Benelli Team

Πέστο ψέματα ,τώρα αυτό πως σου ήρθε;;
Είχε πολυμεριστεί η κόλλα μάλλον και περιστρεφόταν ελάχιστα η αποθήκη.
Με το χέρι πολύ δύσκολα αλλά όταν έριχνα πολλά φυσίγγια σκοπευτήριο είχα δει μια περιστροφή 5 μοίρες.
Κάποιες φορές το έκανε κάποιες όχι.
Ξήλωμα και καινούργια κόλλα.

Πιστόλι θερμού αέρα με ρυθμιζόμενη θερμοκρασία στο 100-120 βαθμούς, προστατευτικό για το πλαστικό (φωτό), βρεγμένη χαρτοπετσέτα στην αποθήκη γιατί είναι 2 κομμάτια (για να μην θερμανθεί το δεύτερο σπείρωμα) και 10 λεπτά από τον χρόνο μου.

Screenshot_2022-11-17-11-28-53-637_com.google.android.apps.photos~2.jpg

IMG_20221117_112803~2.jpg
 
Είχε πολυμεριστεί η κόλλα μάλλον και περιστρεφόταν ελάχιστα η αποθήκη.
Με το χέρι πολύ δύσκολα αλλά όταν έριχνα πολλά φυσίγγια σκοπευτήριο είχα δει μια περιστροφή 5 μοίρες.
Κάποιες φορές το έκανε κάποιες όχι.
Ξήλωμα και καινούργια κόλλα.

Πιστόλι θερμού αέρα με ρυθμιζόμενη θερμοκρασία στο 100-120 βαθμούς, προστατευτικό για το πλαστικό (φωτό), βρεγμένη χαρτοπετσέτα στην αποθήκη γιατί είναι 2 κομμάτια (για να μην θερμανθεί το δεύτερο σπείρωμα) και 10 λεπτά από τον χρόνο μου.

View attachment 60374

View attachment 60375
Σκέψου τώρα να το ρίξει στις ζειμπεκιες😆😆😆😆
 
ο Βασιλης ο τανάλιας
Δεν ήταν εύκολο το ξεβίδωμα ... επειδή δεν ήθελα να το ζεστάνω πολύ (το ζέσταινα σταδιακά και δοκίμαζα) έβαλα πολύ ταινία συσκευασιών περιμετρικά του σωλήνα ώστε να αυξηθεί η διάμετρος του σωλήνα και να ασκήσω μεγαλύτερη ροπή ;)
Έχω δει όμως να το ζεσταίνουν και με φλόγα απ' ευθείας.
Δεν το συστήνω σε κανέναν.
Σας το λέω και πάλι .... καλύτερα σωστός οπλουργός.
 
Δεν ήταν εύκολο το ξεβίδωμα ... επειδή δεν ήθελα να το ζεστάνω πολύ (το ζέσταινα σταδιακά και δοκίμαζα) έβαλα πολύ ταινία συσκευασιών περιμετρικά του σωλήνα ώστε να αυξηθεί η διάμετρος του σωλήνα και να ασκήσω μεγαλύτερη ροπή ;)
Έχω δει όμως να το ζεσταίνουν και με φλόγα απ' ευθείας.
Δεν το συστήνω σε κανέναν.
Σας το λέω και πάλι .... καλύτερα σωστός οπλουργός.
Για τέτοια ξεσφιξηματα μια σαμπρελα ποδηλάτου τυλιγμένη γύρω από την σωλήνα βοηθάει πολύ.
 
το μαμά 2* το οποίο είναι μετρημένο σε σχέση με τον (αυλό 18,3) 17,68, διαφορά 0,62, άρα σχεδόν δυομισάρι?. Εκείνο όμως που μου έκανε εντύπωση είναι το τεσσάρι με διαφορά του αυλού 0,12 (άρα υποθέτω τέσσερα μισό?),
Μόλις έδειξες γιατί υπάρχει η φήμη ότι οι benelli δεν σκοτώνουν . Μα αφού όλα τα τσοκ τους είναι μισό αστέρι πιο ανοιχτά , από τα αστέρια που γράφουν πάνω . Και αυτό διαχρονικά , από τις πρώτες τη δεκαετία του ´70 μέχρι σήμερα
 
Μόλις έδειξες γιατί υπάρχει η φήμη ότι οι benelli δεν σκοτώνουν . Μα αφού όλα τα τσοκ τους είναι μισό αστέρι πιο ανοιχτά , από τα αστέρια που γράφουν πάνω . Και αυτό διαχρονικά , από τις πρώτες τη δεκαετία του ´70 μέχρι σήμερα
που να δεις τα τσοκ της μπραου
αλλά οι μπραου έχουν την φήμη ότι σκοτώνουν!
 
Back
Top