Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απέκτησα την montefeltro synthetic και στην μεταλλική φλάντζα γράφει στην πάνω μεριά c dx άρα έχει την c ? Αν αγοράσω την πλαστική d χρειάζεται και μεταλλική άλλη η κάνει αυτή που έχει το όπλο.
Εαν παρεις τη μπροστινη πλαστικη φλαντζα d,πρεπει να τη συνδυασεις και με τη μεταλλικη στο πισω μερος d dx για δεξια d sx για αριστερα....οπως φαινεται μεσα στο κοντακι δηλ.τοποθετημενη.
 
Δεν γνωριζω να τα εχει και κανεις αλλος και γω εκει τα βλεπω μονο..ειναι τσιμπημενα αλλα πολυ καλα πελματα..μετα ειναι και τα shu που αν και σχετικα προσφατα στο χωρο εχουν καλες κριτικες και σε καλη τιμη και ποικιλια

Εγώ έχω to wegu old English Στο grulla, Και είναι πολύ ποιοτικό πέλμα..το είχα πάρει από Γερμανία σε πορτοκαλί...το έχει ο vendor σε καφέ και μαύρο...
Έβαλα και ένα τριχρωμο SHU στο highlander μου, αλλά προσωπικά, καμία σχέση με το wegu...
 
Last edited:
Εαν παρεις τη μπροστινη πλαστικη φλαντζα d,πρεπει να τη συνδυασεις και με τη μεταλλικη στο πισω μερος d dx για δεξια d sx για αριστερα....οπως φαινεται μεσα στο κοντακι δηλ.τοποθετημενη.
Καλησπέρα μπορείς να κάνεις συνδυασμό?
 
Δεν γνωριζω να τα εχει και κανεις αλλος και γω εκει τα βλεπω μονο..ειναι τσιμπημενα αλλα πολυ καλα πελματα..μετα ειναι και τα shu που αν και σχετικα προσφατα στο χωρο εχουν καλες κριτικες και σε καλη τιμη και ποικιλια
Έχω βαλει το kick ezz στη fabarm απ οταν χαλασε το δικό της. Το είχα βάλει στον Κουρκουλο. Ήταν ακριβό αλλά είναι ότι πιο μαλακό σε πέλμα. Στο 525 είχε βάλει wegu. Ήταν πιο σκληρό. Πολύ καλό για εργοστασιακό είναι το beretta microcore. Εγώ θα το έβαζα και σαν aftermarket κσαι είναι και φθηνό.
 
Εγώ έχω to wegu old English Στο grulla, Και είναι πολύ ποιοτικό πέλμα..το είχα πάρει από Γερμανία σε πορτοκαλί...το έχει ο vendor σε καφέ και μαύρο...
Έβαλα και ένα τριχρωμο SHU στο highlander μου, αλλά προσωπικά, καμία σχέση με το wegu...
Έχω βαλει το kick ezz στη fabarm απ οταν χαλασε το δικό της. Το είχα βάλει στον Κουρκουλο. Ήταν ακριβό αλλά είναι ότι πιο μαλακό σε πέλμα. Στο 525 είχε βάλει wegu. Ήταν πιο σκληρό. Πολύ καλό για εργοστασιακό είναι το beretta microcore. Εγώ θα το έβαζα και σαν aftermarket κσαι είναι και φθηνό.
Το πελμα ειναι και λιγο προσωπικη προτιμηση και πως καθεται αναλογα με τον σωματοτυπο του καθενος..υπαρχουν ποιοτικα πελματα στην αγορα που κανουν πολυ καλα την δουλεια τους αλλα με την προϋποθεση να ειναι και το πιτσ του οπλου στις μοιρες που πρεπει
 
Το πελμα ειναι και λιγο προσωπικη προτιμηση και πως καθεται αναλογα με τον σωματοτυπο του καθενος..υπαρχουν ποιοτικα πελματα στην αγορα που κανουν πολυ καλα την δουλεια τους αλλα με την προϋποθεση να ειναι και το πιτσ του οπλου στις μοιρες που πρεπει
Από όσο βλέπω τα περισσότερα είναι ισόπαχα, που σημαίνει ότι δεν αλλάζουν την κλίση (pitch) που έχει ήδη το κοντάκι, σωστά;
Ή μου διαφεύγει κάτι;
 
