Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα ηθελα να σας θέσω ένα ερώτημα... Δεν ξερω αν το χετε παρατηρήσει κ εσεις. Καποιος μπορεί να πει "περσινα ξινα σταφύλια" κ θα εχει κ δίκιο αλλα οποτε δω αυτη τη φωτό παντα απορώ.
FB_IMG_1582503304631.jpg
Γιατί αυτός ο ευλογημένος ρίχνει με το μεγάλο δάχτυλο;
 
Θα ηθελα να σας θέσω ένα ερώτημα... Δεν ξερω αν το χετε παρατηρήσει κ εσεις. Καποιος μπορεί να πει "περσινα ξινα σταφύλια" κ θα εχει κ δίκιο αλλα οποτε δω αυτη τη φωτό παντα απορώ.
View attachment 28449
Γιατί αυτός ο ευλογημένος ρίχνει με το μεγάλο δάχτυλο;
Μαλλον φταινε οι κακες συνηθειες....:)
 
Θα ηθελα να σας θέσω ένα ερώτημα... Δεν ξερω αν το χετε παρατηρήσει κ εσεις. Καποιος μπορεί να πει "περσινα ξινα σταφύλια" κ θα εχει κ δίκιο αλλα οποτε δω αυτη τη φωτό παντα απορώ.
View attachment 28449
Γιατί αυτός ο ευλογημένος ρίχνει με το μεγάλο δάχτυλο;
Υπονοούμενο στη Beretta τότε που δεν υπήρχε ο χαρακτηρισμός σεξουαλική παρενόχληση.
 
Θα ηθελα να σας θέσω ένα ερώτημα... Δεν ξερω αν το χετε παρατηρήσει κ εσεις. Καποιος μπορεί να πει "περσινα ξινα σταφύλια" κ θα εχει κ δίκιο αλλα οποτε δω αυτη τη φωτό παντα απορώ.
View attachment 28449
Γιατί αυτός ο ευλογημένος ρίχνει με το μεγάλο δάχτυλο;
Απλή η απάντηση, το συγκεκριμένο δάχτυλο δουλεύει πολύ καλύτερα και κυρίως γρηγορότερα την κίνηση που κάνει το δάχτυλο επάνω στην σκανδάλη και η συγκεκριμένη φώτο παρουσιάζει 5 φυσίγγια το δευτερόλεπτο οπότε μιλάει για ταχύτητα μηχανισμού αδρανειας, τώρα βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα την σημασία της ταχύτητας αυτής και που τελικά βοηθάει στο κυνήγι το blink η το σε ένα second 5 φυσιγγια, ποτέ στο κυνήγια μου δεν ένιωσα το πλεονέκτημα αυτό στην πράξη ποτέ, τώρα για το μεσαίο δάχτυλο μάγκες υπάρχει και το άλλο, το έχουμε και λίγο παραπάνω προπονήση σε αυτήν την κίνηση ε!!!! έτσι δεν είναι!!!!!!!!!!!!!
 
Απλή η απάντηση, το συγκεκριμένο δάχτυλο δουλεύει πολύ καλύτερα και κυρίως γρηγορότερα την κίνηση που κάνει το δάχτυλο επάνω στην σκανδάλη

Κατι τετοιο σκέφτηκα αλλα στα προχειρα που εκανα την κινηση δεν καταλαβα καποια διαφορα στη ταχύτητα των δακτύλων. Τεσπά που λενε κ στο χωριό μου...
 
