Beretta clay target gun

Άρη είδα ότι έβαλες το mxs για πούλημα. Μάλλον ρίχνεις τώρα με το 11, τι έχεις να πεις για αυτό το τουφέκι?
Μου ξεφυγε η ερωτησή σου.
Το DT11 είναι πολύ καλό και μου έχει δώσει αυτά που ζητουσα.
Πήρα το 76 για να με καλυπτει στο κομπακ και στο σκητ.
Κινείται πολύκαλά και για τα δύο, αντίθετα με το mxs που ήταν αδύνατον να ρίξω σκήτ.
Είχα καταλήξει να ρίχνω με το mxs κόμπακ και με ένα 692 76άρι έριχνα σκητ το οποίο πουλησα.
Kαθόλου σωστό γιατί ξεκούρδιζα τελείως...
Συγκριση δεν είναι σωστό να κάνω γιατί είναι διαφορετικής φιλοσοφίας όπλα.
Αν έριχνα μόνο κομπακ δεν θα σκεφτόμουν με τπτ να τό αλλάξω(mxs) και γιαυτό το κράτησα 3 χρόνια χωρίς να κάνει το παραμικρό πρόβλημα.
Σίγουρα είναι ποιο ξεκουραστο το dt αλλά μου λείπει η άψογη για εμένα σκοπευτική γραμμη ,η εργονομία,η στιβαρότητα και σε κάποιες τροχιες η βαριά ροπή του mxs.
Δεν μου λείπει στις πολλές πουλες (7-8+) και στα διπλά σφιχτά sim.
Mου τη σπάει στο dt η ρίγα του που είναι πίτουρο..(εμ βέβαια από που θα πρωτογλιτώσουν βάρος στις κάννες).....
Μιλάμε για πολύ ευαίσθητη.Κάνει σημάδια αν δεν το αφήσεις απαλά στον οπλοβαστό...όλα έτσι....
Του per;azzi νταμάρι..
Τώρα σιγά σιγά συνηθίζω την χοντροειδες βάση στο πάνω μέρος που έχει..σχεδόν σαν πλαγιόκαννο.
Αν κ V στο dt, η σκανδάλη του mxs είναι ποιό φιλική για εμένα ,ίσως.. επειδή είναι ποιό ελαφριά κατά ~150γρ.
Εχω παραγγείλει μια δεξιά ανατομική για να την καλοπιάσω....
Τουφεκιες...
Χωρίς να ρίξω πίνακα.Τί βλέπω στα πιάτα.
Το dt συγχωρεί και με γερή περιφέρεια. Το ρίχνω με δύο 4*άρια και τα σπασίματα είναι σχεδόν τα ίδια γεμάτα με του mxs με 3.5*άρια και ποιό δυνατη περιφέρεια.Μάλλον λόγω κώνου.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά θα είμαι ακόμα ποιό πολύ όταν του πάρω και άλλη μια σκανδάλη γιατί αν σε αφήσει είναι χρονοβόρα η επισκευή της.
Πάντα κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις.
Κλώτσημα.
Το καλοκαίρι με κούραζαν τα 28 ..γενικα δεν αντέχω-γουστάρω το κλώτσημα.Εριχνα 24...
Με το mxs με 28 τπτ... Είναι το εξτρα βάρος?Ισως.
Πιστεύω αν το mxs ήταν 76 ή δεν έριχνα καθόλου σκητ δεν θα λοξοκοιτούσα.
Το έχω ξαναπεί και θα το λέω συνέχεια. Οπλο τέλειο δεν υπάρχει. ΟΛΑ έχουν τα ελλατωματάκια τους.
 