Από όσο βλέπω τα περισσότερα είναι ισόπαχα, που σημαίνει ότι δεν αλλάζουν την κλίση (pitch) που έχει ήδη το κοντάκι, σωστά;
Ή μου διαφεύγει κάτι;
Στην βαση τους ειναι ολα ισια και ακολουθουν στην πλειοψηφια το πιτσ του κοντακιου..ορισμενα ομως στο τελειωμα τους εκει που παταει ο ωμος εχουν ενα κοιλωμα ή μια Α κλιση προς τα πανω ή προς τα κατω..εκει θελει λιγο προσοχη
 
Στην βαση τους ειναι ολα ισια και ακολουθουν στην πλειοψηφια το πιτσ του κοντακιου..ορισμενα ομως στο τελειωμα τους εκει που παταει ο ωμος εχουν ενα κοιλωμα ή μια Α κλιση προς τα πανω ή προς τα κατω..εκει θελει λιγο προσοχη
Όταν το έβαλα εγώ είπα στον Κουρκουλο καμιά αλλαγή στα μέτρα καμιά αλλαγή στο πιτς. Έτσι κι έγινε έκοψε λίγο το κοντακι για να μείνουν τα μέτρα ίδια και δεν άλλαξε τίποτα.
 
Last edited:
Όταν το έβαλα εγώ είπα στον Κουρκουλο καμιά αλλαγή στα μέτρα καμιά αλλαγή στο ποτέ. Έτσι κι έγινε έκοψε λίγο το κοντακι για να μείνουν τα μέτρα ίδια και δεν άλλαξε τίποτα.
Το κακο με αυτο ειναι οτι αν θες μετα να αλλαξεις πελμα και πας σε κατι διαφορετικο ή λιγο πιο ισιο θα πρεπει παλι να γινει παρεμβαση.
 
Το κακο με αυτο ειναι οτι αν θες μετα να αλλαξεις πελμα και πας σε κατι διαφορετικο ή λιγο πιο ισιο θα πρεπει παλι να γινει παρεμβαση.

Ισχύει αλλά μέχρι να αλλάξω πάλι πελμα βλέπω να το έχω δώσει το όπλο είναι ήδη 11 χρόνια
 
Από όσο βλέπω τα περισσότερα είναι ισόπαχα, που σημαίνει ότι δεν αλλάζουν την κλίση (pitch) που έχει ήδη το κοντάκι, σωστά;
Ή μου διαφεύγει κάτι;
Μόνο εάν πάρεις πλαστική φέτα ( η κάνεις αυτοσχέδια) και βάλεις μετά το πέλμα...
 
Εαν παρεις τη μπροστινη πλαστικη φλαντζα d,πρεπει να τη συνδυασεις και με τη μεταλλικη στο πισω μερος d dx για δεξια d sx για αριστερα....οπως φαινεται μεσα στο κοντακι δηλ.τοποθετημενη.
Καταρχην η φλαντζες της benelli. Δινουν τουλαχιστον 5 χιλ λιγοτερο brop ειδεικα στα comfort απ οτι λεει το μανουαλ εαν σου φιλοτουφεκαει με τη c μαλλων θελεις παραπανω μηκος δωκιμασε να το μακρενεις και μετα δωσε λεφτα για κλισεις και ναι μπωρεις να κανεις συνδιασμους με τις φλαντσες με τα πλαστικα ΠΟΤΕ ομως σε ξυλινο κοντακι
 
Εγώ πιστεύω ότι οι παλιές κάννες της benelli βλητικα ήταν ανώτερες από τις καινούργιες crio και power bore
Από τις Κριό και εγώ το πιστεύω.

Από τις powerbore δεν ξέρω γιατί δεν έχω δει με τα μάτια μου και γενικά έχω ακούσει καλά λόγια αλλά θα δείξει όσο πληθαίνουν τα όπλα θα δούμε δείγματα.
 
Η μπενελα με την powerbore το παει σε Βατερλό! Δεν λέει τον κώνο, για τον αυλό εντάξει δεν έχει και άδικο στο περίπου κόβονται ανάμεσα σε 18,3-18, 4! Εριξα την be diamond δεν ξέρω αν είναι powerbore, ουτε ενθουσιάστηκα ουτε είδα κάτι άσχημο!
 
Βέβαια είναι powerbore

το 18.3-18.4 οκ δεν εναι καταστροφή δεν ρίχνουν όλα τα 18.4 το ίδιο
Αααα Νίκο με βρίσκεις απόλυτα συμφωνώ, είναι όλο το πακέτο, όλη η γεωμετρία και το μέταλλο της καννης, ένας αυλός ή ένας κώνος νομίζω δεν κάνει τίποτα.... Είναι όλα μαζί!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top