Απλή η απάντηση, το συγκεκριμένο δάχτυλο δουλεύει πολύ καλύτερα και κυρίως γρηγορότερα την κίνηση που κάνει το δάχτυλο επάνω στην σκανδάλη
Κατι τετοιο σκέφτηκα αλλα στα προχειρα που εκανα την κινηση δεν καταλαβα καποια διαφορα στη ταχύτητα των δακτύλων. Τεσπά που λενε κ στο χωριό μου...
Μα δεν κάνει καν την κλασική κίνηση τραβήγματος της σκανδάλης (με λύγισμα του δάχτυλου). Όπως θα παρατηρήσατε, δεν κρατάει καν τη λαβή του όπλου. Όλα τα δάχτυλα είναι ανοιχτά !!! Για να ρίξει όλες τις βολές όσο το δυνατόν γρηγορότερα, δίνει απανωτά κτυπήματα στη σκανδάλη κουνώντας όλο το χέρι, και όχι μόνο το δάχτυλο. Και γι' αυτό ίσως τον βολεύει καλύτερα το μεσαίο δάχτυλο, σαν πιο δυνατό.

Αυτό τον τρόπο έχω δει να χρησιμοποιούν κι εδώ κάτω πολλοί ... φιγουρατζήδες πιστολάδες, σε γάμους και πανηγύρια, για να αδειάσουν το γεμιστήρα του Browning Hi-power ή του Beretta 92F όσο το δυνατόν γρηγορότερα ... εν είδει ριπής !!! (κρατούν το πιστόλι με το ένα χέρι και κτυπούν απανωτά τη σκανδάλη με το δάχτυλο -το μεσαίο συνήθως- του άλλου χεριού) !

.terror..sarcastic..hair.
 
Last edited:
Μαλακιες στο τετράγωνο αμα την εχετε λαδωμενη στο ντουλαπι χωρις θηκη τη βαφω εγω με σπρειτ και δινω εγγυηση 30χρονια .Τα καραγκιοζιλικια του μαρκετινγκ για να πληρωνεις και καλα κατι το νεο αφου ποτέ δεν ειχαν καλες βαφες τα μπενελι επρεπε να φτιαξουν πρωτότυπη δικη τους και αν καποιος βγάλει ακρη με την εγγύηση να μου σφυρίξει.Επεξεργασια που ουτε γδερνεται εχει μονο η ρεμι 887 Όλα τα αλλα πιας το αυγο και κουρευτο .Νέες μαλακιες αντι να κανουν μια καλη αργη παραδοσιακη και μια κεραμικη και τελος καναν μια ζωη μπλουμ βαφη και επιστρωσεις του κωλου .Και τα γραφω σαν κατοχος .
Μια απ τα ιδια ιδεικα η κριογενεις κανες πολυ ψιλη βαφη του κωλου αμμωβολλη σπρει και μια χαρα αχαχαχαχαχ με 3€ πας ανετα 30 χρονια
 
Θα ηθελα να σας θέσω ένα ερώτημα... Δεν ξερω αν το χετε παρατηρήσει κ εσεις. Καποιος μπορεί να πει "περσινα ξινα σταφύλια" κ θα εχει κ δίκιο αλλα οποτε δω αυτη τη φωτό παντα απορώ.
View attachment 28449
Γιατί αυτός ο ευλογημένος ρίχνει με το μεγάλο δάχτυλο;
Πιο πανω εχει ενα μαυρο που στρωνει τη σουφρα του εκοινος θα ξερει αχαχαχαχαχα τα μ@μ@σια με κοινο το δαχτυλο γηνοντε
 
Και η μαντσινο που ειχα εγω βαφη για τον π@@@@ η κριο μου εβγενε φιλμ απο το αθρακονιμα της ριγας κοματια λεμε καθε που εβρεχε
Τα διαφανα εκοινα ητανε τα βερνικια και μενα μου φυγανε γτ τη λαδωνα πολυ λογο κυμηγιου στον δελτα εβρου αλλα ηταν μια χαρα μετα δεν επαθε τπτ αλλο
 
Τα διαφανα εκοινα ητανε τα βερνικια και μενα μου φυγανε γτ τη λαδωνα πολυ λογο κυμηγιου στον δελτα εβρου αλλα ηταν μια χαρα μετα δεν επαθε τπτ αλλο
Και μενα δεν το ξανα εκανε αλλο(την πουλησα και γλητωσα) .my man.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top