Benelli Team

Από όσο βλέπω τα περισσότερα είναι ισόπαχα, που σημαίνει ότι δεν αλλάζουν την κλίση (pitch) που έχει ήδη το κοντάκι, σωστά;
Ή μου διαφεύγει κάτι;
Στην βαση τους ειναι ολα ισια και ακολουθουν στην πλειοψηφια το πιτσ του κοντακιου..ορισμενα ομως στο τελειωμα τους εκει που παταει ο ωμος εχουν ενα κοιλωμα ή μια Α κλιση προς τα πανω ή προς τα κατω..εκει θελει λιγο προσοχη

Περιοχή
Αγιος Δημητριος
Όνομα
Τάσος
Στην βαση τους ειναι ολα ισια και ακολουθουν στην πλειοψηφια το πιτσ του κοντακιου..ορισμενα ομως στο τελειωμα τους εκει που παταει ο ωμος εχουν ενα κοιλωμα ή μια Α κλιση προς τα πανω ή προς τα κατω..εκει θελει λιγο προσοχη
Όταν το έβαλα εγώ είπα στον Κουρκουλο καμιά αλλαγή στα μέτρα καμιά αλλαγή στο πιτς. Έτσι κι έγινε έκοψε λίγο το κοντακι για να μείνουν τα μέτρα ίδια και δεν άλλαξε τίποτα.

Last edited:
Όταν το έβαλα εγώ είπα στον Κουρκουλο καμιά αλλαγή στα μέτρα καμιά αλλαγή στο ποτέ. Έτσι κι έγινε έκοψε λίγο το κοντακι για να μείνουν τα μέτρα ίδια και δεν άλλαξε τίποτα.
Το κακο με αυτο ειναι οτι αν θες μετα να αλλαξεις πελμα και πας σε κατι διαφορετικο ή λιγο πιο ισιο θα πρεπει παλι να γινει παρεμβαση.

Περιοχή
Αγιος Δημητριος
Όνομα
Τάσος
Το κακο με αυτο ειναι οτι αν θες μετα να αλλαξεις πελμα και πας σε κατι διαφορετικο ή λιγο πιο ισιο θα πρεπει παλι να γινει παρεμβαση.

Ισχύει αλλά μέχρι να αλλάξω πάλι πελμα βλέπω να το έχω δώσει το όπλο είναι ήδη 11 χρόνια

Από όσο βλέπω τα περισσότερα είναι ισόπαχα, που σημαίνει ότι δεν αλλάζουν την κλίση (pitch) που έχει ήδη το κοντάκι, σωστά;
Ή μου διαφεύγει κάτι;
Μόνο εάν πάρεις πλαστική φέτα ( η κάνεις αυτοσχέδια) και βάλεις μετά το πέλμα...

Όνομα
Τολης
Εαν παρεις τη μπροστινη πλαστικη φλαντζα d,πρεπει να τη συνδυασεις και με τη μεταλλικη στο πισω μερος d dx για δεξια d sx για αριστερα....οπως φαινεται μεσα στο κοντακι δηλ.τοποθετημενη.
Καταρχην η φλαντζες της benelli. Δινουν τουλαχιστον 5 χιλ λιγοτερο brop ειδεικα στα comfort απ οτι λεει το μανουαλ εαν σου φιλοτουφεκαει με τη c μαλλων θελεις παραπανω μηκος δωκιμασε να το μακρενεις και μετα δωσε λεφτα για κλισεις και ναι μπωρεις να κανεις συνδιασμους με τις φλαντσες με τα πλαστικα ΠΟΤΕ ομως σε ξυλινο κοντακι

Όνομα
Λευτερης
View attachment 13074
Ο κονος της πάουερ μπορ είναι κρατικό μυστικό λες και δεν τον μετράμε άμα θέλουμε
Εγώ πιστεύω ότι οι παλιές κάννες της benelli βλητικα ήταν ανώτερες από τις καινούργιες crio και power bore

Εγώ πιστεύω ότι οι παλιές κάννες της benelli βλητικα ήταν ανώτερες από τις καινούργιες crio και power bore
Από τις Κριό και εγώ το πιστεύω.

