο κλάδο βέβαια, οταν οι μανατζερ κ μαρκετινγκ ειχαν πρωτο λογο για πως θα γινει μια μηχανολογική συσκευή έπαψε να υπάρχει ποιότητα ανθεκτικότητα κ αξιοπιστία
 
οπως είπε κ ένας κάλος Μάστορας απο αλλο κλάδο βέβαια, οταν οι μανατζερ κ μαρκετινγκ ειχαν πρωτο λογο για πως θα γινει μια μηχανολογική συσκευή έπαψε να υπάρχει ποιότητα ανθεκτικότητα κ αξιοπιστία
Aν θυμάμαι καλά Νικόλα πήρες το 686 .
Αγόρασες ένα ακούραστο -απροβλημάτιστο όπλο .
Το τί φυσίγγια 35γρ (έριξε ) τοδικό μου σε αγώνες παλιά καί τί
φουρνέλα o_Oιδιογόμωσης δέν λέγεται .
Άλλαξα μόνο μια κάτω βελόνα όχι ελατήριο πού αλλοιώθηκε πλέον .
 
Διάλογος με την σύζυγο μου σημερινός....
- Αυτό τί μάρκα είναι ;
- Beretta
- Εκείνο;
- Beretta
- Και το καινούργιο;
- Beretta
- Είσαι Beretakias;;;;;
- .sarcastic.

Ήρθε και το δεύτερο και τελευταίο ...παιχνίδι...Καλά να είμαστε (που μεταξύ μας ..δεν είμαστε) να περνάμε όσον το δυνατό καλύτερα σ'αυτήν την ζωή.

296350318_752978442697640_3622343246774056667_n.jpg
296124297_2346510422165777_7681950433643252235_n.jpg
 
Διάλογος με την σύζυγο μου σημερινός....
- Αυτό τί μάρκα είναι ;
- Beretta
- Εκείνο;
- Beretta
- Και το καινούργιο;
- Beretta
- Είσαι Beretakias;;;;;
- .sarcastic.

Ήρθε και το δεύτερο και τελευταίο ...παιχνίδι...Καλά να είμαστε (που μεταξύ μας ..δεν είμαστε) να περνάμε όσον το δυνατό καλύτερα σ'αυτήν την ζωή.

View attachment 52754
View attachment 52755
Με ΥΓΕΙΑ καπετανιε
Να τα χαρεις οσο δεν παει.shake hands.
 
Διάλογος με την σύζυγο μου σημερινός....
- Αυτό τί μάρκα είναι ;
- Beretta
- Εκείνο;
- Beretta
- Και το καινούργιο;
- Beretta
- Είσαι Beretakias;;;;;
- .sarcastic.

Ήρθε και το δεύτερο και τελευταίο ...παιχνίδι...Καλά να είμαστε (που μεταξύ μας ..δεν είμαστε) να περνάμε όσον το δυνατό καλύτερα σ'αυτήν την ζωή.

View attachment 52754
View attachment 52755
Με υγεια να τα χαρείς κουκλιά
 
Διάλογος με την σύζυγο μου σημερινός....
- Αυτό τί μάρκα είναι ;
- Beretta
- Εκείνο;
- Beretta
- Και το καινούργιο;
- Beretta
- Είσαι Beretakias;;;;;
- .sarcastic.

Ήρθε και το δεύτερο και τελευταίο ...παιχνίδι...Καλά να είμαστε (που μεταξύ μας ..δεν είμαστε) να περνάμε όσον το δυνατό καλύτερα σ'αυτήν την ζωή.

View attachment 52754
View attachment 52755
Καλοτούφεκα Κώστα να τα χαρείς!
Αν και δεν συμπαθώ κανένα από τα 2 στο είχα πει και πέρυσι, αλλά εσύ είσαι ο κάτοχος και ευτυχής!
 
Διάλογος με την σύζυγο μου σημερινός....
- Αυτό τί μάρκα είναι ;
- Beretta
- Εκείνο;
- Beretta
- Και το καινούργιο;
- Beretta
- Είσαι Beretakias;;;;;
- .sarcastic.

Ήρθε και το δεύτερο και τελευταίο ...παιχνίδι...Καλά να είμαστε (που μεταξύ μας ..δεν είμαστε) να περνάμε όσον το δυνατό καλύτερα σ'αυτήν την ζωή.

View attachment 52754
View attachment 52755
Είσαι beretakias???
 
Καλοτούφεκα Κώστα να τα χαρείς!
Αν και δεν συμπαθώ κανένα από τα 2 στο είχα πει και πέρυσι, αλλά εσύ είσαι ο κάτοχος και ευτυχής!
Ευχαριστώ να είσαι καλά και εσύ να χαίρεσαι τα δύο αποκτήματα ....φωτό δεν είδαμε όμως..
Είσαι beretakias???
Τελικά πρέπει να είμαι χαχα.... πρώτο όπλο πιστσιρικάς 304...απο τότε πέρασαν 391 urika, 686 onyx, άλλη 304, 687s sporting και τώρα αυτά τα δύο σύν μία 302 που κληρονόμησα από τον πατέρα μου....
 
Ευχαριστώ να είσαι καλά και εσύ να χαίρεσαι τα δύο αποκτήματα ....φωτό δεν είδαμε όμως..

Τελικά πρέπει να είμαι χαχα.... πρώτο όπλο πιστσιρικάς 304...απο τότε πέρασαν 391 urika, 686 onyx, άλλη 304, 687s sporting και τώρα αυτά τα δύο σύν μία 302 που κληρονόμησα από τον πατέρα μου....
Να φύγει τούτος ο μήνας που η δουλειά δεν μας αφήνει ούτε για να αεριστούμε και θα ανεβάσω!
 
2 μήνες που ρίχνω μόνο το dt11 sport.σε 76 cm και στο compak και στο skeet μου εχει αφήσει σχεδόν άριστες εντυπώσεις.
Για να δούμε πως θα τα πάμε στην πορεία.
Είναι νωρίς ακόμα.
Άρη είδα ότι έβαλες το mxs για πούλημα. Μάλλον ρίχνεις τώρα με το 11, τι έχεις να πεις για αυτό το τουφέκι?
 
Back
Top