Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα στην παρέα. Θυμάται μήπως κάποιος, ποιο ήταν το μοντέλο που όλη η κανη έκανε επαναφορά στην ντουφεκια; Η ελατηρίου που λέγαμε, και αν έχει κάποιος κάποια προσωπική άποψη για το όπλο αυτό,
Νομίζω δεν υπάρχει τέτοιο μοντέλο.
 
Καλημέρα στην παρέα. Θυμάται μήπως κάποιος, ποιο ήταν το μοντέλο που όλη η κανη έκανε επαναφορά στην ντουφεκια; Η ελατηρίου που λέγαμε, και αν έχει κάποιος κάποια προσωπική άποψη για το όπλο αυτό,
Εννοείς την παλιά Browning Auto5 μάλλον.
 
Καλημέρα στην παρέα. Θυμάται μήπως κάποιος, ποιο ήταν το μοντέλο που όλη η κανη έκανε επαναφορά στην ντουφεκια; Η ελατηρίου που λέγαμε, και αν έχει κάποιος κάποια προσωπική άποψη για το όπλο αυτό,
Νομίζω η browning auto5 καί franchi 48/AL
 
Σε όσες Raffaello ξέρω (δικιά μου και 2-3 φίλων ακόμα) δεν πάει πίσω το κλείστρο (να οπλίσει) με ενεργοποιημένη την ασφάλεια στη σκανδάλη. Δεν είμαι τώρα σπίτι να έβγαζα βιντεάκι.
Στην Μ2 το κλείστρο πάει κανονικά πίσω με την ασφάλεια.
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, IMG_20201101_172012.jpgIMG_20201101_171026.jpgμιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • IMG_20201101_172039.jpg
    IMG_20201101_172039.jpg
    131,4 KB · Προβολές: 17
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, View attachment 18127View attachment 18128μιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Για μένα φίλε μου επειδή πέρασα δύο από δαυτες δεν είναι φυσιολογικό αυτήν η φθορά να επικοινωνήσεις με τον Κύργια αφού είναι στην εγγύηση
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, View attachment 18127View attachment 18128μιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ολες ετσι γινοντε μη σκας φιλικα παντα
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, View attachment 18127View attachment 18128μιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Οπτικό είναι το πρόβλημα και τίποτε άλλο.Δεκα χρόνια έτσι το έχω .Από θέμα εγγύησης δεν νομίζω ότι θα βρεις άκρη
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, View attachment 18127View attachment 18128μιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Απάντηση:Φθορά λόγω χρήσης μην χάνεις χρόνο
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα τις γνώμες σας, σχετικά με την φθορά που παρουσίασε ήδη, το πέλμα comfort gel της Μ2 comfort που αγόρασα καινούργια την 20/8/2020.Εχω κάνει 6 εξόδους μόνο για τσίχλα και δοκιμές και δεν έχω ρίξει πάνω από 2 κουτιά φυσίγγια. Το προσέχω σαν τα μάτια μου και δεν έχει γρατζουνιά, μιας και είναι ολοκαίνουριο και το μαθαίνω ακόμα. Θεωρείται λογική τέτοια φθορά στο πέλμα και αν πιστεύετε ότι θα βρω άκρη να επικοινωνήσω με τον Κύργια για πιθανή αντικατάσταση λόγω εγγύησης;; Επισυνάπτω σημερινές φωτογραφίες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Φυσιολογικό δεν είναι γιατι έχω κάνει 30 εξόδους και δεν έχει πάθει τίποτα.
Κάποια στιγμή όμως θα φθαρεί και το δικό μου όπως σε όλα τα όπλα. Μην ασχοληθείς με εγγύηση. Θα χάσεις τον χρόνο σου.
 
Βάζεις κανένα χημικό πάνω στο πέλμα.
Έχω δεί πλαστικο κοντάκι σε πολύ χάλια κατάσταση και έφταιγε το λάδι ... Τώρα γιατί λάδι σε πλαστικό ... Άγνωστες οι βουλές του Κυρίου.
 
