Benelli Team

Δεν ήταν εύκολο το ξεβίδωμα ... επειδή δεν ήθελα να το ζεστάνω πολύ (το ζέσταινα σταδιακά και δοκίμαζα) έβαλα πολύ ταινία συσκευασιών περιμετρικά του σωλήνα ώστε να αυξηθεί η διάμετρος του σωλήνα και να ασκήσω μεγαλύτερη ροπή ;)
Έχω δει όμως να το ζεσταίνουν και με φλόγα απ' ευθείας.
Δεν το συστήνω σε κανέναν.
Σας το λέω και πάλι .... καλύτερα σωστός οπλουργός.
Τι δε συστηνεις. Αφού μας έδειξες. Ε ρε τι έχει να γίνει. Θα κάνω και δικές μου μαγκιες που θα σκεφτώ επ έργω. Βάγγο ετοιμάσου
 
Τι δε συστηνεις. Αφού μας έδειξες. Ε ρε τι έχει να γίνει. Θα κάνω και δικές μου μαγκιες που θα σκεφτώ επ έργω. Βάγγο ετοιμάσου
Δεν συστήνω γιατί η μαλακία παραμονεύει.

Να κάψεις την βαφή, να λιώσει το πλαστικό, να σφηνώσει ο σωλήνας και να μην ξεβιδώνει ούτε να βιδώνει, να στραπατσάρεις τον σωλήνα, να ξεβιδώσει το δεύτερο κομμάτι αντί του πρώτου.

Όποιος το κατέχει λίγο, δεν είναι τραγικό, το επιχειρεί και αναλαμβάνει την ευθύνη.
Έναν σωλήνα ξεβιδώνεις από μια βάση, καθαρίζεις, κολλάς και ξαναβιδώνεις.

Αλλά γιατί θες να αφαιρέσεις την αποθήκη ;
Αν δεν ήταν χαλαρή δεν θα την ακουμπούσα καν.
 
Αλλά γιατί θες να αφαιρέσεις την αποθήκη ;
Αν δεν ήταν χαλαρή δεν θα την ακουμπούσα καν.
Στις παλιότερες Benelli για να καθαρίσεις την αποθήκη των φυσιγγίων ή για να αλλάξεις ελατήριο πρέπει αναγκαστικά να ξεβιδωσεις την βιδωτή τάπα της αποθήκης μπροστά ή ολόκληρη την αποθήκη πίσω. Αν ρίχνουμε πολλά φυσίγγια ή αν το όπλο βρέχεται συχνά αργά ή γρήγορα θα την ανοίξουμε.
 
Στις παλιότερες Benelli για να καθαρίσεις την αποθήκη των φυσιγγίων ή για να αλλάξεις ελατήριο πρέπει αναγκαστικά να ξεβιδωσεις την βιδωτή τάπα της αποθήκης μπροστά ή ολόκληρη την αποθήκη πίσω. Αν ρίχνουμε πολλά φυσίγγια ή αν το όπλο βρέχεται συχνά αργά ή γρήγορα θα την ανοίξουμε.
Ααα βρε Γιάννη πόσα ξέρεις !!!
Έχω βάλει τόση κόλλα για να μην ξεβιδώσει ποτέ 🤣
Αστείο ...
Δεν χρειάζεται να ξεβιδωθεί στην μ2, μόνο αν αποφασίσεις να αλλάξεις αποθήκη ή αν στραβώσει για οποιονδήποτε λόγο, χτύπημα κτλ
Μάλιστα σήμερα τσεκάρισα αν παίζει το πλαστικό ή αν έχει κολλήσει και αυτό.
Φυσικά μάζευα την παραπανίσια κόλλα.
Όλα καλά, δεν έχει κολλήσει.
 
Πέρα από την πλάκα που κάνω, Όταν βγει η αποθήκη και ξαναμπεί, υπάρχει κίνδυνος να μη βιδωθει όσο πρέπει και να στρεσαριστει ο δακτύλιος της κάννης η να μη πατάει σωστά η κάννη στη βάση.
 
Καλησπέρα. Νάχαμε να λέγαμε!. Σήμερα έγινε η παραγγελία για δύο chokes Brain, ένα BELL & ένα MR. Παραλαβή μετά από ένα δεκαήμερο. Και είπαμε.. για να μην ξεχνιόμαστε......αλλάζουν γρήγορα, και με το χέρι!.:D:D Πέρα από την πλάκα μόλις τα παραλάβω θα αρχίσουν οι δοκιμές!.
 
Όταν είχε πρωτοκυκλοφορήσει η SBE3 στην Αμερική είχε προκύψει η εντύπωση ότι το όπλο ψηλοτουφεκούσε. Τελικά υπήρχε θέμα;
Από ότι έχω διαβάσει στην Αμερική έτσι νομίζω είχε θέμα αλλά η Benelli έλεγε ότι το όπλο το είχαν φτιάξει να ψιλοτουφεκαει λίγο γιατί οι αμερικανοί λόγο πλαστικών ομοιωμάτων πολλά παπια κάθονται μέσα όποτε διευκόλυνση την σκόπευση στα ανερχόμενα από το νερό. Αυτή την μπαρούφα τους είπαν πάντως 😂😂😂 τώρα αν φτιαχνόταν με την φλατζα D δεν ξέρω
 
Αντε παλι τι εχεις κατα νου ?.yelling..η μαλλον τι εμεινε που δεν.λασκαρες η σωληνα κοντακιου?
Μολις τελειωσω το εργο μου θα δεις τα αποτελεσματα.
ΥΓ Ανταλλακτικα εχουμε? Πολυ λεπτεπιλεπτα ειναι ρε παιδι μου αυτα τα παλιοντουφεκα.
 
Back
Top