Μου ξεφυγε η ερωτησή σου.
Το DT11 είναι πολύ καλό και μου έχει δώσει αυτά που ζητουσα.
Πήρα το 76 για να με καλυπτει στο κομπακ και στο σκητ.
Κινείται πολύκαλά και για τα δύο, αντίθετα με το mxs που ήταν αδύνατον να ρίξω σκήτ.
Είχα καταλήξει να ρίχνω με το mxs κόμπακ και με ένα 692 76άρι έριχνα σκητ το οποίο πουλησα.
Kαθόλου σωστό γιατί ξεκούρδιζα τελείως...
Συγκριση δεν είναι σωστό να κάνω γιατί είναι διαφορετικής φιλοσοφίας όπλα.
Αν έριχνα μόνο κομπακ δεν θα σκεφτόμουν με τπτ να τό αλλάξω(mxs) και γιαυτό το κράτησα 3 χρόνια χωρίς να κάνει το παραμικρό πρόβλημα.
Σίγουρα είναι ποιο ξεκουραστο το dt αλλά μου λείπει η άψογη για εμένα σκοπευτική γραμμη ,η εργονομία,η στιβαρότητα και σε κάποιες τροχιες η βαριά ροπή του mxs.
Δεν μου λείπει στις πολλές πουλες (7-8+) και στα διπλά σφιχτά sim.
Mου τη σπάει στο dt η ρίγα του που είναι πίτουρο..(εμ βέβαια από που θα πρωτογλιτώσουν βάρος στις κάννες).....
Μιλάμε για πολύ ευαίσθητη.Κάνει σημάδια αν δεν το αφήσεις απαλά στον οπλοβαστό...όλα έτσι....
Του per;azzi νταμάρι..
Τώρα σιγά σιγά συνηθίζω την χοντροειδες βάση στο πάνω μέρος που έχει..σχεδόν σαν πλαγιόκαννο.
Αν κ V στο dt, η σκανδάλη του mxs είναι ποιό φιλική για εμένα ,ίσως.. επειδή είναι ποιό ελαφριά κατά ~150γρ.
Εχω παραγγείλει μια δεξιά ανατομική για να την καλοπιάσω....
Τουφεκιες...
Χωρίς να ρίξω πίνακα.Τί βλέπω στα πιάτα.
Το dt συγχωρεί και με γερή περιφέρεια. Το ρίχνω με δύο 4*άρια και τα σπασίματα είναι σχεδόν τα ίδια γεμάτα με του mxs με 3.5*άρια και ποιό δυνατη περιφέρεια.Μάλλον λόγω κώνου.
Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά θα είμαι ακόμα ποιό πολύ όταν του πάρω και άλλη μια σκανδάλη γιατί αν σε αφήσει είναι χρονοβόρα η επισκευή της.
Πάντα κάνουμε κάποιες υποχωρήσεις.
Κλώτσημα.
Το καλοκαίρι με κούραζαν τα 28 ..γενικα δεν αντέχω-γουστάρω το κλώτσημα.Εριχνα 24...
Με το mxs με 28 τπτ... Είναι το εξτρα βάρος?Ισως.
Πιστεύω αν το mxs ήταν 76 ή δεν έριχνα καθόλου σκητ δεν θα λοξοκοιτούσα.
Το έχω ξαναπεί και θα το λέω συνέχεια. Οπλο τέλειο δεν υπάρχει. ΟΛΑ έχουν τα ελλατωματάκια τους.
Ευχαριστώ για την απάντησή σου!
Και εγώ με το ΜΧ8 σε σχέση με τα ΔΤ θα συμφωνούσα απόλυτα στα γραφόνενά σου. Να πω ότι τα μπερέττα τα βρίσκω λίγω πιο γρήγορα αλλά και πιο φευγάτα συνάμα από ότι τα πολύ σταθερά περάτσι. Σίγουρα την σκανδάλη του ΜΧ8 δεν την φθάνουν, μόνο τα so έχουν (καλύτερη). Ρίχνω ταυτόχρονα με ένα ase90 και το ΜΧ8 το ίδιο βάρος αλλά με ελαφρύτερες τις κάννες του ase. Πρέπει να ρίχνω πολύ χαλαρά για να φτάσω την σταθερότητα του ΜΧ8. Στα σπασίματα δεν έχω δει διαφορά.
 