Βάζεις κανένα χημικό πάνω στο πέλμα.
Έχω δεί πλαστικο κοντάκι σε πολύ χάλια κατάσταση και έφταιγε το λάδι ... Τώρα γιατί λάδι σε πλαστικό ... Άγνωστες οι βουλές του Κυρίου.
Πάρα πολλοί περνούν με λάδι τα πλαστικά μιας και με τον χρόνο χάνουν σε έναν βαθμό το χρώμα τους και γίνονται πιο μουντά σαν εικόνα ,με το λάδι ξανααποκτουν για λίγο μια λάμψη φαίνονται πιο μαύρα και πιο γυαλιστερά ,τώρα εάν το παραπάνω τα καταστρέφει τελικά δεν το γνωρίζω σε γενική εικόνα εάν το κάνει ,εγώ πάντως στο δικό μου όπλο τα δύο σημεία που έχει πλαστικό μπροστά στην πάπια και πίσω στο κοντάκι δεν τους έχει κάνει κάποια ζημιά , εννοείται πως μιλάμε για ένα λαδακι συντήρησης και όχι λάδι η σπρέι που βάζουμε για να καθαρίσουμε την κάννη από μολυβδωσεις ,πυρίτιδα ,και λιώσιμο των κυαθιων .Σαφέστατα και τα πλαστικά δεν κινδυνεύουν από σκουριά και δεν έχουν ανάγκη λίπανσης μεταξύ μεταλλικών κινουμένων μερών οπότε θεωρώ ότι βάζουν απλά και μόνο για να φαίνονται πιο μαύρα και πιο λαμπερά καθαρά λόγω αισθητικής δηλαδή .
 
Πάρα πολλοί περνούν με λάδι τα πλαστικά μιας και με τον χρόνο χάνουν σε έναν βαθμό το χρώμα τους και γίνονται πιο μουντά σαν εικόνα ,με το λάδι ξανααποκτουν για λίγο μια λάμψη φαίνονται πιο μαύρα και πιο γυαλιστερά ,τώρα εάν το παραπάνω τα καταστρέφει τελικά δεν το γνωρίζω σε γενική εικόνα εάν το κάνει ,εγώ πάντως στο δικό μου όπλο τα δύο σημεία που έχει πλαστικό μπροστά στην πάπια και πίσω στο κοντάκι δεν τους έχει κάνει κάποια ζημιά , εννοείται πως μιλάμε για ένα λαδακι συντήρησης και όχι λάδι η σπρέι που βάζουμε για να καθαρίσουμε την κάννη από μολυβδωσεις ,πυρίτιδα ,και λιώσιμο των κυαθιων .Σαφέστατα και τα πλαστικά δεν κινδυνεύουν από σκουριά και δεν έχουν ανάγκη λίπανσης μεταξύ μεταλλικών κινουμένων μερών οπότε θεωρώ ότι βάζουν απλά και μόνο για να φαίνονται πιο μαύρα και πιο λαμπερά καθαρά λόγω αισθητικής δηλαδή .
Υπάρχουν προϊόντα με τη μορφή γαλακτώματος (όχι σπρέι) για τον καθαρισμό, τη συντήρηση και προστασία των πλαστικών του αυτοκινήτου. Πιστεύω πως αυτά θα κάνουν καλύτερη δουλειά από το οποιοδήποτε λάδι. Τουλάχιστον στο δικό μου αμάξι 14 χρόνια τα βάζω και είναι όλα σαν καινούργια παρά τον ήλιο και το πέρασμα του καιρού. topic.
 
Σωστό δεν το είχα σκεφτεί .Έχει λογική αυτό που λες .
Υπάρχουν προϊόντα με τη μορφή γαλακτώματος (όχι σπρέι) για τον καθαρισμό, τη συντήρηση και προστασία των πλαστικών του αυτοκινήτου. Πιστεύω πως αυτά θα κάνουν καλύτερη δουλειά από το οποιοδήποτε λάδι. Τουλάχιστον στο δικό μου αμάξι 14 χρόνια τα βάζω και είναι όλα σαν καινούργια παρά τον ήλιο και το πέρασμα του καιρού. topic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top