Από τις powerbore δεν ξέρω γιατί δεν έχω δει με τα μάτια μου και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά θα δείξει όσο πληθαίνουν τα όπλα θα δούμε δείγματα.

Όνομα
Γιαννης
Όσοι την έχουν δοκιμάσει λένε ότι έχουν δει διαφορά στις μακρινές τουφεκιες. Θεωρούν τις power bore ανώτερες

Όνομα
Γιαννης
View attachment 13074
Ο κονος της πάουερ μπορ είναι κρατικό μυστικό λες και δεν τον μετράμε άμα θέλουμε
Μπορεί να έχει καινούριο σχεδιασμό και δεν το λέει για αυτό το λόγο. Μπορεί να μην έχει τίποτα διαφορετικό

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Η μπενελα με την powerbore το παει σε Βατερλό! Δεν λέει τον κώνο, για τον αυλό εντάξει δεν έχει και άδικο στο περίπου κόβονται ανάμεσα σε 18,3-18, 4! Εριξα την be diamond δεν ξέρω αν είναι powerbore, ουτε ενθουσιάστηκα ουτε είδα κάτι άσχημο!

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Βέβαια είναι powerbore

το 18.3-18.4 οκ δεν εναι καταστροφή δεν ρίχνουν όλα τα 18.4 το ίδιο
Αααα Νίκο με βρίσκεις απόλυτα συμφωνώ, είναι όλο το πακέτο, όλη η γεωμετρία και το μέταλλο της καννης, ένας αυλός ή ένας κώνος νομίζω δεν κάνει τίποτα.... Είναι όλα μαζί!

Όνομα
Γιαννης
Η μπενελα με την powerbore το παει σε Βατερλό! Δεν λέει τον κώνο, για τον αυλό εντάξει δεν έχει και άδικο στο περίπου κόβονται ανάμεσα σε 18,3-18, 4! Εριξα την be diamond δεν ξέρω αν είναι powerbore, ουτε ενθουσιάστηκα ουτε είδα κάτι άσχημο!
Νομίζω το 828u έχει 18,5 που είναι και αυτό powerbore

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Νομίζω το 828u έχει 18,5 που είναι και αυτό powerbore
Γιάννη μπορεί να είναι το 828 αμα το έχεις διαβάσει ή το έχεις δει πάω πασο! Εγώ έχω διαβάσει και ξέρω πως ο powerbore είναι ανάμεσα στο 18,3-18, 4 γιατί και καλά η μπενελα κατέληξε πως είναι ο ιδανικός αυλός!

Όνομα
Γιαννης
Γιάννη μπορεί να είναι το 828 αμα το έχεις διαβάσει ή το έχεις δει πάω πασο! Εγώ έχω διαβάσει και ξέρω πως ο powerbore είναι ανάμεσα στο 18,3-18, 4 γιατί και καλά η μπενελα κατέληξε πως είναι ο ιδανικός αυλός!
Στο 12:10 το λέει
στο 3:33

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Στο 12:10 το λέει
στο 3:33
https://www.gmk.co.uk/product/raffaello-powerbore/193
Αν θελεις Γιάννη κάνε ένα κόπο και δες ποσο βαπτιζουν την 930 από αυλό και θα σου πω και ποσο ειναι η δικιά μου! Αυθαίρετα το ποσο και εγώ ειδήμων, φυσικά το τελευταίο δεν πάει σε σενα αλλά σε γκουρου του χώρου!

Όνομα
Τολης
Ποιος το λεει αυτο κ Τολη ;
Τι να κανεις μητσο πιτσ ευκολα δινεις καστ οφ ευκολα δινεις τι μπωρει να κανει ενας ερασιτεχνης σαν εμενα πες μου χωρις να δωσει 200ευρο για ενα ποντο μηκος και λιγο πιτσ αν θελω γτ καλα τα λες αλλα εξυγησε τα κιωλας και τι κανω μετα αν θελω να τα ξεκανω για να το δωσω για πες εσυ να μαθω γτ θελω κατιτις στη supersport α πες μου και για τι το χτενι στην οπλαρα supersport ενω εχω σωστα τις κλισεις καθετε σα λουμπανγκο