Να κάνεις τέτοια δουλειά και τόσο κοστοβόρα αν είναι στο χέρι για ένα βιομηχανικό όπλο όπου η ίδια η εταιρεία του θα το καταργήσει σε 2 3 χρόνια, είναι εκτός λογικής!
ποιος ... δρα μόνο με την λογική;;; υπάρχει και το συναίσθημα ...κοινώς η τρέλα μας ;) αν και εγω δεν θα το κάνω....απλά να χαζεύουμε
 
ποιος ... δρα μόνο με την λογική;;; υπάρχει και το συναίσθημα ...κοινώς η τρέλα μας ;) αν και εγω δεν θα το κάνω....απλά να χαζεύουμε
Δεν είπα Κώστα μου ότι θα το κάνεις, απλά κάποια πράγματα να γίνονται με το συναίσθημα όπως λες αλλά δεν είμαστε και γυναίκες!🤣🤣
 
Αν δούμε και το επετειακό sl3 eell της ίδιας εταιρείας όπου έφτασε να πουληθεί αντί 198000€ και πάλι δεν μπορεί να δωθεί σε τέτοιο τουφέκι τέτοιο ποσό! Δώστα για ένα SO10 !!!
 
Καλησπέρα!!! Έπρεπε να φύγει το bro από τα χέρια μου για να έχω επαφή με το σκοπευτήριο μιας και πήγαμε με τον Γιάννη στον Ασπρόπυργο να το δοκιμάσει και μπορώ να πω ότι εκτός ότι την άκουσα λίγο (πονοκέφαλο), κατά τα άλλα ενθουσιάστηκα με την όλη φάση!!!
Μετά από πολύ ψάξιμο στην αγορά για καραμπίνα,δεν με τράβηξε τίποτα...μιας και η rafaello deluxe για μένα είναι το ομορφότερο αυτογεμές της αγοράς και αφού βλητικά καλύπτει τα θέλω μου άρχισα να σκέφτομαι την αγορά πάλι ενός σκοπευτικού sp να βγάλω και άδεια και να αρχίσω την νεκρή περίοδο να ρίχνω για την πλάκα μου!!!
Το silver pigeon ήταν η επιλογή μου μαζί με το 525 και παλιότερα και τότε με είχε κερδίσει το 525 πιο πολύ για την ιστορία που κουβαλάει πάνω του!!!
Δύο καινούργια υπήρχαν σε όλη την Ελλάδα ένα στον Βόλο κι ένα στον Καλκατζάκο στον Κηφισό!!!
Διάλεξα το δεύτερο με το ρυθμιζόμενο κοντάκι μιας και η διαφορά στα χρήματα ήταν 80 ευρώ με την έκπτωση που μου έκανε!!!
IMG_20230123_140936.jpg
IMG_20230123_141000.jpgIMG_20230123_140956.jpg
IMG_20230123_140952.jpgIMG_20230123_133555.jpg
 
Καλησπέρα!!! Έπρεπε να φύγει το bro από τα χέρια μου για να έχω επαφή με το σκοπευτήριο μιας και πήγαμε με τον Γιάννη στον Ασπρόπυργο να το δοκιμάσει και μπορώ να πω ότι εκτός ότι την άκουσα λίγο (πονοκέφαλο), κατά τα άλλα ενθουσιάστηκα με την όλη φάση!!!
Μετά από πολύ ψάξιμο στην αγορά για καραμπίνα,δεν με τράβηξε τίποτα...μιας και η rafaello deluxe για μένα είναι το ομορφότερο αυτογεμές της αγοράς και αφού βλητικά καλύπτει τα θέλω μου άρχισα να σκέφτομαι την αγορά πάλι ενός σκοπευτικού sp να βγάλω και άδεια και να αρχίσω την νεκρή περίοδο να ρίχνω για την πλάκα μου!!!
Το silver pigeon ήταν η επιλογή μου μαζί με το 525 και παλιότερα και τότε με είχε κερδίσει το 525 πιο πολύ για την ιστορία που κουβαλάει πάνω του!!!
Δύο καινούργια υπήρχαν σε όλη την Ελλάδα ένα στον Βόλο κι ένα στον Καλκατζάκο στον Κηφισό!!!
Διάλεξα το δεύτερο με το ρυθμιζόμενο κοντάκι μιας και η διαφορά στα χρήματα ήταν 80 ευρώ με την έκπτωση που μου έκανε!!!
View attachment 65501
View attachment 65502View attachment 65503
View attachment 65504View attachment 65505
Καλορίζικο Αλέκο και καλά καπνισματα και όχι μόνο. Αντε και ελπίζω να βρεθούμε σε κάποιο σκοπευτήριο να τα πούμε και από κοντά
 
Back
Top