Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καλησπερα σε ολους τους συναδελφους θα ηθελα να πω δημοσια ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο μου τολη !!!! και να του πω σημερα παλι ειδα φασσες τολη σαββατο ελα
καλησπερα απο παρασκευη λοκνταουν θα μπορουμε να παμε?
 
Μετά από 10 μήνες αποφάσισα να δοκιμάσω μερικά παλιά μονόβολα με την Μ2.
Απόσταση περίπου 50μ.
Τσόκ 4*.
Remington 2 3/4.
Όπλο σταθερό στον ουρανό του αυτοκινήτου απλό στίριγμα πάπιας και στόχος ένα άσπρο σημάδι διαμέτρου περίπου 10 cm σε έναν επίπεδο βράχο.
Πρώτο μονόβολο 5cm ψηλότερα, δεύτερο ακριβώς κέντρο.
Τα μάζεψα και έφυγα γιατί είχαμε και γουρούνι να ετοιμάσουμε ...
 
καλησπερα σε ολους τους συναδελφους θα ηθελα να πω δημοσια ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο μου τολη !!!! και να του πω σημερα παλι ειδα φασσες τολη σαββατο ελα
Το m2 σου παρεπιπτοντως ειναι απο τα λιγα που βαρανε κεντρο
 
Καλημέρα σας,

Μου έχει μπει η ιδέα κανα 6μηνο να αγοράσω μια εξτρα κάνη στο Μ2 των 53εκατοστών για το κυνηγι της μπεκατσας, την εχει κανείς? Ζύγισμα και σκοπευτικη γραμμη ειναι σαν δίκανο 66άρι?
 
Καλημέρα σας,

Μου έχει μπει η ιδέα κανα 6μηνο να αγοράσω μια εξτρα κάνη στο Μ2 των 53εκατοστών για το κυνηγι της μπεκατσας, την εχει κανείς? Ζύγισμα και σκοπευτικη γραμμη ειναι σαν δίκανο 66άρι?
Καλημέρα φίλε μου την έχω δοκιμάσει εγώ κάνα μήνα δανεικη απο ένα φίλο πολύ καλή σκοπευτική γραμμή για κοντά είναι πολύ καλή για την μπεκατσα εσένα θα σε βολεψει συγουρα...Εγώ για γουρουνια την ειχα.... Αλλά κοίτα και για 61 εκατοστά έχει λίγο καλύτερη σκοπευτική γραμμή
 
Καλημέρα φίλε μου την έχω δοκιμάσει εγώ κάνα μήνα δανεικη απο ένα φίλο πολύ καλή σκοπευτική γραμμή για κοντά είναι πολύ καλή για την μπεκατσα εσένα θα σε βολεψει συγουρα...Εγώ για γουρουνια την ειχα.... Αλλά κοίτα και για 61 εκατοστά έχει λίγο καλύτερη σκοπευτική γραμμή
Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση, την 61 δεν την σκέφτομαι γιατι εχω την 66 που στην ουσία ειναι 64..δεν αξιζει η διαδικασία για 3 εκατοστά
 
Καλημέρα σας,

Μου έχει μπει η ιδέα κανα 6μηνο να αγοράσω μια εξτρα κάνη στο Μ2 των 53εκατοστών για το κυνηγι της μπεκατσας, την εχει κανείς? Ζύγισμα και σκοπευτικη γραμμη ειναι σαν δίκανο 66άρι?
Για δέκα εκατοστά μεγάλο το κόστος.Προτιμοτερο είναι να βρεις μια μεταχειρισμένη η καραμπίνα με κοντή κάννη και τσοκακια , το ίδιο θα σου στοιχίσει , άδεια αγοράς θέλεις και για τα δύο.
 
Καλημέρα σας,

Μου έχει μπει η ιδέα κανα 6μηνο να αγοράσω μια εξτρα κάνη στο Μ2 των 53εκατοστών για το κυνηγι της μπεκατσας, την εχει κανείς? Ζύγισμα και σκοπευτικη γραμμη ειναι σαν δίκανο 66άρι?
Άμα έχεις τά λεφτά είναι ότι καλύτερο δεν θα σέ κουράζει καθόλου και μέσα στην ζούγκλα θα σέ βολεψει παρά πολύ στης μπηκτες.
 
Το σκεφτηκα για οπλο, αλλα ετσι θα αυξηθει ο αριθμος των οπλων μου και δεν θελω γιατι με 400 ευρω κανω την ιδια δουλεια ...και μεταχειρισμενα οπλα δεν μαρεσει να αγοράζω εκτος αν είναι δίκανα παλιάς κοπής!
 
Το σκεφτηκα για οπλο, αλλα ετσι θα αυξηθει ο αριθμος των οπλων μου και δεν θελω γιατι με 400 ευρω κανω την ιδια δουλεια ...και μεταχειρισμενα οπλα δεν μαρεσει να αγοράζω εκτος αν είναι δίκανα παλιάς κοπής!
Που τη βρήκες 400 ,είναι σκέτη χωρίς τσοκ και κλειδί
 
Καλημέρα σας,

Μου έχει μπει η ιδέα κανα 6μηνο να αγοράσω μια εξτρα κάνη στο Μ2 των 53εκατοστών για το κυνηγι της μπεκατσας, την εχει κανείς? Ζύγισμα και σκοπευτικη γραμμη ειναι σαν δίκανο 66άρι?
Μήπως παραείναι κοντή ρε Νίκο 53 εκατοστά;
Στο ζυγισμα αποκλείεται να είναι σαν το δικαννο πιστεύω ψαξτο το λίγο μην βιαστείς και κλαίς τα λεφτά σου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top