Benelli Team

ειχε και κατι ριγμενα μαζι εγραφε επανω την δοσολογια και ολα ειχαν τρυπιο καψυλλιο
Τι να λέμε τώρα. Ο ανθρωπος έγινε πυροτεχνουργος από μόνος του. Έφτιαχνε τα φυσίγγια μόνος του, στην κουζίνα του σπιτιού του. Έκανε δοκιμές στο βουνό κατευθείαν στο θήραμα και έχει τεράστια εμπειρία. Αυτός ξέρει καλύτερα. Τι cip και μαλακίες , αυτά δεν κόβουν.
 
Σήμερα παρέλαβα τα τσοκάκια! Από ομορφιά σκίζουν! Τα ξυρίσματα που είχαν αναφερθεί για σκίσιμο θηκών κλπ, μόνον ελαφριά το bell, ίσως και λόγω λεπτότητος, το mr, είναι Οκ. Τώρα όταν πάω για κυνήγι θα σας πώ εντυπώσεις!. Σημάδι στα χαρτόνια δεν θα βάλω, όλα επί του πεδίου θα κριθούν πρώτα, μετά ίσως….Υστερόγραφο! Δοκίμασα με το πλαστικό κλειδί που έχει η Α 400 αλλά και το Perennia sv10 και ταιριάζει ταμάμ!.
Μεγειά Μανώλη, καλόριχτα!
Αυτό με το αιχμηρό στόμιο αφορούσε στο Bell μόνο και το είχε διορθώσει μετά τα παράπονα. Επίσης διόρθωνε αν θυμάμαι καλά και όσα του έστελναν από τα παλιά
 
Σήμερα παρέλαβα τα τσοκάκια! Από ομορφιά σκίζουν! Τα ξυρίσματα που είχαν αναφερθεί για σκίσιμο θηκών κλπ, μόνον ελαφριά το bell, ίσως και λόγω λεπτότητος, το mr, είναι Οκ. Τώρα όταν πάω για κυνήγι θα σας πώ εντυπώσεις!. Σημάδι στα χαρτόνια δεν θα βάλω, όλα επί του πεδίου θα κριθούν πρώτα, μετά ίσως….Υστερόγραφο! Δοκίμασα με το πλαστικό κλειδί που έχει η Α 400 αλλά και το Perennia sv10 και ταιριάζει ταμάμ!.
Καλορίζικα ο επί Μένων Ελληνικά.
 
Στο γράφω φίλε αν και πολύ εμπειροτερος εσύ εννοείται γιατί έχω δει όπλο που είχε τρυπήσει καψυλια και πήγε για φτιαξιμο αλλά δεν είχε πάθει κάτι.Το θέμα ήταν μόνο που είχε τρυπήσει από συγκεκριμένο φυσίγγι και δεν τα τρυπούσε και όλα είχα υποθέσει ότι ίσως είναι ελατωματικο τα καψυλια .Αλλά υπέθεσα ,δεν έχω τις γνώσεις σου σίγουρα ούτε έχω δει όσα εσύ αλλά έχω ασχοληθεί πολύ έχοντας καθίσει ωρες με οπλουργο παλιό πήγαινα κάθε μέρα και καθόμουν κάποιες ώρες και τα λέγαμε και κοιτούσα και μου εξηγούσε αρκετά πράγματα.Αλλα και πάλι υποθέτω, εγώ πάω πάσο γιατί εσύ είσαι ο ειδικός .
 
Στο γράφω φίλε αν και πολύ εμπειροτερος εσύ εννοείται γιατί έχω δει όπλο που είχε τρυπήσει καψυλια και πήγε για φτιαξιμο αλλά δεν είχε πάθει κάτι.Το θέμα ήταν μόνο που είχε τρυπήσει από συγκεκριμένο φυσίγγι και δεν τα τρυπούσε και όλα είχα υποθέσει ότι ίσως είναι ελατωματικο τα καψυλια .Αλλά υπέθεσα ,δεν έχω τις γνώσεις σου σίγουρα ούτε έχω δει όσα εσύ αλλά έχω ασχοληθεί πολύ έχοντας καθίσει ωρες με οπλουργο παλιό πήγαινα κάθε μέρα και καθόμουν κάποιες ώρες και τα λέγαμε και κοιτούσα και μου εξηγούσε αρκετά πράγματα.Αλλα και πάλι υποθέτω, εγώ πάω πάσο γιατί εσύ είσαι ο ειδικός .
Eδω φιλε ανταλασουμε αποψεις οταν περνανε αερια στον καθρεπτη του δικανου η στο μπροστινο τμημα του κλειστρου ειναι παρα μα παρα πολυ επικινδυνο!!!!! το οπλο τοτε πρεπει να επισκευαζεται αμεσως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Σήμερα παρέλαβα τα τσοκάκια! Από ομορφιά σκίζουν! Τα ξυρίσματα που είχαν αναφερθεί για σκίσιμο θηκών κλπ, μόνον ελαφριά το bell, ίσως και λόγω λεπτότητος, το mr, είναι Οκ. Τώρα όταν πάω για κυνήγι θα σας πώ εντυπώσεις!. Σημάδι στα χαρτόνια δεν θα βάλω, όλα επί του πεδίου θα κριθούν πρώτα, μετά ίσως….Υστερόγραφο! Δοκίμασα με το πλαστικό κλειδί που έχει η Α 400 αλλά και το Perennia sv10 και ταιριάζει ταμάμ!.
Όντως φίλε και εμένα μόνο το bell μου έκανε ζημια το TM είναι εντάξει
Θα το ευχαριστηθείς πολύ το bell
 
Σιγουροτατος Βασίλη ειδικά για Μπερέτα το φυσίγγι δυναμίτης προξένησε τη ζημιά δε σπάνε φίλε έτσι τα κλείστρα εδώ τα σεμι μαγκουμ κατά συρροή άντε και κόβανε ένα ποδαράκι και δουλευε με τρία κανονικά το όπλο και όχι σε όλα τα όπλα λίγα πάθανε ζημιές .Εκτός πιθανότητες ελατωματικης σύστασης μετάλου.Σπανιο αλλά όχι απίθανο.
Τα σεμι μάγκνουμ ανεβάζουν σίγουρα πιέσεις ωστόσο αυτό γίνεται προοδευτικά με χρήση ανάλογης πυρίτιδας.
Άλλο 900-1000 bars στο κλείστρο η τον καθρέφτη του όπλου,ακαριαία κι άλλο η ανάπτυξη τους σε κάμποσα εκατοστα.
 
Μεγειά Μανώλη, καλόριχτα!
Αυτό με το αιχμηρό στόμιο αφορούσε στο Bell μόνο και το είχε διορθώσει μετά τα παράπονα. Επίσης διόρθωνε αν θυμάμαι καλά και όσα του έστελναν από τα παλιά
Σε ευχαριστώ Παντελή μου! Εάν δεν με καλύψει στις μακρινές τουφεκιές το MR, τότε θα πάρω και το TL.
 
Back
Top